چگونه قبض ها را پیامکی کنیم | 4 روش استعلام، دریافت و پرداخت قبض‌های مختلف

پرداخت قبض و استعلام قبوض روش‌های مختلفی دارد که آسان‌ترین روش‌های ممکن برای آن، پرداخت آنلاین قبض است. در این روش قبوض به راحتی پرداخت شده و به سرعت در سیستم‌های اداری ثبت می‌شوند.

چگونه قبض ها را پیامکی کنیم | 4 روش استعلام، دریافت و پرداخت قبض‌های مختلف
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  پرداخت قبض و استعلام قبوض

  پرداخت قبض و استعلام قبوض روش‌های مختلفی دارد که آسان‌ترین روش‌های ممکن برای آن، پرداخت آنلاین قبض است. در این روش قبوض به راحتی پرداخت شده و به سرعت در سیستم‌های اداری ثبت می‌شوند. پس از پرداخت آنلاین قبوض دیگر خبری از ایجاد بدهی، جریمه و قطعی نخواهد بود. در این مقاله از ایران سایت؛ اولین شرکت طراحی سایت در ایران، به معرفی انواع روش‌های پرداخت قبض اشاره خواهیم کرد. در انتهای این مقاله به نحوه فعال کردن اس ام اس های قبض اشاره شده است.

  استعلام قبض و انواع روش‌های آن

  استعلام قبض و دریافت نسخه فیزیکی آن به شکل برگه قبض، پس از پیامکی شدن آن منسوخ شد و قبوض به صورت دوره‌ای به شماره موبایل اعلامی از سوی مالکین یا مستاجران پیامک می‌شود. اما چنانچه نیاز به اسعلام هریک از قبوض داشتید می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید.

  پرداخت قبض برق

  پرداخت قبض برق در سامانه برق من به راحتی امکان پذیر است، برای استعلام قبض برق کافی است شناسه قبض برق یا شماره موبایل خود را وارد کنید و یا از طریق قسمت استعلام قبض برق بدون شناسه با وارد کردن شماره همراه، نام شرکت توضیع کننده، نام شهر، فاز، شماره بدنه کنتور، شماره اشتراک و رمز خود، استعلام قبض برق را انجام دهید.

  Image

  پرداخت قبض تلفن

  پرداخت قبض تلفن ثابت در وب سایت مخابرات من ممکن شده است، در این سامانه شما قبض تلفن را به راحتی پرداخت می‌کنید و در کنار این خدمت می‌توانید به خرید اینترنت، اعلام خرابی و دیگر خدمات مخابرات دسترسی داشته باشید. برای ورود به این سامانه باید شماره موبایل خود را وارد کنید و پس از ورود در بخش خدمات اقدام به پرداخت قبض تلفن خود کنید.

  Image

  پرداخت قبض گاز

  برای پرداخت قبض گاز، سامانه جامع پرداخت قبوض شرکت گاز راه اندازی شده است که برای استعلام قبض گاز در استان تهران می‌توانید به سامانه جامع پرداخت گاز استان تهران مراجعه کنید. در این سایت می‌توانید از دو روش شناسه قبض و یا کد اشتراک اقدام به پرداخت قبض گاز کنید، پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده، قبض گاز خود را مشاهده و پرداخت خواهید کرد.

  Image

  پرداخت قبض آب

  روش پرداخت قبض آب به صورت آنلاین از طریق وبسایت آبفا امکان پذیر شده است، در این سایت با وارد کردن شناسه قبض می‌توانید قبض آب را پرداخت کنید. در این وبگاه خدمات دیگری مانند واگذاری انشعاب آب و فاضلاب، قطع موقت و وصل انشعاب آب و... وجود دارد که می‌توانید به راحتی از آن‌ها استفاده کنید.

  Image

  دریافت قبض کاغذی

  دریافت قبض کاغذی در برخی از پروسه‌های اداری و کارهای مرتبط به آن ممکن است اهمیت پیدا کند. با توجه به پیامکی شدن قبوض، دریافت قبض کاغذی در حالت عادی انجام نمی‌شود، برای دریافت قبض کاغذی دو روش وجود دارد؛ مراجعه به اداره مربوطه و ارائه مدارک و درخواست قبض کاغذی و یا مراجعه به وب سایت اداره مربوطه و دریافت فایل دیجیتالی قبض. در دو روش معرفی شده شما به قبض مورد نیاز خود دشت پیدا خواهید کرد.

  فعال کردن پیامک قبض

  برای فعال کردن پیامکی قبض ها کافی است با مدارک مشخص و کد کنتور خود به اداره مربوطه هر بخش مراجعه کرده و به راحتی قبض خود را پیامکی کنید. همچنین می‌شود با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت، اقدام به فعال کردن پیامک قبض کرد.

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر