چگونگی ساخت وب در فضای اینترنت

وب سایت دقیقا چیست و به چه صورت کار می کند ؟

چگونگی ساخت وب در فضای اینترنت
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

   ساخت وب

  هر چند که همه مردم کم و بیش با اینترنت وساخت وب در ارتباط بودن و می دانند که ساخت وب چیست ، اما هنوز سوال های  بسیار زیادی درباره راه اندازی و ساخت وب وجود داره که خیلی ها جوابش  رو نمی دانند  در این پست می خواهم همه این سوال ها را به زبان ساده و قابل فهم برای عام مردم توضیح بدهیم . مخاطب اصلی این پست ، صاحبان مشاغل هستند . شاید خیلی ها رو دیده باشیم که دوست داشته یا این که نیاز داشته باشند یک وب داشته باشند اما هیچ چیزی درباره ساخت وب نمی دانند . خیلی ها نمی دانند اصلا چرا باید یه وب سایت داشته باشند .

  ساخت وب  دقیقا چیست و به چه صورت کار می کند ؟

  تعریف علمی وب سایت کمی پیچیده است اما برای درک بهتر  مفهوم ساخت وب سایت رو خیلی ساده و با مثال خدمت شما عرض خواهیم کرد . هر وب سایت در واقع مجموعه ای از صفحات بهم لینک شده ایی است که از طریق یک آدرس مشخص قابل دسترسی و بار گذاری است . به این آدرس در اصطلاح متخصصین دامین یا دامنه گفته می شود. برای مثال iransite.com یک دامنه است که با وارد کردن این آدرس شما می توانید وب سایت ایران سایت را مشاهده کنید.حال با ذکر یک مثال قضیه را روشن تر می سازیم تا مطلب بهتر جا بیوفتد . فرض کنید که دنیای ساخت وب یک شهر بسیار بزرگ و وسیع است . هر وب سایت همانند یک واحد مسکونی مثل خانه ها و مغازه ها و … . است شما از طریق داشتن آدرس این اماکن می توانید وارد آن ها بشوید و از امکانات آن ها استفاده کنید . ساخت وب سایت ها هم دقیقا به همین صورت است . وقتی شما آدرس سایت رو وارد می کنید می توانید به یک فروشگاه یا  یک شرکت دسترسی پیدا کرده و درست همانند دنیای واقعی اساس و اصول کار همه وب سایت های دنیا درست مثل هم هستند.

   اما هر کدام برای کاری ساخته و طراحی شده اند . در دنیای واقعی ساختن  یک ساختمان در هر صورت به مهندس معمار ، نقشه کش ، مصالح  نیاز دارد . حال این ساختمان ممکن است برای یک شرکت باشد ، ممکن است مسکونی باشد و یا ممکن است یک کارگاه صنعتی باشد در هر صورت فرقی ایجاد نمی شود.

  وب سایت همانند یک کارمند کاملا مودب و با حوصله مشتری هایتان را راهنمایی می کند

  این که ساخت وب سایت چطور می تواند به کسب و کار شما کمک کند ، به نوع کار شما مربوط می شود . سایت شما توانایی درست مثل یک کارمند  مودب و خوش تیپ و بسیار با حوصله به طور شبانه روزی به همه سوالات مشتری در هر جای این کره خاکی پاسخگوست .

  ویژگی های ساخت وب

   از ویژگی های ساخت وب سایت این است که محدودیت جغرافیایی و زمانی را از بین برده و یکی دیگر از ویژگی های ساخت وب سایت این است  که به کسب و کار شما اعتبار می بخشد. نداشتن وب سایت همانند این است که بگوییم : من  که  دارای مغازه ایی هستم دیگر کارت ویزیت به کارمم نمی آید. از طرف دیگر  داشتن سایت هزینه های تبلیغاتی و اطلاع رسانی را به حداقل می رساند . بسیاری از مشاغل به یه کاتالوگ احتیاج دارند تا محصولات خود را  با عکس و مشخصات معرفی کنند . کاتالوگ کاغذی به تعداد محدودی چاپ می شود که باید به واژه « تعداد » و « چاپ » دقت کنید ! کاتالوگ باید رنگی و روی کاغذ گلاسه چاپ بشود . 

  در ضمن این کاتالوگ ها به تعداد مشخصی چاپ می شوند چون هیچ فروشگاه یا شرکتی نمی تواند به تعداد نا محدود کاتالوگ چاپ کند. از طرفی گاهی اوقات لازم است که تغییراتی در این کاتالوگ ها ایجاد بشود ( مثلا قیمت یا گرافیک ظاهری و … ) در این صورت کاتالوگ های باقی مانده دیگر عملا به درد نخواهند خورد ! اما اینترنت هیچ کدام از این مشکلات رو ندارد !ساخت وب سایت محدودیت رنگ ، طرح ، قیمت را نداشته و هر وقت بخواهید فقط با چند کلیک می توانید هر تغییری که لازم است را اعمال کنید . به نظر شما یک میلیون برای چاپ کاتالوگ خرج بشود بهتره است یا برای ساخت یک سایت ؟

   

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر