گرایشات مختلف در طراحی سایت

این روزها، طراحی سایت ها به سبک ساده و مینیمالیستی روی آورده اند و برای کاربران سایت گوشی همراه نیز بهینه سازی شده اند. در این مقاله 

گرایشات مختلف در طراحی سایت
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  در سال 2015، گرایش قرار دادن اطلاعات و محتوای زیاد در طراحی سایت جای خود را به سادگی و زیبایی بصری همراه با فضای خالی زیادی داد. طراحی سایت ها با الهام گیری از مجله ها چاپی، سعی در این دارند که ابتدا کاربر سایت را به نمای بصری خود جذب نمایند و سپس محتواهایی را در اختیارشان قرار دهند.
  این روزها، طراحی سایت ها به سبک ساده و مینیمالیستی روی آورده اند و برای کاربران سایت گوشی همراه نیز بهینه سازی شده اند. در این مقاله 7 گرایش را که از 2015  تاکنون در وب سایت ها به کار می رود را به شما ارائه می داریم.

  گرایشات در طراحی سایت


   
  1.مینیمالیستی
  از ساده سازی طراحی سایت و لوگوها و فونت ها تا مرتب سازی صفحات وب سایت، طراحی مینیمالیستی یک گرایش تاثیرگذار برای تمامی سایت ها می باشد. وب سایت ها در این گرایش باید روی محتواها خود تمرکز کرده و به هم ریختگی ها را کاهش دهند. پاورقی ها، نوار کناری و حاشیه ها در وب سایت به طور کلی باید حذف شوند و حتی رنگ ها باید ساده انتخاب شوند (می توانید در این گرایش تنها از یک رنگ برای نمای بصری سایت استفاده کنید). تغییرات طراحی لوگو STUBHUB مثال عالی از این گرایش می باشد.

   
  2. منوهای ساده و پنهان
  طراحی سایت ها برای گوشی های همراه علاوه در زمینه زیبایی، باید تغییرات دیگری نیز در خود اعمال کند. این مورد روی روند کار طراحان برای سازمان دهی کردن محتواهای وب سایت تاثیر می گذارد. منوهای آشکار و نوار کناری وب سایت، دیگر در طراحی سایت ها استفاده نمی شوند و این مورد تنها به این دلیل است که فضای بیشتری برای کاربران سایت فراهم کنیم. این روزها، منوها در بالای صفحه نمایش قرار می گیرند و در بیشتر مواقع پنهان می شوند و تنها توسط یک آیکون در طراحی سایت نمایان می شوند. زمانی که روی آیکون های این منوها کلیک می کنیم، منو به از بالا به پایین و یا از راست به چپ نمایان می شود. شرکت آنالیزگر رسانه اجتماعی UNMETRIC مثال خوبی برای استفاده از این سبک منوها در وب سایت خویش می باشد

   
   
  3. دکمه ها با پس زمینه خالی
  وب سایت ها از دوران استفاده از دکمه های شلوغ و فلشی گذر کرده اند و به دکمه های ساده که پیش زمینه خالی دارند روی آورده اند. زیرا مزاحمت زیادی برای کاربران سایت فراهم نمی کند. این دکمه ها به وب سایت ها کمک می کنند تا محتوای بیشتری را برای جلب توجه کاربران سایت قرار دهند. این دکمه ها بدون پس زمینه و همراه یک یا دو کلمه با تایپوگرافی ساده در مرکز خود می باشند. BIGDROP یک شرکت طراحی سایت است که این دکمه های ساده را در وب سایت خود قرار داده است.

   
  4. استفاده از یک تصویر اصلی در وب سایت
  در سال 2014 استفاده از تصویر اصلی و برجسته در وب سایت ها خیل فراگیر نبود. سال گذشته، تمامی وب سایت ها در طراحی سایت خود، این تصویر اصلی را قرار دادند: یک تصویر فوق العاده مفهومی در بالای صفحه سایت قرار می گیرد که تمام صفحه نمایش و مرورگر کاربر را اشغال می کند و یک یا چند کلمه ای را با خود به همراه دارد.
  امسال، استفاده از چنین تصاویری به طور چشمگیری تحول یافته است. برخی وب سایت ها از تصاویر اچ دی و حتی ویدئوهای اچ دی برای صفحه اصلی وب سایت شان استفاده می کنند. برخی وب سایت ها دقیقا عکس این موضوع عمل می کنند: محو کردن تصویر بنر و یا حذف آن برای داشتن پس زمینه رنگی ساده که کاربران بیشتر به متن موجود در سایت توجه کنند. وب سایت SPOTIFY مجموعه ای از این گرایشات را نشان می دهد. یک تصویر بزرگ و برجسته که بیشتر صفحه سایت را در بر دارد را در طراحی سایت خود قرار می دهد ولی در مقابل، فضای خالی زیاد و دکمه های ساده را نیز در سایت خود نمایان می کند.

   
  5. تایپوگرافی جذاب
  زمانی که تصویر برجسته و بزرگ سایت محبوب می شود، طراحان سایت شروع به تمرکز روی تاپیوگرافی می نمایند. انتخاب یک فونت جذاب برای جلب توجه بازدیدکنندگان وب سایت بسیار ضروری است، مخصوصا زمانی که طراحی سایت به حالت مینیمالیستی و ساده می باشد. شرکت تبلیغاتی RSQ از تایپوگرافی ساده و جملات قدرتمندی در سایت خود استفاده می نماید تا به راحتی پیام خود را به کاربران وب سایت انتقال دهند.

   
  6. استفاده از تصاویر استوک مهیج
  این روزها، استفاده از تصاویر استوک می تواند جذابیت نمای بصری سایت را افزایش دهد. با وجود وب سایت هایی نظیر 500PX و UNSPLASH، یافتن تصاویر استوک با کیفیت، راحت تر از گذشته شده است. به عنوان نتیجه، وب سایت هایی که از این تصاویر استوک استفاده می کنند، دیگر نامتناسب و تکراری به نظر نمی رسند.

   
  7. طراحی تک صفحه ای وب سایت
  هیچ کاربری دوست ندارد که میان صفحات مختلف کلیک کند. در عوض، کاربران وب سایت ترجیح می دهند در صفحه های طولانی سایت اسکرول کنند. این گرایش هم نیز از جستجوهای وب سایت در گوشی های همراه نشأت گرفته است، زیرا با یک انگشت در این ابزارها، امکان جستجوهای بیشتر وجود دارد. امسال این گرایش قوت گرفته است و از جایی که معدود وب سایت های تک صفحه ای وجود دارند، وب سایت های زیادی در حال کاهش تعداد صفحه خود می باشند و به استفاده از اسکرول ها روی آورده اند. وب سایت SMARTWATER از اسکرول ها برای تاثیرگذاری بیشتر بر بازدیدکنندگان سایت خود برای جستجوهای بیشتر استفاده نمود.

   
  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر