گوگل پنگوئن

الگوریتم گوگل پنگوئن یک فیلتر برای وب سایت های اسپمر می باشد که در آپریل 2012 منتشر شد. 

گوگل پنگوئن
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

   

  گوگل پنگوئن
  الگوریتم گوگل پنگوئن یک فیلتر برای وب سایت های اسپمر می باشد که در آپریل 2012 منتشر شد. نسخه اصلی این الگوریتم فقط به دنبال keyword stuffing و لینک های اسپم در صفحه های اصلی وب سایت بود. نسخه بعدی الگوریتم باقی صفحات وب سایت را نیز بررسی می کند.
  گوگل پنگوئن فقط روی کیفیت لینک ها کار می کند.  سایت هایی که لینک هایشان را خریداری کرده اند یا به سایت های با کیفیت پایین، یا وبلاگ های اسپم لینک می دهند یا در کل کاربر را به جایی هدایت می کند که او را ناراضی می کند مدت زیادی نمی گذرد که از الگوریتم رتبه بندی گوگل پنگوئن خارج می شوند. برای همین صاحبان سایت باید از تیم سئویی برای سایت خود استفاده کنند که تمام خط قرمز های گوگل پنگوئن را در مورد لینک دادن رعایت کند.
  اگر در گذشته لینک های شما مطابق قوانین گوگل پنگوئن بوده است اما اکنون مخالف قوانین است ممکن است توسط گوگل پنگوئن گرفتار شوید. 
  به عنوان مثال در گذشته لینک دادن به وبلاگ ها روش خوبی بود اما اکنون خیلی مهم است که سایت را به خوبی انتخاب کنید و کاربر از کلیک کردن روی لینک رضایت داشته باشد. یا اینکه مطلبی از سایت دیگری بردارید و زیرش اسم نویسنده را بنویسید و به صفحه اول سایت خود لینک بدهید در گذشته مناسب بود اما الان این امتیازی برای سایت از نظر گوگل پنگوئن محسوب نمی شود. 
  توجه داشته باشید که نباید بر اساس نوع دامنه در مورد لینک ها قضاوت کرد. مثلا هر لینکی که از دامنه .edu باشد دارای اعتبار و کیفیت نیست.


  مواردی که باعث اسپم شدن یک سایت در الگوریتم گوگل پنگوئن خواهد شد
  خرید و فروش لینک هایی که باعث زیاد شدن رنک پیج یا رتبه سایت خواهد شد یکی از مواردی است که سبب می شود سایت در رده اسپم قرار بگیرد.
   اینکه دو سایت با هم هماهنگ کنند و به یکدیگر لینک بدهند نیز باعث می شود گرفتار گوگل پنگوئن شوند.
  به کار بردن سرویس ها و برنامه هایی که به سایت خودتان لینک بدهند مورد دیگری است که می توان به آن اشاره کرد.

  برای اینکه به سایت شما لینک بدهند و و به صفحات شما هدایت شوند روش درست این است که محتوای کپی شده و تکراری ارائه ندهید بلکه مطالبی را درج کنید که توسط تیم شما تولید شده است و برداشته شده از سایت های دیگر نمی باشد. توجه به این موضوع سبب می شود که سایت های دیگر به سایت شما لینک بدهند و کاربر از ورود به سایت شما راضی باشد و زمان بیشتری را در سایتتان سپری کند.
  مساله دیگر این است که  لینک هایی که در محتوای سایت استفاده می کنید باید با مطلب مورد نظر از نظر موضوع و کیفیت هماهنگ باشد به این معنی که بی ربط به موضوع نباشد.
  کنترل بک لینک ها از نکات مهم می باشد. بک لینک ها لینک هایی هستند که از سایت های دیگر به سایت ما داده می شوند. اگر فکر می کنید سایت شما بی دلیل تحت تاثیر گوگل پنگوئن قرار گرفته است باید بک لینک ها راچک کنید چون خیلی از آن ها اسپم یا لینک های بی کیفیت هستند.
  اگر سایتی که به دیگری لینک می دهد از نظر گوگل پنگوئن فروشنده لینک شناخته شود رتبه آن بسته به میزان اسپم بودنش کاهش پیدا می کند و همه لینک هایی که به سایت های دیگر داده است از بین خواهند رفت در نتیجه سایتی که بواسطه ی لینک های حذف شده امتیاز گرفته بود کاهش رتبه پیدا می کند. با این حال این اتفاق باعث نمی شود سایت شما اسپم در نظر گرفته بشود. مگر اینکه سایتی لینک های ورودی بیش از حدی داشته باشد یا این لینک های ورودی اش بی اندازه غیر مرتبط باشند.

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر