یک شرکت طراحی سایت خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ (بخش دوم)

درواقع از روی یکسری متد و ویژگی می‌توان فهمید که یک شرکت طراحی سایت مناسب است یا خیر؟ برخی از این متدها و ویژگی‌ها را در بخش اول این مقاله که شامل: برخوردار بودن از نمونه کارهای قوی، داشتن سابقه کار طولانی مدت، برخوردار بودن از تخصص کافی و داشتن تهعد بود را مورد بررسی قرار دادیم در ادامه این مقاله نیز به بررسی سایر ویژگی‌های یک شرکت خوب می‌پردازیم. 

یک شرکت طراحی سایت خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ (بخش دوم)
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  همانطور که در بخش اول این مقاله اشاره کردیم، اولین و مهم‌ترین سوالی که هر یک از مشتریان طراحی سایت از خود می‌پرسند این است که چگونه باید یک شرکت طراحی سایت خوب پیدا کنیم؟ یا اینکه یک شرکت طراحی سایت خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ درواقع از روی یکسری متد و ویژگی می‌توان فهمید که یک شرکت طراحی سایت مناسب است یا خیر؟ برخی از این متدها و ویژگی‌ها را در بخش اول این مقاله که شامل: برخوردار بودن از نمونه کارهای قوی، داشتن سابقه کار طولانی مدت، برخوردار بودن از تخصص کافی و داشتن تهعد بود را مورد بررسی قرار دادیم در ادامه این مقاله نیز به بررسی سایر ویژگی‌های یک شرکت خوب می‌پردازیم. 

   

  Image

   

  ارائه خدمات مناسب

  شرکت‌های طراحی سایت نیز مانند سایر شرکت‌ها موظفند خدمات مناسبی را به مشتریان خود ارائه دهند. خدماتی که شرکت‌های طراحی سایت باید به مشتریان خود ارائه دهند شامل: پشتیبانی 24 ساعته از وب سایت، تولید محتوای بهینه‌شده، افزایش رتبه سئو سایت، آموزش کار با کنترل پنل وب سایت، پاسخ به پرسش‌های متداول و ... است. بهترین شرکت طراحی سایت تمامی این فعالیت‌ها را به نحو احسنت برای مشتریان خود انجام می‌دهد. اما برای اینکه بفهمید شرکت طراحی سایتی که مدنظر شماست، به بهترین شکل ممکن خدمات تعیین شده را به شما ارائه می‌دهد یا خیر؟ تنها کافیست که از طریق نمونه کارهای شرکت طراحی سایت مدنظر خود به مشتریان آن شرکت دسترسی پیدا کنید و با آن‌ها تماس بگیرید و از نحوه ارائه خدمات توسط آن شرکت از مشتریان آن اطلاعاتی را دریافت کنید. در این صورت می‌توانید از اینکه یک شرکت طراحی سایت مناسب را انتخاب کردید، اطمینان حاصل کنید. 

   

  ارائه خدمات بهینه‌سازی وب سایت

  وب سایت بدون برخوردار بودن از اصول و تکنیک‌های سئو هیچ سود و منفعتی برای شما و کسب‌و‌‌کارتان ندارد. درواقع سئو و طراحی سایت مکمل یکدیگر هستند. به گونه‌ای که طراحی سایت بدون سئو هیچ فایده‌ای ندارد. چراکه طراحی سایت زمینه‌ای را برای معرفی شما، کسب‌و‌کار و محصولاتتان در دنیای وب فراهم می‌کند و این سئو است که موجب دیده شدن وب سایت شما در دنیای وب می‌شود. تا زمانی که وب سایت شما در اینترنت در معرض دید کاربران قرار نگیرد نمی‌تواند سودی برای شما داشته باشد و این سئو است که موجب می‌شود وب سایت شما در اینترنت دیده شود. به گونه‌ای که استفاده از اصول و استانداردهای سئو یا بهینه‌سازی سایت موجب می‌شود که وب سایت شما در لینک‌های ابتدایی در صفحه اول نتایج گوگل قرار بگیرد و از آن جایی که کاربران اینترنت تنها بر روی لینک‌های اول تا پنجم در صفحه نتایج گوگل کلیک می‌کنند، قرارگیری وب سایت شما در لینک‌های اول صفحه اول نتایج گوگل موجب می‌شود که کسب‌و‌کار، محصولات و خدمات شما توسط کاربران دنیای وب دیده شود. 

  البته باید اشاره کنیم که افزایش رتبه سئو وب سایت در موتورهای جستجو به ویژه گوگل کار هر شرکتی نیست. از این‌رو باید علاوه‌بر مسئله طراحی سایت، افزایش رتبه سئو سایت در موتورهای جستجو را خیلی جدی بگیرید. برای اینکه از این مسئله اطمینان پیدا کنید که آیا شرکتی که برای طراحی سایت مدنظر دارید می‌تواند رتبه وب سایت شما را در موتورهای جستجو افزایش دهد یا خیر؟ ابتدا باید رتبه وب سایت آن شرکت را در گوگل مورد بررسی قرار دهید و سپس سری به نمونه‌ کارهای آن شرکت بزنید و ببینید که رتبه سئو وب سایت‌هایی که توسط آن شرکت طراحی شده‌اند چه قدر است؟ درصورتی که رتبه سئو وب سایت آن شرکت و نمونه کارهای آن بالا بود یعنی اینکه می‌تواند در کنار ارائه بهترین وب سایت به شما، رتبه آن را به صورت چشم‌گیری در موتورهای جستجو به ویژه گوگل افزایش دهد و موجب شود که کسب‌و‌کار، محصولات و خدمات شما در معرض دید کاربران اینترنت قرار بگیرد. 

   

  ارائه سرور و هاست قدرتمند

  یکی دیگر از مهم‌ترین و بهترین ویژگی‌هایی که یک شرکت طراحی سایت باید داشته باشد، ارائه سرور و هاست قدرتمند است چراکه سرور و هاست قدرتمند مزایا و ویژگی‌هایی زیادی را برای وب سایت شما به دنبال خواهند داشت که به شرح زیر هستند: 
  o افزایش امنیت اطلاعات
  o کاهش خطا در وب سایت
  o افزایش سرعت وب سایت
  o فراهم کردن امکان رشد و گسترش وب سایت
  o تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات و داده‌های وب سایت به صورت اتوماتیک 

   

  داشتن خلاقیت

  خلاقیت در طراحی سایت همه چیز است چراکه اگر شرکتی که برای طراحی سایت انتخاب نموده‌اید در کارش خلاقیت نداشته باشد نمی‌تواند وب سایتی را برای شما طراحی کند که کاربران اینترنت را به خود جذب کند و در خود نگه دارد. همانطور که در مقالات قبلی اشاره کردیم، جذب کاربران به وب سایت مسئله‌ای مجزا از نگه داشتن آن‌ها در وب سایت است. از طریق تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و وب سایت‌های پربازدید می‌توان کاری کرد تا کاربران زیادی به وب سایت شما سر بزنند اما از اینجا به بعد باید دنبال راهکاری برای نگه داشتن آن‌ها در وب سایت بود. چراکه نگه داشتن بازدیدکنندگان و کاربران اینترنت در وب سایت، یکی از متدهای افزایش رتبه سئو سایت و نمایش آن در رتبه‌های بالا در موتورهای جستجو است. برخی از مهم‌ترین راهکارها برای نگه داشتن کاربران و بازدیدکنندگان در وب سایت، بالا بودن تجربه کاربری یا UX، بالا بودن رابط کاربری یا UI و محتوای جذاب و ارزشمند است، نه محتوایی که برای نشان دادن به ربات‌های گوگل تنها با کلمات کلیدی خفه شده باشد. داشتن خلاقیت کمک بسزایی به شرکت طراحی سایتی که مدنظر دارید، می‌کند چراکه موجب می‌شود آن شرکت وب سایتی که از UX و UI بالایی برخوردار است را در اختیار شما قرار دهند. برای اینکه متوجه شوید که آیا شرکتی که برای طراحی سایت انتخاب کرده‌اید دارای خلاقیت بالایی است یا خیر. تنها کافی است که به نمونه کارهای آن شرکت سری بزنید و درصورتی که جذب آن‌ها شدید، پروژه طراحی سایت خود را به آن شرکت بسپارید. 

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر