10 تخلف در طراحی سایت

رای هر مشکل و اشتباه در این مقاله دستورالعمل و یا راه حلی توصیه می کنم و میزان رعایت شرکت ها از این عامل را با درصد نشان 

10 تخلف در طراحی سایت
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  در این مقاله به 10 مسئله ای در طراحی سایت اشاره می کنم که باید بسیار به آن ها توجه شود. به عبارت دیگر در این مقاله به 10 قواعدی اشاره خواهم کرد که اکثر طراحان سایت از آن تخلف می کنند.

  زمانی که کتاب "کاربردهای صفحه اصلی وب سایت" خود را منتشر نمودم، آمارهایی بر اساس شمار بازدید صفحه اصلی وب سایت در شرکت من صورت گرفت. اگر شرکت های بزرگی مانند شرکتی که من در آن کار می کردم، در این صفحه از وب سایت خود دچار اشتباه شوند، با نتایج جبران ناپذیری رو به رو می شوند.

  برای هر مشکل و اشتباه در این مقاله دستورالعمل و یا راه حلی توصیه می کنم و میزان رعایت شرکت ها از این عامل را با درصد نشان خواهم داد. لطفا توصیه ها و اشتباهات که در ادامه بیان می کنم را در طراحی سایت جدی بگیرید.

  10 عامل که در طراحی سایت تخلف محسوب می شود

  1.تاکید روی مواردی که وب سایت شما ارائه می دارد و این که سرویس و یا محصولات سایت شما با رقیبان چه فرقی دارد.

  میزان رعایت: 27 درصد

  این مورد یکی از مسائل  رایج در طراحی صفحه اصلی وب سایت می باشد، از این رو بی توجه بودن به آن پیامدهای ناخوشایندی را برای شرکت یا تجارت مربوطه به همراه دارد. وب سایت هایی که در توضیح آن چه که ارائه می دهند، مشکل دارند نمی توانند کاربران و مشتریان را به خود جذب کنند.

  به یاد داشته باشید: زمانی که کاربران نیازهایی دارند، در وب سایت ها جست و جو می کنند تا به این نیازهای خود جامع عمل بپوشانند و تنها چند ثانیه به هر یک از وب سایت ها نگاه می کنند تا دریابند که می تواند پاسخگوی نیاز آن ها باشد یا خیر.

   

  2.استفاده از طرح بندی های انعطاف پذیر در طراحی سایت که با هر صفحه نمایش ابزار کاربر متناسب شود.

  میزان رعایت: 28 درصد

  اگر طرح بندی عوامل طراحی سایت ثابت باشد، ارزشی برای کاربران وب سایت ندارد. هر کاربری دارای ابزاری با صفحه نمایش متفاوت می باشد. شما نمی توانید فکر کنید که عرض صفحه نمایش ابزار تمامی کاربران حدود 800 پیکسل می باشد. به یاد داشته باشید که در اندازه صفحه نمایش ها، تنوع زیادی وجود دارد.

   

  3.استفاده از رنگ ها برای لینک ها گشوده شده و گشوده نشده

  میزان رعایت: 33 درصد

  این که کاربران وب سایت دریابند در کدام صفحه از وب سایت قرار دارند و صفحه قبلی و بعدی وب سایت به چه ترتیب است، می تواند پشتیبانی خوبی از کاربران در طراحی سایت محسوب شود.

  خیلی ناراحت کننده است که وب سایت های کمی به کاربران خود این امکان را می دهند که دریابند کدام صفحه و یا قسمت ها را در طراحی سایت را مشاهده کرده اند. تغییر رنگ لینک های گشوده شده نسبت به لینک های گشوده نشده در وب سایت، در این زمینه می تواند نقش بسزایی را ایفا کند.

   

  4.استفاده از تصاویر محتوای واقعی وب سایت

  میزان رعایت: 35 درصد

  به طور مثال، از تصاویر اشخاصی که ارتباط زیادی با محتوای مربوطه در وب سایت دارند، استفاده کنید و این امر را جایگزین به کار بردن تصاویر استوک کنید. به طور طبیعی کاربران وب سایت به سمت تصاویر سایت جذب می شوند.

  بهتر است به جای استفاده از تصاویر استوک، به طور مثال خانمی که لبخند می زند، از تصاویر واقعی محصولات تان استفاده کنید.

   

  5.توضیح کوتاه از این که این وب سایت و یا شرکت چه کاری انجام می دهد

  میزان رعایت: 36 درصد

  تحقیقات اخیر ما روی چگونگی استفاده مردم از تصاویر در طراحی سایت ها نشان می دهد که بیشتر کاربران به دنبال توضیحی از شرکت مورد نظر نیز می باشند.

  باید بدانید که استفاده از شعارهای تبلیغاتی در این زمینه تاثیر ندارد و باید در صفحه اصلی وب سایت حذف شوند. در عوض توضیح کوتاهی از شرکت، به گونه ای که همه کاربران به وضوح بتوانند آن را ببینند، بسیار تاثیر گذار است.

   

  6. آرشیو فعالیت های کاربران در وب سایت

  میزان رعایت: 37 درصد

  کاربران فعالیت هایی که در طراحی سایت انجام داده اند را به خاطر می سپارند. در هر صورت، اگر صفحه اصلی در طراحی سایت این فعالیت ها را ذخیره و لیست نماید، کاربران به راحتی می توانند میان مواردی که از قبل جستجو کنند جستجو کرده و نیازهای خود را در جستجوهای بعدی برطرف نمایند.

   

  7.قرار دادن توضیح کوتاهی از سایت در تیتر صفحه

  میزان رعایت: 39 درصد

  این مورد در نتایج مرورگرها نشان داده می شود. چرا نباید از این روش رایگان برای بازاریابی وب سایت و شرکت خود استفاده کنید؟

   

  8.گزینه "جستجو" را در داخل باکس در قسمت راست صفحه وب سایت خود قرار دهید

  میزان رعایت: 40 دصد

  به جای استفاده از برچسب "جستجو" از کلید و یا دکمه ای برای این امر استفاده کنید. قانون "هر چه موارد کمتری در وب سایت باشد، بهتر عمل می کند" به ما می گوید که وجود عوامل اضافی باعث پرت شدن حواس کاربر می شود و کاربرد وب سایت را برای کاربر کاهش می دهد.

   

  9.ارائه قیمت محصولات و سرویس های وب سایت

  میزان رعایت: 40 درصد

  این دستورالعمل تنها برای وب سایت هایی کاربرد دارد که می توانند برای محصولات و سرویس های خود قیمت ارائه دهند. به این ترتیب است که کاربر می تواند محصولات و سرویس های یک وب سایت را ارزیابی کند و بسنجد و به خرید کردن از وب سایت ترغیب می شود.

   

  10.هیچ گاه از لینک صفحه اصلی وب سایت در خود این صفحه استفاده نکنید

  میزان رعایت: 41 درصد

  این دستورالعمل باید برای تمامی وب سایت ها به کار رود: نباید از لینکی که اشاره به صفحه اصلی وب سایت دارد در خود آن صفحه استفاده کرد. این عامل سه مشکل را به وجود می آورد:

  اگر کاربر روی آن کلیک کند، لینک به صفحه جاری باز می گردد و  وقت کاربر را هدر می دهد.

  این لینک ها باعث می شود تا کاربر به شک بی افتد که واقعا در کدام صفحه وب سایت قرار داشت.

  کاربران نسبت به صفحه بارگیری شده سردرگم می شود.

   

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر