10 قانون در طراحی وب سایت

اگر شما خود را به عنوان یک طراح وب سایت حرفه ای می دانید شما نیاز به آگاهی ازآن دارید و سپس به دنبال این 10 قوانین موثر طراحی برای ساختن وب سایت ها می روید.

10 قانون در طراحی وب سایت
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  10 قوانین برای طراحی وب سایت

  پیروی از این دستورالعمل برای ایجاد یک وب سایت بزرگ لازم و ضروری است.

  اگر شما خود را به عنوان یک طراح وب سایت حرفه ای می دانید شما نیاز به آگاهی ازآن دارید و سپس به دنبال این 10 قوانین موثر طراحی برای ساختن وب سایت ها می روید.

   

  قانون 10: سادگی زیبا است.

   

  قرار دادن بیش از حد به هر صفحه ایجاد سردرگمی است. بازدید کننده زمانی که آنها برای اسکن از طریق ردیف لینک ها و تصاویر برای پیدا کردن آنچه که آنها به دنبال هستند نا امید میشود. با نگه داشتن صفحات ساده، وب سایت خود را آسان تر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

   

  قانون 9: طراحی آن برتر می باشد.

   

  وقتی کسی برای اولین بار از با شما ملاقات  می کند، می خواهید اولین برداشت خوب را از شما به وجود بیاورید. بر همین اساس باید برای وب سایت شما هم همین گونه باشد. نگاه کلی و احساس از سایت خود اولین چیزی که بازدید کنندگان متوجه  آن خواهند شد.

   

  قانون 8: ناوبری باید بصری باشد.

   

  چند نکته خسته کننده تر از عدم توانایی برای پیدا کردن آنچه شما در یک وب سایت می خواهید به وجود بیاورید هست. صفحه باید به خوبی سازمان یافته با طراحی بالا به پایین باشد به طوری که بازدید کنندگان به راحتی بتوانند از طریق بخش های مختلف سایت مورد نظر خود را مرور کنند.

   

  قانون 7: سازگاری و انسجام کلیدی است.

   

  بازدید کنندگان باید احساس این را نداشته باشند که در حال بازدید از یک وب سایت جدید در هر زمان یک صفحه جدید را در سایت خود را باز کنند. طراحی سازگار در سراسر صفحات سایت خود باعث جهت یابی یک کار بسیار ساده تر در آن می شود.

   

  قانون 6: رنگ بسیار مهم است.

   

  انتخاب رنگ می تواند باعث شکست و یا موفقیت یک وب سایت شود. بسیاری از ما وب سایت هایی را دیده ایم که به سادگی دردناک و فاجعه بار هستند ملاقات کرده اند. در هنگام انتخاب رنگ، استفاده از پالت سازگار از رنگ در تضاد نباشد و مطمئن شوید که یک کنتراست قوی بین متن و پس زمینه وجود دارد.

   

  قانون 5: نسبت به ساخت وب سایت خود پاسخگو باشید.

   

  از گوشی های هوشمند سازگار با کامپیوترهای رومیزی - مردم وب سایت خود را با استفاده از طیف گسترده ای از دستگاه های مختلف در دسترس عموم قرار می دهند. بنا بر این، مهم است که وب سایت خود را به درستی در اندازه های مختلف صفحه نمایش ، به نمایش در بیاورد. رسانه CSS یک راه عالی برای پیاده سازی و پاسخگویی به طراحی وب سایت نمایش داده شده است.

   

  قانون 4: توسعه دهندگی برای مرورگرهای مختلف.

   

  مرورگرها قرار است به بارگزاری صفحات وب به همان شیوه صورت گیرد، اما آنها این کار را نمی کنند. بنا براین، مطمئن شوید برای بررسی وب سایت خود در مرورگرهای مختلف همه چیز سر جای خود قرار دهید که درست به نظر می رسد. بهترین کار این است که برای گرفتن مشکلات جلوتر از زمان به جای تکیه بر شکایت از بازدید کنندگان خود استفاده کنند.

   

  قانون 3: وب سایت خود را نسبت به اشتباهات را بررسی کنید.

   

  به عنوان یک ویرایشگر تجربه به شما خواهد گفت، یک تکه بزرگ از کار را می توان با یک خطای کوچک لکه دار کرد. اگر شما یک وب مستر هستید، لطفا وب سایت خود را به صورت منظم برای غلط املایی، لینک های شکسته، و تصاویر که به درستی اجرا نمی کند مورد بررسی قرار دهید.

   

  قانون 2: کد خود را ارسال کنید.

   

  این که آیا آن HTML و یا PHP، از ابتدا هیچ چیز نوع نوشتن کد خود را تغییر می دهد. اگر شما سایت خود را از قالب ها و اسکریپت ها پیش نوشته شده ساخته اید، شما clueless خواهید بود زمانی که چیزی را اشتباه می رود. وقتی کد صفحات خود را، شما باید کنترل کامل بر چگونگی عمل و نگاه آنها صورت گیرد.

   

  قانون 1: محتوای آن را فراموش نکنید.

   

  حتی اگر سایت شما به زیبایی طراحی شده باشد، آن را تنها یک پوسته خالی و بدون محتوا است. یک وب سایت وقتی خوب است که هر دو طرح بزرگ و محتوای آن بزرگ است. بنابراین، مطمئن شوید صفحات خود را منحصر به فرد، محتوای اصلی که باعث می شود آنها ارزش بازدید به خود بگیرند.

   

   

   

  قابلیت استفاده از ابزار، نه طراحی بصری، تعیین موفقیت یا شکست یک وب سایت می باشد. از آنجا که بازدید کننده از صفحه تنها کسی که کلیک ماوس راحرکت می دهد و بنابراین تصمیم می گیرد همه چیزرا آنطور که می خواهد پیش ببرد ، طراحی کاربر محور تبدیل شده به یک روش استاندارد برای طراحی وب سایت موفق و سود گرا نیز می باشد.  پس از همه، اگر کاربران نمی توانند از ویژگی های آن استفاده کنند، آن نیز ممکن است وجود داشته باشد.

   

  ما قصد نداریم به بحث در مورد جزئیات پیاده سازی (به عنوان مثال که در آن جعبه جستجو باید قرار داده) در حال حاضر آن را به عنوان تعدادی از مقالات انجام شده می دانیم. به جای ما بر اساس اصول اصلی، فن آوری هوشمند تمرکز و روش برای طراحی صفحات وب بسیارموثرمی باشد - روشی که به درستی مورد استفاده قرار گیرد، می تواند به تصمیم گیری های طراحی پیچیده تر منجر شود و روند درک اطلاعات ارائه شده را آسان کند.

  لطفا توجه کنید که شما ممکن است علاقه مند به مقالات مربوط به قابلیت استفاده از آن باشید :

  اصول طراحی بزرگ : استاد کاری

  اصول طراحی : ادراک بصری و اصول

  30 مسائل مربوط به آگاهی از قابلیت استفاده از آن

  9 اشتباهات استفاده از قابلیت مشترک در طراحی وب سایت

   

  اصول موثر برای وب سایت راهنمای طراحی لینک

  به منظور استفاده از اصول درست ما اول نیاز به درک نحوه تعامل کاربران با وب سایت ها که چگونه فکر می کنند و الگوهای اساسی رفتار کاربران چه هستند.

  چگونه کاربران فکر می کنند؟ ارتباط برقرار کردن.

  در واقع، کاربران عادات بر روی وب دارند که متفاوت از رفتار مشتریان عادات در یک فروشگاه را دارند .نگاه به آخرین بازدید در هر صفحه جدید ، اسکن برخی از متن و کلیک بر روی لینک اول علاقه خود را جلب و یا مبهم شبیه چیزی که دنبال آن هستید نشان می دهد. در واقع، بخش های بزرگی از صفحه را آنها حتی نگاه هم نمی کنند.

  اکثر کاربران برای چیزی جالب (یا مفید) و قابل کلیک جستجو می کنند؛ به محض اینکه برخی نامزدهای منتخب یافت می شوند، کاربران کلیک می کنند. اگر صفحه جدید انتظارات کاربران را برآورده نکند، این دکمه است کلیک کرده و فرایند جستجو را، ادامه می دهد.

   

  تلاش برای سادگی پیوند

  نگه داشتن سادگی صفحه وب سایت باید هدف اصلی از طراحی سایت نیز باشد. کاربران به ندرت در یک سایت برای لذت بردن از طراحی در صفحه می مانند؛ علاوه بر این، در بسیاری از موارد آنها به دنبال اطلاعات با وجود طراحی هستند. تلاش برای سادگی به جای پیچیدگی همیشه مورد انتظار بوده است.

  از نقطه نظر مهمان از این دیدگاه، بهترین طراحی سایت دارای یک متن خالص، بدون هیچ گونه تبلیغات و یا بلوک های محتوا بیشتر مطابق بازدید کنندگان مورد پرس و جو و یا محتوای آنها استفاده می شود را به دنبال دارد. این یکی از دلایلی است که چرا یک کاربر پسند چاپ نسخه از صفحات وب را برای تجربه کاربر خوب ضروری می داند.

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر