4 راه برای بهینه سازی سایت شما در موبایل

زمانی که کامپیوترهای رومیزی جای خود را به دستگاه های تلفن همراه دادند، بیشتر توجه طراحان بر روی UX یا به عبارتی رابط تجربه کاربری متمرکز شد. زیرا رابط کاربری نقش بسیار مهمی در ایجاد طرح های تلفن همراه پسند بازی می کند

4 راه برای بهینه سازی سایت شما در موبایل
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  زمانی که کامپیوترهای رومیزی جای خود را به دستگاه های تلفن همراه دادند، بیشتر توجه طراحان بر روی UX یا به عبارتی رابط تجربه کاربری متمرکز شد. زیرا رابط کاربری نقش بسیار مهمی در ایجاد طرح های تلفن همراه پسند بازی می کند ، رابط تجربه کاربری در حال حاضر به میزان زیادی مهم خواهد بود به ویژه اگر دستگاه های بیشتری وجود داشته باشند که باید بر روی تمامی این ها تمرکز شود. زیرا بر روی هر دستگاهی باید به همان تناسب وسعت تجربه کاربری رعایت شود. تجربه کاربری فراتر از مرزهای گرافیکی و زیبایی شناسی خواهد رفت. دقیقا مانند Rahul Varshney  خالق شرکت  foster.fm می گوید:

  UI بدون وجود UX مانند یک نقاش در آن زمان خواهد بود که بخواهد بر روی بوم نقاشی کند اما این کار را بخواهد بدون فکر انجام بدهد.

  Rahul Varshney بر این عقیده معتقد بود. امکان دارد که شما نسخه دسکتاپ را به عنوان جذاب ترین ، کاربر پسندترین ، منحصر به فردترین و کاربردی از وب سایت خود داشته باشید. اما اگر نمی خواهید تجربه های تلفن همراه را در نظر بگیرید شما نیز نقاشی را بدون هیچ فکری انجام می دهید.

  بنابراین ، انجام این کار یک تجربه خوب برای موبایل خواهد بود برای این که بتوانید سایت خود در موبایل بهینه نمایید. پیاده کردن تجربه کاربری کار خیلی دشواری نخواهد بود شما می توانید اجزای کلیدی را جدا کنید تا از آن به عنوان یک طراحی بسیار موثر برای بهینه سازی و متمرکز کردن بر کاربر استفاده نمایید. در ادامه این مقاله بهترین روش های که باید برای تجربه کاربری انجام دهید را شرح خواهیم داد:

  1-صرف نظر نکردن از موبایل در درجه اول

  اگر هدف شما در درجه اول در نظر گرفتن  تجربه کاربری باشد ، ممکن است تا شما بخواهید برای شکستن سنت از استراتژی تلفن همراه به عنوان اولین ابزار استفاده نمایید. با انجام این کار دیگر نگرانی در مورد کاربران بسیاری که قصد دارند تا وب سایت شما را در موبایل خود ببینند نخواهید داشت. اگر وب سایت خود را با رعایت تجربه کاربری برای موبایل در نظر بگیرید در این صورت تعداد کاربران که از سایت شما دیدن خواهند کرد بسیار زیاد خواهد شد. در نظر گرفتن تجربه کاربری برای موبایل یک حرکت مثبت برای جذب کاربران بیشتر خواهد بود. تنها با عنوان codemyviews یا یکی از دیدگاه های من برای طراحی سایت در تلفن همراه پیشنهاد می شود که یک واقعیت خواهد بود. تعداد کاربرانی که وب سایت ها را در سراسر جهان می خواهند تا موبایل خود ببینند به میزان 1.2 میلیارد خواهد بود. به نظر می رسد که این تعداد نه تنها کاهش خواهد یافت بلکه روز به روز در حال افزایش خواهد بود. انجام این کار گزینه ای برای به چالش کشیدن خواهد بود. در صورتی که مایل هستید تا کاربران خود را در نظر بگیرید بهتر است که با در نظر گرفتن کاربران کل جهان این کار را انجام بدهید.

  اگر برای طراحی سایت خود فقط بر روی نکاتی مانند : سادگی ، تمیزی و یا تلفن همراه متمرکز شوید بدین معنا نخواهد بود که کار پیچیده ای نمی باشد. سایت Karimrashid.com یک مثال کامل از چگونگی سادگی و پیچیدگی خواهد بود که برای یک طراحی تمیز مورد استفاد خواهد بود و هم چنین پاسخگو بوده که در عین حال از درجه ترکیبی خوبی هم در زمینه UI و هم در زمینه  UX برخوردار خواهد بود.

  2-ایجاد پوسته هایی با حالت مایع

  در این حالت شما به سادگی قادر خواهید بود تا خارج از محدوده صفحه نمایش رفته و در خارج از آن نیز حرکت کنید. می توانید با انتخاب این حالت طراحی خوبی برای سایت خود داشته باشید. برای اعمال این حالت شما نیاز به ایجاد یک طرح دارید تا با تمامی آن ها سازگاری یکپارچه ای داشته باشد. خوشبختانه استفاده از پوسته های مایع باعث صرفه جویی خواهد شد. پوسته های مایع از این قابلیت برخوردار خواهند بود که شما می توانید بر اساس درصد که برای اندازه گیری استفاده می شود از پیکسل هم برای تعیین پوسته مایع مورد نظر به حالت استاندارد همانند میان وب سایت های حرفه ای تبدیل نمایید. آن ها می توانند با این فکر مطمئن شوند که بسیاری از مردم قادر خواهند بود تا ارزش سایت خود را به خوبی ارزش گذاری کرده و برای آن تلاش خود را بکنند.

  3- AIM  برای عملکرد بهتر

  عملکرد یا قابلیت چیست؟ عملکرد بدین صورت معنی می شود که شما قادر خواهید بود تا بازدید کنندگان را برای انجام کارها و انجام سریع آماده کنید.

  با توجه به هدف خود در وب سایت ، تمامی موارد مانند : نزدیکترین فروشگاه محل ، جستجوی محصول ، بررسی محصول و مبدلی برای ارز خواهد بود که باعث خواهد شد تا کمکی به کاربران برای انجام کار با استفاده از توابع باعث خواهد شد تا به هدف خود بسیار سریعتر نزدیک شوند. به عنوان نمونه غذای Purina ، ارائه دهنده مواد غذایی برای حیوانات خانگی می باشد که یک مثال کامل از چگونگی عملکرد خواهد بود که به سادگی در یک وب سایت آماده ارائه خدمات می باشد. صفحه اصلی دارای یک جعبه جستجو می باشد که در آن شما می توانید هر چیزی را که بخواهید در آن جستجو نمایید. انواع مواد غذایی حیوانات در دو ستون جداگانه به صورت تخصصی در کل وب سایت دسته بندی خواهد شد که شما می توانید با حرکت عناصر در ستون ها به کمک دکمه ها ، ابزار و طراحی را در مورد بهترین نوع مواد غذایی برای حیوانات خانگی انتخاب کرده و نوع مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

  4-شناسایی کاربران خود

  سعی نکنید سایت خود را به یک سایت همه منظوره تبدیل کنید. زیرا کاربرانی هنوز وجود دارند که به عنوان کاربر معمولی می باشند بدین معنی که هنوز تجربه ای در زمینه استفاده از سایت ندارند. زیرا برای بدست آوردن تجربه در این زمینه باید هزینه کنند و ممکن است که کاربران از نظر وضعیت مالی در مضیقه باشند. در ابتدا شما برای طراحی سایت سایت به این نکته توجه نمایید که کاربران و مشتریان سایت شما چه کسانی خواهند بود. بعد با دانستن این مطلب شما متوجه می شوید که چه رفتار یا چه تجربه کاربری را در زمان طراحی سایت خود در نظر بگیرید. برای انجام این کار موارد مهم را علامت گذاری نمایید. کسانی که بدون هیچ هدفی در ذهن خود می خواهند کاری را انجام بدهند نیز وجود دارند که تجرب کاربری را نمی توانند به طور کامل بر روی سایت خود پیاده سازی نمایند. کاربران مدرن در دو نوع عمده وجود خواهند داشت. برای هر کدام از این گروه ها باید از توابع متفاوتی بر اساس نیاز استفاده شود. برای برطرف کردن این مشکل نیاز دارید تا در مورد جمعیت کاربران مختلف حدس بزنید تا از کاربران وب سایت فروشگاه را ارسال نمایید. مثلا فروشگاهی را در نظر بگیرید که در مورد بدن انسان باشد در این صورت در این سایت بر روی مواد طبیعی و فعالیت های اجتماعی متمرکز خواهد شد. تغییرات سبز به صورت تک رنگ با اعمال یک نوار لغزنده برای مواد طبیعی مورد استفاده خواهد بود. رنگ سبز در تجربه کاربری به معنی انتخاب تصاویر و هم چنین برای گزارش منصفانه معاملات ، تعهدات و سایر رویدادهای اجتماعی که قابل درک باشند در زمینه طراحی سایت توسعه خواهد یافت. 

   

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر