5 نکته ایی که شما را از طراحی دوباره قالب منصرف می کند

برای کسانی که قصد طراحی مجدد محصول و یا وب سایت خود را دارند، خبر بدی دارم. ممکن است این طراحی مجدد 

5 نکته ایی که شما را از طراحی دوباره قالب منصرف می کند
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  برای کسانی که قصد طراحی مجدد محصول و یا وب سایت خود را دارند، خبر بدی دارم. ممکن است این طراحی مجدد کارآمد نباشد.

  جمله معروف "از روند قدیمی خارج می شویم و به روش جدید روی می آوریم" در زمینه طراحی مجدد، سال های سال است که بسیار مشهور می باشد. مخصوصا طراحی وب سایت ها اغلب هر 3 تا 5 سال عوض می شوند، اما هم چنان در طول این بروزرسانی ها پایدار می مانند. یک مسئله فراگیر این است که این طراحی های مجدد اغلب بر اساس زیبایی های ظاهری شکل می گیرد نه بر اساس آنالیز داده ها و بازخورد ها از سوی کاربران سایت، که به این مفهوم می باشد که غیر ممکن است تا مشخص کنیم که آیا وب سایت جدید از طراحی وب سایت قدیمی بهتر می باشد یا خیر.

  خوشبختانه، راه های بهتری برای انجام طراحی مجدد محصول و وب سایت ها وجود دارد و این طراحی مجدد باید روی تکامل طراحی تمرکز داشته باشد نه روی تغییر و تحولات جدید.

   

  طراحی مجدد تکاملی چیست؟

  طراحی مجدد تکاملی یا همان ER یک نوع هنر و علم استفاده از تست استراتژیک A/B می باشد تا اطمینان حاصل شود که بروزرسانی های طراحی به افزایش مخاطبین سایت و درآمد زایی منجر می شود. این روش به بهنرین وجه در سناریوهایی عمل می کند که یک برند به خودی خود مشکلی ندارد، اما محصول دیجیتالی آن نیاز به بهبود یافتن دارد.

  شما احتمالا از خود می پرسید که اگر ER خیلی روش عالی باشد، چرا موارد زیادی درباره اش نشنیده ام؟ جواب کوتاه این می باشد که روش طراحی مجدد تکاملی، جذاب و مهیج تر می باشد. محصولات دیجیتالی اغلب توسط کیفیت های بصری خود مورد سنجش قرار می گیرند که به تصورات غلطی سوق می یابد که تا زمانی که این محصول از گرایشات جدید فلشی (طراحی ریسپانسیو، افکت های پارالکس، پس زمینه های ویدئویی، اسکرول های طولانی صفحات و غیره)استفاده نماید، موفق خواهد بود.

   

  طراحی متغیر: چیزی که یک برند فرض می کند که اتفاق خواهد افتاد.


  چرا طراحی متغیر به شکست منجر می شود؟

  صرفه نظر از اینکه چه تعداد یا چند ساعت اعضای تیم، زمان خود را صرف هر پیکسل در طراحی می کنند، طراحی مجدد متغیر یکی از تصمیمات بی ملاحظه و بی دقت یک برند می باشد. دلیل شکست این طراحی متغیر به این ترتیب می باشد:

  1-شرایط طراحی را بسیار پیچیده می سازد. ایجاد تغییرات زیاد در طراحی، مشخص کردن اینکه چه تغییرات بخصوصی در افزایش و کاهش درآمد زایی و میزان مخاطبین سایت و یا تجارت تاثیر گذار است را غیر ممکن می سازد. برای مثال، شاید هدف شما از طراحی مجدد خیلی هم عالی و کاربردی باشد، اما آیا این نوع طراحی مجدد باعث افزایش میزان مخاطبین و یا درآمدزایی یک تجارت و یا برند می شود؟

  2- موفقیت این طراحی مجدد، فریب دهنده است. حتی اگر شما این روند را مدیریت کنید تا میزان مخاطبین را برای صفحات دوباره طراحی شده افزایش دهید، طراحی متغیر مشخص نمی سازد که آیا موفقیت می تواند فراتر از این سطح پیش رود یا خیر. روش خوبی است که عوامل موجود در یک صفحه را تست کنیم، زیرا نتایج حاصل از این تست می تواند میزان سود و بهره وری و موفقیت در طراحی را ارتقاء دهد.

  3-طراحی مجدد به تنهایی نمی تواند معجزه کند. طراحی مجدد، راه حل تمامی مشکلات به وجود آمده در مدل تجارت و یا کاهش میزان فروش وب سایت و یا محصول نمی باشد. زمانی که وقت کافی وجود ندارد، خیلی از افراد فکر می کنند که طراحی مجدد می تواند همه مشکلات را حل نماید، اما این تصمیم بسیار بیهوده و غیر منطقی می باشد.

  4-خیلی از طراحان سایت و یا محصول، متخصصان تجربه کاربری نمی باشند. طراحان معمولا از فونت ها، رنگ ها و سایه های زیادی استفاده می کنند و معمولا فکر نمی کنند که تصمیمات طراحی شان روی محصول و یا وب سایت نهایی چه تاثیری می گذارد. حتی بهترین تصمیمات در این زمینه نمی تواند از پیش تعیین کند که کدام تصمیم به نتایج بهتری سوق می یابد.

  5-طراحی متغیر به بازخورد کاربر سایت یا محصول توجه ای نمی کند. اغلب اوقات این طراحی های مجدد تنها برای استفاده از گرایشات جدید و با توجه به رقیبان یک تجارت و یا برند انجام می شود و توجه ای به این که کاربر درباره طراحی وب سایت و یا طراحی محصول چگونه فکر می کند، نمی شود. بدون دریافت و استفاده از بازخوردهای کاربران سایت و یا محصول، شما به برند و یا تجارت خود آسیب می زنید.

   

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر