02188886450
dnnsoftware
تولید محتوا در ایران سایت
برآورد هزینه خدمات تولید محتوا در ایران سایت
ثبت درخواست

تولید محتوا در ایران سایت

تولید محتوا در واقع یک بخش عمده از مباحث مهم در طراحی و سئوی سایت محسوب می‏گردد به گونه‏ای که رعایت نمودن نکات و موارد مهم در می تواند نقش بسزایی در موفقیت وبسایت نماید. تولید محتوا در واقع همان مطالب مفید و بدون تکراری است که در سایت پس از طراحی قرار می‏گیرد .مردم به محتوای تصویری علاقه بسیار زیادی دارند. آنها ترجیح می‌دهند به‌جای متن‌های طولانی و خسته‌ کننده، مفاهیم مختلف را در قالب عکس، نمودار یا اینفوگرافیک دریافت کنند. به همین خاطر است که پلتفرم‌هایی مثل اینستاگرام و اسنپ چت، هر روز محبوب‌تر می‌شوند. محتوای الکترونیکی نیز برای آموزش یک یا چند بخش از محتوای آموزشی بوده که شامل تصاویر، متون، فیلمها و صداها است و طرفداران خود را دارد. در این محتوا می‏توان هرکدام از تصاویر و یا متون و یا انیمیشن‏های مرتبط با یک موضوع آموزشی را قرار داد. در این مطلب قصد داریم تولید محتوای الکترونیکی و تصویری را برای شما به طور مختصر شرح دهیم.
تولید محتوا به معنای ارائه مطلبی جدید یا نوشتن مطالب تکراری در قالبی نو است، یعنی پرداختن به مسأله‏ای جدید، پرورش دادن موضوعی که قبلا توسط نویسنده دیگری انجام شده اما به انتها نرسانده است. در واقع ایجاد محتوا بیان همین مطالب تکراری با بیانی جدید است. داشتن محتوای خوب برای تمام صاحبان سازمانها اهمیت بسیار زیادی دارد. محتوا به عنوان یک عنصر بسیار مهم و با اهمیت در بازاریابی نقش بسیار مهمی ایفا می‏نماید. هدف از ایجاد محتوا، ایجاد تعامل قوی و محکم با کاربر، فروش محصولات و خدمات است. در بعضی موارد تغییر قالب محتوا با حفظ حقوق ناشر اولیه می تواند به جذب مخاطبین بیشتر و تولید متن منحصر بفرد کمک کند. محتوا به شما کمک می‌کند، مشتری‌ها را به سمت خود جذب کنید تا مخاطبان درگیرتان شوند و لذت ببرند، همچنین می‌توانید بازدیدکنندگان جدیدی به سایت خود بیاورید و در نهایت، درآمدی برای کسب وکارتان داشته باشید.
سئوی سایت در واقع بهینه ‏سازی سایت برای موتورهای جستجو است. در سئوی سایت باید کلمات کلیدی سایت و خود نوشته به صورت هدفمند در آن قرار گیرند .معیارهای استاندارد و مورد پذیرش افزونه های بهینه سازی از قبیل طول و تعداد کاراکترهای استفاده شده در آن یا استفاده از بولت و شمارگان یک مطلب در سئوی سایت رعایت می‏شود تا در نهایت اطلاعات ارزشمند و دسته اولی را در اختیار مخاطب قرار دهد . سئوی سایت برای بهبود عملکرد سایت براساس استاندارهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر از این طریق انجام می‏گیرد. عوامل زیادی از کلمات بکار رفته در متن و محتوا گرفته، تا لینک‌های ورودی به سایت شما از سایت‌های دیگر در سئوی سایت شما تاثیر می‏گذارند. امروزه شرکتهای طراحی سایت زیادی همچون ایران سایت به آدرس www.iransite.com وجود دارند که کار سئوی سایت را با تخصص بالا انجام می‏دهند.
1- ساده نویسی از جمله عوامل بسیار مهم در نوشتن محتوا است، زیرا پیچیده نویسی و استفاده از تکلف در محتوا خلاف آنچه که شاید تصور شود موجب بیان کیفیت کار و بازده مناسب نمی شود، بلکه باعث می شود علاقه کاربر و یا مشترک نسبت به مطالعه متن مورد نظر از بین برود و آن متن دیگر جذابیتی برایش ندارد. برای نوشتن یک محتوای کاربردی و ارزشمند، باید حوزه کاری مخاطب را بسنجید، مطالب دسته اولی را گردآوری کرده و با بیانی ساده و قابل درک ارائه دهید.
2- کلمات کلیدی باید حداقل در سه محل از محتوا شامل تگ عنوان و تگ سرتیتر و اولین پاراگراف محتوا قرار بگیرند. استفاده کردن از کلمات کلیدی در این سه محل باعث می‏شود که کاربر یا مخاطب راحتتر و سریعتر با استفاده از موتور جستجوگر بتواند موضوع محتوای مدنظرش را بیابد و استفاده کند. اگر کلمات کلیدی در ابتدای سر تیترها و عنوانها قرار گیرند خیلی بهتر است زیرا موتور جستجوگر برای کلماتی که در ابتدا قرار گرفته اند ارزش بیشتری قائل بوده و در نتیجه کاربر خیلی راحتتر و با سرعت بیشتری می‏تواند مطلب موردنظرش را بیاید.
3- برای ایجاد محتوای خوب باید اطلاعات خوب داشته باشید.. قلم خوب و متن روان و ارائه اطلاعات به روز، بخشی از فاکتورهای موثر در محتوای خوب است که معمولا مورد غفلت نویسندگان قرار می‏گیرد. سعی کنید از نوشتن محتوای کپی شده خودداری کنید.
4- برای نوشتن محتوا باید به این فکر کرد که مشتری برای دریافت جواب خود در اینترنت، چه سوالی را‌ می‌پرسد و با چه عباراتی به دنبال رسیدن به پاسخ خود‌ می‌باشد. در این شرایط است که ‌می‌توان با مطرح کردن یک سوال خوب و بعد ارائه یک پاسخ مناسب، شخص را به وبسایت موردنظر هدایت و در وی ایجاد حس کنجکاوی نمود تا به باقی مقالات سایت نیز نگاهی بیندازد.

اهداف محتوای تصویری

محتوای تصویری، همواره بهترین تاثیر را بر مخاطبان می گذارد. اینفوگرافیک نوعی محتوای تصویری محسوب‌ می‌شود. یک اینفوگرافیک باید داستان سازی مناسبی داشته باشد و فقط اطلاعات مهم را ثبت کند. باید توجه داشت که محتوای تصویری برای موتورهای جستجو قابل درک نیست، لذا در کنار آن نوشتن محتوای متنی نیز باید صورت گیرد. در چنین شرایطی بهتر است با جملات کوتاه به بیان اصل موضوع پرداخته و ذهن بازدیدکننده را به محتوای تصویری معطوف کرد. بیش از 70 درصد آموخته ها و تجارب از طریق چشم به دست می آید. تاثیری که یک عکس یا فیلم بر ذهن افراد می گذارند به مراتب بیشتر از شنیدن و خواندن در مورد آن موضوع می باشد. محتوای تصویری یک فرآیند تخصصی است که بسته به نوع فعالیت و محتوا تعیین می گردد. اولین قدم برای ایجاد یک محتوای تصویری مناسب داشتن برنامه است. بنابراین با برنامه در مورد موضوع فکر کنید. مورد دوم در این زمینه انتخاب نوع تصاویری است که بکار می برید. شناخت عناصر تصویر مانند رنگ، شدت و قدرت نور نیز در نوشتن محتوای تصویری اهمیت ویژه ای دارد.

اهداف محتوای الکترونیک

یک محتوای الکترونیکی در ابتدا باید یک الگوی طراحی خوب داشته باشد، که البته منظور از طراحی، نقش و رنگ نیست، بلکه مراحل ساخت مدنظر است و باید طوری طی شوند که ما را به هدف برساند. دومین ویژگی یک محتوای الکترونیکی خوب رساندن ما به هدف موردنظر است. گاهی هدف حل تمرین بدون حضور شما توسط مخاطب است و اگر محقق شود شما به هدف خود رسیده اید.گاهی هدف از ایجاد محتوای الکترونیکی یادگیری گام به گام است و اگر مخاطب موفق به یادگیری شود هدف شما محقق شده است. گاهی هدف این است که محتوای الکترونیکی آماده کنید تا به جای پاورپوینت استفاده کنید. اگر این محتوای الکترونیکی بتواند برای شما مفید واقع شود به شما به هدف خود رسیده اید. محتوای الکترونیکی قادر است میزان یادگیری فراگیر را بالا ببرد و تجربه مفید و لذت بخشی از آموزش را فراهم سازد.

جمع بندی

این توضیحات بخشهایی از روشهای خوب برای نوشتن محتوای خوب است. محتوای نوشته شده و تهیه شده باید کاملا باکیفیت و خوب باشد. محتوا می‏تواند تاثیر بسیاری بر کسب‏وکار داشته باشد، پس اگر تولید محتوا با کیفیت انجام شود به رونق کسب وکار نیز کمک می‏کند و برعکس اگر محتوای تولید شده از کیفیت بالایی برخوردار نباشد موجب سقوط کسب وکار می‏شود. پس میتوان گفت در دنیای دیجیتال، محتوا ضامن موفقیت کسب و کارها است. نوشتن محتوا به هر نحوی که باشد باعث ارتباط بین شما و مخاطبان شما می‏شود.
7094 بازدید