02188886450
dnnsoftware
روشهای بهبود سئوی اینستاگرام
براورد هزینه روشهای بهبود سئوی اینستاگرام
ثبت درخواست

سئوی اینستاگرام در ایران سایت

اینستاگرام در واقع یک پلتفرم بازاریابی اجتماعی بوده که محبوبیتش در زمینه های مختلف، آن را محبوب و سرپا نگه داشته است. این شبکه اجتماعی که مبتنی بر عکس می باشد با استفاده از جستجوگرها یا همان بهینه سازی موتور جستجو یا سئو، برای خود در این پلتفرم تبلیغ کنند. اینستاگرام برای بازاریابی نیاز دارد تا نویسنده محتوا، خلاقیت را با استفاده از عکاسی همراه با توصیف کوتاه متن و هشتگهای مرتبط یاد بگیرد. بهترین محتوای تولیدی نباید حتما در وبسایت قرار گیرد، بلکه بهترین مکان برای آن، جایی است که بیشترین مخاطب را به خود جذب کند. قدرت فروش محصولات در اینستاگرام به شدت در حال افزایش است. اینستاگرام بیشترین تاثیر را نسبت به دیگر پلتفرم ها در خرید کاربران دارد. برای ایجاد یک سئوی اینستاگرام باکیفیت، تلاشهای خود را با پیغامهای نام تجاری خود هماهنگ کنید. برای اینکار باید بعضی از کلمات کلیدی، عبارات کلیدی و همینطور هشتگهای مربوطه که به صورت منظم مورد استفاده قرار می‏گیرند، بسازید.
سئو در واقع به معنای کارهایی است که برای بهبود اوضاع وبسایت یا هر صفحه ای در موتورهای جستجو انجام می دهید. شاید موضوع سئو برای شبکه های اجتماعی موضوع جدیدی باشد و معمولا از شبکه اجتماعی به عنوان یک ابزار برای سئو استفاده ‏شود. ولی در واقع صفحه شما در هر شبکه اجتماعی بر بستر وب است و می‏تواند توسط موتورهای جستجو بررسی شود و در کلمات کلیدی رتبه بگیرد. موتورهای جستجوگر تنها قادر به مشاهده محتوایی هستند که از ابتدا درون صفحه قرار دارند و به دلیل اینکه محتوای پستهای اینستاگرام پس از لود شدن صفحه و از طریق جاوا اسکریپت بارگزاری می‏شوند، به همین خاطر گوگل و سایر موتورهای جستجو قادر به مشاهده محتوای پست های اینستاگرام نیست.

اهمیت شبکه‌های اجتماعی

مهم‌ترین جایی هستند که در آن می‌توانید محتوای موردنظر خود را دنبال کنید! البته منظور ما این نیست که محتوای این شبکه‌ها کامل و جامع هستند اما می‌توانید محتوای مورد علاقه خود را دنبال کنید. این مسئله برای کسب‌وکارها هم اهمیت بسیار زیادی دارد و باعث به وجود آمدن مفهومی به نام مدیریت محتوای شبکه‌های اجتماعی شده است. تا جایی که اگر مدیریت یک کسب‌وکار را برعهده داشته باشید و بخواهید در شبکه‌های اجتماعی فعالیت کنید، هرگز نمی‌توانید بدون داشتن محتوای جذاب و ارزشمند به اهداف خود برسید. مدیریت محتوای شبکه‌های اجتماعی زیرمجموعه دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شود.
در جستجوهای فعلی اینستاگرام شاید بارها دیده باشید که نتایجی از اینستاگرام در صفحات نخستین ظاهر شده است. این موضوع بیان می کند که گوگل به اینستاگرام اهمیت می دهد. هشتگ ها را می بیند و به تعداد فالورها هم توجه می کند.
داشتن یک صفحه اینستاگرامی که مخاطب زیادی دارد از سه جنبه می تواند به سایت شما کمک کند، گوگل از اطلاعات صفحه اینستاگرام شما، این برداشت را خواهد کرد که شما نه تنها در اینستاگرام بلکه در گوگل نیز شایسته قرار گرفتن در بین بهترین ها هستید. کسانی هستند که مستقیما از صفحه اینستاگرام شما، راهی وب سایت شما می شوند و این مزیتی بزرگ برای سایت شما محسوب می شود.کسانی نیز هستند که از همان صفحه اینستاگرام مشتری شما خواهند شد. این افراد از طریق اطلاعات تماس شما با شما در ارتباط خواهند بود. به همین سادگی و با داشتن یک صفحه اینستاگرام و هزینه جرئی، می توانید کسب و کار خودتان را رونق دهید.
  1. اولین کار برای سئوی اینستاگرام، بهینه‏سازی نمایه یا پروفایل اینستاگرام شما است. اگر پروفایل شما بهینه نشده باشد در طولانی مدت سودمندی خود را از دست خواهد داد.
  2. پروفایل شخصی خود را به پروفایل تجاری تبدیل کنید. دقت داشته باشید که در طول پروسه نیاز است که پروفایل اینستاگرام شما به فیسبوک متصل گردد. پروفایل های تجاری امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند که برای مدیران شبکه های اجتماعی بسیار ضروری است و در سئوی اینستاگرام نیز تاثیر دارد. این امکانات شامل نمودارهایی برای انتخاب بهترین زمان پست عکسها، گزینه‏های بیشتر برای تماسها، دسترسی به تبلیغات اینستاگرام است.
  3. توضیح کوتاهی درباره خدمات و محصولات خود بنویسید. تمام اطلاعات موردنظر با کسب وکار خود از جمله مکان کسب و کار، ایمیل، و شماره تلفن خود را در پروفایل خود قرار دهید. لینک صفحه اصلی یا یکی از صفحات مهم سایت را در قسمت لینک بیوگرافی پروفایل قرار دهید. یک تصویر نمایه رنگارنگ و یا لوگوی خوب برای خود انتخاب کنید.
  4. با استفاده از هشتگها، اکانت اینستاگرام خود را قابل یافتن کنید. نام کاربری قابل تشخیص و قابل جستجو ایجاد کنید. به کمک هشتگ ها می توانید با دیگر پروفایل های مشابه رقابت کنید. هشتگ مورد استفاده می بایست جز هشتگ های پرطرفدار باشد. برای این کار قسمتی از عبارت را با هشتگ تایپ کرده تا اینستاگرام پیشنهادات پرطرفدار مشابه را به شما نمایش دهد.
  5. با هشتگ ها مانند کلمات کلیدی رفتار کنید. اگر اینستاگرام را به عنوان یک موتور جستجو در نظر بگیریم، هشتگها کلمات کلیدی هستند که باید برای بهینه سازی صفحه و سئوی اینستاگرام استفاده شوند. هرچه انتخاب بهتری در استفاده از هشتگها داشته باشید، فالوورهای بیشتری پیدا خواهید کرد.
  6. اینستاگرام دارای موتور جستجوگری است که برای نشان دادن اصطلاحات و کلمات در نوار جستجو می توانید از کلمات کلیدی کسب و کار خود در قسمت نام صفحه استفاده کنید تا به جستجوی کاربران کمک کنید .
  7. با کسب و کارهایی که محصولات مرتبط با کسب و کار شما دارند همکاری کنید. شما می توانید به واسطه شراکت با کسب و کارهای مرتبط به تبلیغ یکدیگر در پست های خود بپردازید. به عنوان مثال می توان به کسب و کارهای مشابهی مانند یک باشگاه ورزشی، یک برند لباس ورزشی و یک فروشگاه مکمل های ورزشی اشاره کرد که همگی در ارتباط با یکدیگر هستند. همینطور یک فروشگاه کیک و شیرینی میتواند همکاری مشابهی با یک کافی شاپ داشته باشد.
  8. انواع مختلف محتوا را پست کرده تا نوع محتوا با بیشترین بازخورد را شناسایی کنید. پستهای اینستاگرام شما می توانند بسیار متفاوت و جذاب بوده، حتی اگر کسب و کار شما پتانسیل زیادی برای عکس های جذاب نداشته باشد. یکی از روش های انتشار پست، استفاده از محتواییست که توسط کاربران درباره کسب و کار و محصولات شما منتشر شده است. شما می توانید با انتشار مجدد تصویری از محصول خود که یکی از مشتریانتان آن را پست کرده است، پست های متنوعی را در پروفایل خود قرار دهید.

جمع بندی

مدیریت محتوا به فرآیند تحقیق محتوا تا تعامل با کاربران است که از طریق شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام، پینترست و… منتشر می‌شود. در واقع مدیریت محتوا چیزی فراتر از انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی است؛ قبل و بعد از انتشار کارهایی باید انجام دهید تا بتوانید یک محتوای موفق داشته باشید. اینستاگرام نیز مانند یک موتور جستجوی کوچک عمل می‌کند و در نتیجه سئوی اینستاگرام می‌تواند منجر به ارتقای حساب کاربری، افزایش فالوئرها، بالا رفتن نرخ تعامل و فروش بیشتر شود. حساب‌های اینستاگرام (خصوصا حساب‌های کاری و تجاری) نیز با استفاده از ابزار سئو می‌توانند در صدر لیست موتورهای جستجو قرار گرفته و توجه مخاطبان را به سوی خود جلب کنند. شبکه اجتماعی اینستاگرام تنها یک ابزار برای به‌اشتراگذاری عکس‌ها، ویدئوها و متون مورد علاقه افراد به شمار نمی‌رود، بلکه می‌تواند در فرایند تجاری‌سازی و بهبود کسب‌وکارها و در نتیجه فروش بیشتر آنها نیز تأثیرگذار باشد.‌ به همین دلیل نیز رعایت اصول سئوی اینستاگرام، خصوصا برای کسانی که به دنبال ارتقای کسب‌وکار خود هستند، بسیار حائز اهمیت است.
7340 بازدید