02188886450
برآورد هزینه خدمات عکاسی بارداری
ثبت درخواست
عکاسی بارداری

عکاسی بارداری

عکاسی بارداری شاخه ای از هنر عکاسی است که کمک می‌کند حس زیبای مادر شدن و مراقبت از فرزند پیش از تولد او را در قاب تصویر ثبت شود. عکس‌ها می‌توانند حاوی خاطرات دلنشینی باشند. هر وقت که به تصاویر نگاه می‌کنید می‌توانید حس و حال روزهای گذشته و آنچه رخ داده است را دوباره برای خود و اطرافیانتان بازیابی کنید. عکس‌ها کمک می‌کنند تا افرادی که در یک خاطره حضور نداشته اند حال و هوای آن را درک کنند. با توجه به همین ویژگی جذاب، کاری که اغلب پدرها و مادرها انجام می‌دهند ثبت تصاویر از دوره‌های مختلف رشد کودکشان است. به واسطه این تصاویر آن‌ها در روزهای آینده می‌توانند خاطرات شیرین را برای خودشان بازیابی کنند و همچنین فرزند خود را در جریان اتفاقات کودکی اش بگذارند. این عادت بسیار جذاب است و همیشه برای افراد دلنشین است در ادامه این روند جذاب ما شاهد پیدایش سبک دیگری از عکاسی از روند رشد فرزندان هستیم. در این شیوه لحظات پیش از تولد فرزندان و حال و هوای خانواده از اضافه شدن یک عضو جدید، به تصویر کشیده می‌شود. عکاسی بارداری شاید یکی از زیباترین شیوه‌های به تصویر کشیدن شوق یک خانم برای مادر شدن است. در ادامه این متن بیشتر در خصوص بارداری و نکات مربوط به آن اشاره می‌کنیم. 

ثبت لحظاتی تکرار نشدنی با عکاسی بارداری

 

عکاسی بارداری در تهران و اقصی نقاط

این شاخه از عکاسی نسبت به سایر سبک‌های عکاسی از حساسیت بیشتری بهره مند است چرا که مدل‌های عکاسی یا همان خانم‌های باردار از شرایط سلامتی و جسمی به خصوصی برخوردار هستند و همین امر موجب می‌شود تا فضای عکاسی و همین طور عکاسان ملزوم به رعایت نکات به خصوص و شرایط ویژه باشند. اگر شما قصد دارید عکاسی بارداری انجام بدهید لازم است که حتماً به یکی از آتلیه‌های مخصوص عکس بارداری بروید تا در شرایطی اول از همه ایمن و سپس مطلوب روند عکس‌برداری را طی کنید. عکاسی‌های بارداری در همه شهرها به شکل ویژه وجود دارند و شما برای پیدا کردن آن‌ها کافی است کمی جست و جو کنید. آتلیه عکاسی بارداری همان طور که گفته شد باید چندین ویژگی داشته باشد که در ادامه متن زیر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.
• سطح بالای بهداشت: یک خانم باردار با توجه به حساسیت‌هایی که با توجه به وضعیت جسمانی خود دارد، نیاز به سطوح بالای بهداشت خواهد داشت تا سلامتی او و فرزندش دچار مشکل نشود. آتلیه عکاسی بارداری باید یک محیط کاملاً بهداشتی فراهم کند. این حساسیت با توجه به بحران کرونا باید بسیار جدی‌تر گرفته شود. انواع لوازم و عناصر محیط و حتی هوای محیط بایستی ضدعفونی شده و تمیز باشد. اغلب توصیه می‌شود از دستگاه‌های تهویه هوا و همچنین بخور برای افزایش کیفیت هوا کمک گرفته شود تا مادر در راحت‌ترین و ایمن‌ترین حالت خود قرار بگیرد
 

ژست عکس بارداری تکی و ایده آل های لازم

• پیش روی طبق جدول زمانی: یک آتلیه عکاسی بارداری حتماً باید دقیقاً طبق جدول زمانی پیش برود. از قبل باید به وضوح ساعت حضور خانم‌های باردار مشخص شود و سپس با احتساب زمان عکاسی و تایم‌های استراحت به افراد در خصوص زمان پایان یافتن عکاسی اطلاع داده شود. این نکته تأثیر بسیار مهمی بر روی کیفیت کار و ایجاد شرایط ایمن و راحت برای خانم‌های باردار خواهد داشت. در عکاسی‌های بارداری تمرکز بر این است که از اتلاف وقت و معطل شدن خانم‌های باردار به دقت جلوگیری شود.
• تناسب فعالیت با توان مدل: نکته مهم دیگری که در عکاسی‌های بارداری لازم است مورد توجه قرار بگیرد این است که روند کار باید تماما با توجه به حال و هوا و انرژی مدل عکاسی یا همان خانم باردار هماهنگ و سازگار باشد. در هنگام عکاسی تمامی عوامل مانند سایر ژست ها و فضاسازی باید با توجه به توان شخص و بدون تحمیل فشار اجرا شوند همچنین باید با در نظر گرفتن احوال شخص در حین عکاسی وقت‌های استراحت نیز تعیین شود.
• تنوع دسترسی‌ها: در اغلب آتلیه‌ها و یا فرایندهای عکس برداری امکانات حاشیه ای مانند اتاق تعویض لباس یا تجدید آرایش و مانند اینها با حداقل امکانات و دسترسی‌ها تعبیه می‌شوند و اغلب فضای کمی را به خود اختصاص می‌دهند. اما زمانی که از عکس برداری بارداری صحبت می‌کنیم این دست از امکانات بسیار مهم خواهند بود. لازم است که حتماً اتاق تعویض لباس یا قسمت‌های مربوط به سرویس‌های بهداشتی در ابعادی مناسب و با امکانات کافی تعبیه شوند. بهتر است اگراگر، دسترسی به آب آشامیدنی، نوشیدنی‌های شیرین ویا خوراکی‌های ساده برای خانم‌های باردار فراهم باشد. تمامی این نکات امتیازاتی است که می‌تواند کیفیت خدمات رسانی را تضمین کند.
 

Image

لازم است که صاحبان آتلیه‌ها و همچنین خانم‌های باردار هنگام تصمیم گیری در خصوص عکاسی بارداری حتماً به این نکات توجه کنند تا از وقوع اتفاقات ناگوار جلوگیری شود و هم اینکه لحظات خوب و خوشی در هنگام عکس برداری پشت سر گذاشته شود.
 

باید های یک عکاس بارداری

تا به اینجا مفصلا شرح دادیم که یک آتلیه عکاسی بارداری با کیفیت و مناسب چه ویژگی هایی دارد اما قضیه به همین جا ختم نخواهد شد چرا که برای کامل شدن مجموعه ما به عکاسان مخصوص در کنار این فضا احتیاج داریم. عکاسی که قصد دارد عکاسی بارداری انجام بدهد باید ویژگی های به خصوص خود را داشته باشد که در ادامه به آن اشاره می کنیم.
• سرعت عمل بالا: بهتر است که یک عکاس بارداری سرعت عمل بالایی داشته باشد تا بتواند آنچه را که لازم است در مدت کوتاه و بدون خسته کردن و فشار آوردن به خانم باردار انجام دهد و به ثبت برساند. این سرعت عمل باعث می شود تا مدل در عکس ها شادابی و نشاط بیشتری داشته باشد و کیفیت عکس ها نیز بهتر باشد.
• صبر و حوصله: خانم های باردار علاوه بر محدودیت های جسمی که با آن مواجه هستند دچار حساسیت های خلقی نیز هستند. پس به عنوان یک عکاس بارداری شما باید صبر و حوصله بسیار بیشتری خرج کنید و خود را کاملا با شرایط شخص مقابلتان هماهنگ کنید.
• خلاقیت لطیف: عکس های بارداری باید نشان دهنده عشق و صمیمیت و هیجان مادر و دیگر اعضای خانواده باشند از این رو لازم است عکاس در طی عکاسی از خود یک خلاقیت لطیف و همگام با این دست احساسات نشان دهد. در عکاسی های بارداری که برای خانواده ها و نه برای صنایع و تبلیغات انجام می شود، سادگی و طبیعی بودن ژست ها و عکس ها مهم است نه ثبت یک اثر مفهومی و پیچیده.
 

باید های یک عکاس بارداری

در کنار این نکات البته که کیفیت و توانمندی عکاس شرط است. بعضی از خانم های باردار ترجیح می دهند که عکاس، همجنس آن ها باشد چرا که در این حالت کمتر معذب هستند و البته ممکن است یک عکاس خانم شرایط و مشکلات آن ها را بهتر درک کند. این مساله یک انتخاب شخصی است و در هر صورت باید محترم شمرده شود.
 

ژست عکس بارداری تکی و ایده آل های لازم

زمانی که شما تصمیم گرفتید  عکاسی بارداری انجام دهید لازم است که از قبل حتما برای این شیوه خاص از عکاسی آماده شوید. نکته ای که لازم است به دقت آن را مدنظر قرار بدهید این است که سوژه اصلی این دست عکس ها شکم برآمده بر اثر حاملگی است. به همین دلیل تمامی ژست ها به گونه ای طراحی می شوند تا به خوبی این برآمدگی نمایش داده شود. خانم ها در دوره بارداری دچار ترک های پوستی و ورم اعضای بدن و پف صورت می شوند که تمامی این تغییرات در عین زیبایی و ارزشمندی ممکن است برای برخی چندان خوشایند نباشد به همین دلیل تلاش می شود تا ژست هایی به کار گرفته شود که در عین سادگی این ویژگی ها را نیز پنهان کنند.
 در اغلب ژست های تکی دست های مادر بر روی شکم برآمده است و یا ژست ها واکنش های مادر حین دیدن خودش در آینه، دیدن عکس سونوگرافی یا تا کردن و دیدن لباس های نوزادی و مانند این ها را تشکیل می دهند. تلاش بر این است تا در تمامی ژست ها مادر طبیعی ترین حالت خود را داشته باشد و احساسات واقعی خود را نشان بدهد. در عکاسی بارداری شما می توانید از همسر و دیگر فرزندان خود نیز کمک بگیرید و عکس های خانوادگی زیبایی ثبت کنید.
 

آموزش عکاسی بارداری و نکات تعیین کننده

• فضاسازی ساده: در طول عکس برداری از زمینه ساده و صمیمی و شاد استفاده کنید
• نور طبیعی: تاجایی که امکان دارد از فلش دوری کنید و به جای آن از نور طبیعی کمک بگیرید
• زاویه: در عکس های بارداری زوایای بالا و همین طور عکس از فاصله دور انتخاب های مناسب تری هستند.
• زاویه دید :بهتر است که مدل ها به لنز دوربین نگاه نکنند و به جای آن توجه به برآمدگی شکم یا سایر آیتم های فضا باشد.
این چند نکته مهم ترین دستورالعمل هایی هستند که حین عکس برداری بهتر است رعایت کنید. البته ویژگی ها و خصوصیاتی که پیش تر نیز گفته شد حائز اهمیت هستند.
 

شرایط تبدیل به مدل عکس بارداری فانتزی

شرایط تبدیل به مدل عکس بارداری فانتزی

سعی کنید تا حتما از لباس های اندامی با رنگ های شاد و زنده استفاده کنید. لباس هایی از جنس حریر و تور و یا انواع پیراهن های دامن دار انتخاب مناسبی هستند. از عروسک ها و بادکنک ها و لباس های سایز صفر و کفش های کوچک کمک بگیرید. برای آرایش موهای خود مدل های ساده و خودمانی را در نظر بگیرید و همچنین می توانید از انواع تل ها و گیره های موی رنگی و فانتزی کمک بگیرید تا نشاط عکس بیشتر باشد. برای ارایش صورت خود ترجیحا یک ارایش ملیح و ساده انتخاب کنید. 
کمک گرفتن از لاک های رنگی، لباس های گل دار و همچنین اگر دیگر اعضای خانواده حضور دارند لباس های ست می تواند به فانتزی و صمیمی شدن عکس های بارداری شما کمک کند. از قبل در مورد سوژه عکاسی خود فکر کنید و ایده های خود را با عکاستان در اشتراک بگذارید. سعی کنید طبیعی باشید و حال و احوال واقعی خود را بروز بدهید. قبل از عکاسی بارداری با پزشک خود مشورت کنید تا در صحت کامل روند عکسبرداری انجام شود. بهترین زمان برای عکاسی بارداری 7یا8 ماهگی است.
 

عکاسی دوران بارداری

جمع بندی
عکس ها صندوقچه خاطرات هستند و از این رو برای همه افراد اهمیت معنوی بالایی دارند. ثبت عکس از روند رشد فرزندان فرایندی جذاب و جالب توجه است که امروزه این روند از دوران پیش از تولد یعنی بارداری مادر نیز شروع می شود. عکاسی بارداری شاخه ای نوین و محبوب از عکاسی است که برروی نمایان ساختن حال و احوال مادر و دیگر اعضای خانواده از حضور یک عضو جدید، تمرکز می کند. آتلیه های عکاسی بارداری باید شرایط ویژه ای داشته باشند همان طور که عکاسان این سبک باید توانایی های ویژه و خصوصیات اخلاقی خاصی داشته باشند. 
در خصوص این دست عکسبرداری ها یکسری نکات در خصوص پوشش و آرایش و ژست ها و فضا سازی اعمال می شود که به تمایز و طبیعی شدن عکس ها کمک می کند. شما می توانید انواع اکسسوری های فانتزی و یا لوازمی که برای فرزند توراهی خود تهیه کرده اید را در عکس های مورد استفاده قرار داده و فضای شخصی خود را بسازید. 

 

نوشتن یک نظر

در صورت موافقت ip شما در سیستم ذخیره خواهد شد
افزودن نظر
1078 بازدید