عکاسی

عکاسی

جهت دریافت مشاوره خدمات عکاسی برروی لینک زیر کلیک بفرمائید.

عکاسی خبری

ایران سایت قدیمی ترین شرکت طراحی سایت در ایران با استفاده از تیمی حرفه ای و با تجربه آماده ارائه خدمات طراحی سایت برای تمامی مشاغل و اهداف در جهت رفع نیاز های آن ها می باشد.جهت طراحی سایت با کلیک روی دکمه مشاوره با تیم فنی ایران سایت با ما در ارتباط باشید تا کارشناسان ما به طور رایگان راهنمایی های لازم را به شماره ارائه کنند.

عکاسی خبری
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند عکاسی از پروژه ها و محصولات خود را به ما بسپارید

قیمت
عکاسی خبری

از زمان های قدیم تا کنون از عکس و صنعت عکاسی در موارد بسیاری از کارهای روزانه استفاده می شده است؛ یکی از مهم ترین و قدیمی ترین کاربرد های عکاسی، استفاده از عکاسی برای انتقال خبر بوده است. عکاسی خبری، یکی از مهم ترین شاخه های عکاسی است و عکس خبری، عکسی است که هدف اصلی آن انتقال پیام و رساندن خبر است؛ عکاسی خبری شاخه ایی از عکاسی است که شاید بیشتر از روش های دیگر موجود در این هنر با عشق درآمیخته است چون فردی که به این رشته علاقه دارد در برخی موارد جان را به خطر می اندازد تا بتواند عکسی خبری از یک واقعه در حال وقوع ثبت کند. موارد زیادی از عکاسی این چنین افراد بوده که فرد برای ثبت صحنه ایی درست در میدان جنگ یا اعتراضات خیابانی مورد آسیب دیدگی یا حتی مرگ شده است. مورد دیگری که باعث می شود هر کسی به سراغ این رشته نرود این است که مشخص نیست کی اتفاقی رخ می دهد که بتوان عکسی از آن تهیه کرد، این افراد همیشه وقایع اطرافشان را دنبال می کنند و همیشه سعی بر آن دارند که در سریع ترین زمان به صحنه برسند تا شاید شانس آن را داشته باشند که عکسی ناب از یک رخداد خبری بگیرند.

 این 
 
شیوه عکاسی، باعث ایجاد ارتباطی آسان تر و آگاهی از نحوه زندگی انسان ها در جاهای مختلف می شود. امروزه تمام خبرگزاری ها روزنامه ها و رسانه ها، مبنای انتقال خبر خود به دنبال کنندگانشان را استفاده از عکس های خبری قرار داده اند. قبل از بیان هر خبری ابتدا عکس آن منتشر می شود و سپس توضیحات آن. اولین چیزی که آن ها برای رساندن خبر از آن استفاده استفاده می کنند، تصویری که نشان دهنده محتوای آن خبر باشد است و به همین دلیل است که در زمان وقوع یا پس از وقوع اتفاقی، اولین افرادی که کار خودشان را به انجام می رسانند و در آن جا تجمع می کنند، عکاسان و خبرنگاران هستند؛ این موضوع به وضوح نشان دهنده اهمیت عکاسی خبری است.

مبانی عکاسی خبری

اخبار این روز ها در جای جای دنیا مورد توجه عموم مردم است. تصویر، بخش مهمی از وقایع است که در اخبار نقش تکمیل کننده ای دارد. در واقع عکس های خبری مستندی از وقایع هستند که گاه تکمیل کننده و حامی مضمون و گاهی نیز خود روایت گر اتفاقات و رویدادهای خبری هستند. حتی اگر سال هاست که عکاسی می کنید، لزوما عکاس خبری خوبی نخواهید بود مگر آن که نکات اساسی این حرفه را بدانید.  

مبانی عکاسی خبری
همیشه یک دیدن یک عکس برای آگاه شدن از خبری جذاب تر از خواندن مطب آن خبر است از این رو عکاسان خبری وظیفه خطیری را بر دوش خورد احساس می کنند تا بتوانند در زاویه دوربین خود تصویری ترسیم کنند تا حق مطلب به بهترین شکل به اطلاع بینندگان برسد. لرزش دست برای ثبت تصویر می تواند بسیار مهم باشد زیرا با فرض اینکه عکاس در بهترین زمان به صحنه وقوع اتفاق برسد و بهترین زاویه عکاسی را انتخاب کند اگر سرعت شاتر دوربین زمان زیادی داشته باشد و لرزش دست در عکس برداری تاثیر بگذار خروجی کار تار باشد برای هیچ رسانه ایی استفاده از آن عکس جذاب نخواهد بود و ترجح خواهند داد از عکسی که شاید با تاخیر بیشتری ثبت شده باشد ولی وضوح کامل داشته باشد استفاده کنند. نکته دیگری که بسیار اهمیت دارد این است که عکاس خبری با رسیدن به صحنه وقوع خبر، باید در کمترین زمان سعی بر آن داشته باشد که بهترین زاویه را برای کار خود انتخاب کند چون تمام موجودیت این پروژه عکاسی می تواند با انتخاب نادرست مکان قرار گیری عکاس به خطر بیوفتد.

عکاسی خبری و مطبوعاتی

 عكس خبري و مطبوعاتی چه نوع عكسي است و براي تهیه آن، عكاس مطبوعاتی چه مهارت هايي بايد داشته باشد؟ عكس خبري به آن دسته از عكس هايي گفته مي شود كه عکاس مطبوعاتی از رویدادهای مهم تهیه می کند که آگاهی از آن ها برای جامعه اهمیت دارد. عكاس مطبوعاتی فردي است كه به محل حادثه يا رخداد مي رود و از آن جا خبر و عكس تهيه مي كند و آن ها را از طريق رسانه ها در اختيار ديگران قرار مي دهد. او با چشماني تيزبين و گوش هايي شنوا حادثه را چه با دوربين و چه با قلم ثبت مي كند تا ديگران را كه به هر دليل امكان حضور در صحنه رخداد را ندارند، در جريان اخبار قرار داده وآگاه كند. عكاس خبرنگار بايد عوامل حادثه را شناسايي كرده و در گزارش و عكسی که ارائه می کند، به زمان، محل، چگونگی، علت و افراد درگیر در حادثه اشاره کند.  

مبانی عکاسی خبری
عکاس خبری، باید اطلاعات دقیق و كاملي در اختیار دیگران قرار دهد. عکاسی خبری و مطبوعاتی یکی از سبک های عکاسی تخصصی است که نیازمند آموزش های ویژه خود می باشد. به همین جهت برای عکاسی در این زمینه می بایست آموزش های لازم را در این زمینه ببینید تا بتوانید رویداد ها و وقایعی که در جهان رخ می دهد را به طور واضح در اختیار بیننده قرار دهید. همان طور که می دانید یکی از مهم ترین اصول در عکاسی مطبوعاتی، ایجاد حس همدردی در مخاطبین می باشد.

تحقیق درباره عکاسی خبری 

اصول عکاسی خبری به این دلیل که خبرها با سرعت باورنکردنی منتشر می شوند، بسیار حائز اهمیت و مهم می باشد. یکی از تفاوت های این سبک عکاسی با دیگر سبک ها این است که شما نقش چندانی در مورد پوزیشن افراد یا موقعیت ها ندارید، ولی موقعیت دوربین در دست و اراده شماست. عکاسی خبری اصول خاصی برای خود دارد و کسی که مشتاق این کار است، باید از این اصول اطلاعات کافی داشته باشد و با آن ها آشنایی داشته باشد.    

عکاسی خبری و مطبوعاتی
مهم ترین اصل عکاسی خبری جذابیت عکس است و عکس هایی که به جزئیات در آن ها کم توجهی می شود و تمرکز بسیاری بر روی موضوع اصلی دارد، قدرت بسیاری برای نفوذ روی کانون علاقه خواننده داشته و باعث جذب شدن خواننده می شود. یکی دیگر از اصول عکاسی خبری این است که عکاس باید عکس های زیادی بگیرد با زاویه های دید متفاوت؛ این موضوع باعث می شود احتمال انتخاب یک عکس قوی در میان عکس ها بالا برود. نکته آخر این که جرات داشتن از مهم ترین اصول عکاسی خبری است. یک عکاس خبری نباید ترسو باشد. به حرف های دیگران گوش ندهید و به سمت سوژه پیش بروید. جسور و قاطع بودن رفتارهایی نیستند که باعث خجالت شما شوند.

رشته عکاسی خبری چیست؟

 همان طور که عکاسی خبری یکی از پر طرفدار ترین شاخه های عکاسی است. با توجه به این که بسیاری از هنرمندان بدون گذراندن دوره های آکادمیک این رشته به این حرفه روی آورده اند، با این حال این رشته در دانشگاه های هنر ارائه شده و دانشجویان می توانند پس از گذراندن دوره های تئوری و عملی گواهی این رشته را دریافت کنند. البته بهتر است که فارغ التحصیلان این رشته، واحدهای مرتبط با روزنامه نگاری را بگذرانند تا بتوانند به عنوان یک عکاس خبری خبره و کاردان و متخصص مشغول به کار شوند. علاوه براین، عکاسان خبری باید به انواع نرم افزارهای عکاسی و فیلم برداری آشنایی داشته باشند تا بتوانند در موقعیت های خاص، خودشان عکس و فیلم های گرفته شده را آماده کنند.  

تحقیق درباره عکاسی خبری
این عکاس ها پس از دریافت گواهی نامه، با توجه به شرایطشان می توانند به طور مستقل یا برای آژانس های خبری، چه به طور پاره وقت و چه به طور تمام وقت کار کنند. یکی از نکات جالب عکاسی خبری این است که خبرنگاران همواره باید آماده سفرهایی به ویژه سفرهای چالش برانگیز باشند و بتوانند در موقعیت های حساس، در مورد بودن در محیط و خلق عکس های ناب و یا ترک محل، تصمیم گیری کنند. همان طور که می دانید، روز به روز بازار کار برای فارغ التحصیلان رشته عکاسی خبری بهتر و جذاب تر می شود. آن ها پس از دریافت گواهینامه و مدارک تحصیلیشان فوران توسط مطبوعات جذب می شوند چراکه به دلایل گفته شده، این روزها شاهد نیاز بسیار بالا مطبوعات برای خبرنگاران هستیم؛ همچنین برپایی نمایشگاه های صنعتی متعدد، باعث شده تا تعداد بالای فارغ التحصیلان جذب عکاسی های تبلیغاتی و خبری و ... شوند. اما متاسفانه گروهی نیز استودیو باز می کنند و به عکاسی از مراسم و میهمانی ها می پردازند که این بسیار جای تاسف دارد، زیرا برای باز کردن یک آتلیه نیازی به حضور در رشته عکاسی در دانشگاه و صرف چهار سال وقت نیست.

دوره عکاسی خبری 

آموزش عکاسی خبری بیش تر از هر رشته دیگری به تکنولوری وابسته است. به طور معمول دانشجویان رشته عکاسی، باید با علوم و فنون مرتبط با عکاسی آشنا بوده و در زمینه هایی مانند عکاسی طبیعت، علمی، تبلیغاتی و پرتره نیز مهارت داشته باشند. عکاسی خبری خود چندین شاخه مجزا دارد. یکی از این شاخه ها خبرهای ورزشی هستند و بخش قابل ملاحظه از اخبار روزانه را به خود اختصاص داده است. عکاسی ورزشی به مهارت و تجهیزات خاصی احتیاج دارد و همین قضیه باعث شده تا این روزها به عنوان یه شغل کامل و حرفه ای شناخته شود.  

رشته عکاسی خبری چیست؟
یکی از شاخه های دیگر عکاسی خبری، به دلیل جذابیت زندگی هنرمندان برای عموم مردم به طور کامل به این موضوع اختصاص یافته است. یکی دیگر از شاخه های عکاسی خبری که این روزها توجه شبکه های اجتماعی  و طرفدارهای زیادی را به خود جلب کرده، عکاسی از طبیعت یا همان عکاسی از سفر می باشد. این نوع عکاسی خبری شامل اطلاعاتی از چشم اندازها، مردم، فرهنگ، آداب و رسوم، پوشش و تاریخ آن منطقه می شود. و در آخر رایج ترین عکاسی خبری، پوشش دادن اتفاقات مهمی است که در طول شبانه روز اتفاق می افتد. این اتفاقات شامل اتفاقات سیاسی، اقتصادی، تصادفات و جنایات و رویداد هایی از این قبیل هست که از آن ها یاد می شود. یکی دیگر از نکاتی که از دوره های عکاسی خبری می آموزید این است که خبرنگار ها به دو دسته تقسیم می شوند: گروه اول آن هایی هستند که به استخدام روزنامه ها و مجلات در آمده اند و گروه دوم هم آن هایی که به طور مستقل کار می کنند و عکس هایی که می گیرند را به روزنامه ها و آژانس های خبری دیگر می فروشند. موضوع بعدی این است که یک عکاس خبری باید فردی خلاق و دارای قوه ی تخیل و ایده پردازی بالا باشد، با این که او از واقعیات تصویر برداری می کند اما این خلاقیت سبب جذابیت بیشتر و تاثیرگذاری بهتر حقیقت در ذهن بیننده می شود.

تاریخچه عکاسی خبری در ایران

پیدایش عکاسی و رواج روش های گوناگون این فن در ایران، با اختلاف حدود سه سال از اعلام موجودیت عکاسی در فرانسه روی داده است. صنعت عکاسی بر روی کاغذ حساس در سال ۱۸۳۹ میلادی به وجود آمد و در سال ۱۸۴۱ میلادی پلاک های شیشه برای عکاسی اختراع گردید. از قرائن موجود این اختراعات و همه انواع وسایل عکس برداری، دو تا سه سال پس از این که به بازار می آمد به طور هدیه به دست پادشاه ایران می رسید. صنعت عکاسی در ایران با ظهور شبکه های اجتماعی به رونق گسترده ای دست یافته است. بعد از ورود دوربین های عکاسی و پیشرفته تر شدن دوربین ها، عکاسی همانند درختی شاخ و برگ کشید و به شاخه های متفاوتی تقسیم شد. یکی از این شاخه ها که امروزه بخش اعظمی از اخبار و اطلاعات زندگی روزانه عموم جهان را تامین می کند، عکاسی خبری نام گرفت.  

دوره عکاسی خبری
جمع بندی:  عکاسی خبری بخشی از عکاسی است که از گذشته تا کنون جایگاه خاصی در زندگی عموم مردم داشته و دارد. این شاخه از عکاسی، اخبار و اتفاقات همه جامعه را به تصویر می کشد. این نوع عکاسی که خبری تصویری است، بسیار جالب تر و جذاب تر از متن است و روز به روز این سبک از عکاسی جذاب، پرطرفدار تر می شود. افرادی که در این رشته به تحصیل پرداخته اند، بازار کار بسیار خوب و جذابی برایشان مهیا است؛ این جذابیت روز به روز در حال افزایش است و به این دلیل است که همه مطبوعات از جمله رسانه ها و روزنامه ها، از خبرهای متنی دورتر می شوند و به سمت و سوی خبرهای تصویری می روند.