02188886450
برآورد هزینه خدمات عکاسی عروس و داماد
ثبت درخواست
عکاسی عروس و داماد

عکاسی عروس و داماد

ازدواج یکی به یاد ماندگار ترین اتفاق هایی است که برای انسان ها در طول زندگی رخ می‌دهد. همه افراد دوست دارند جشن ازدواج آن ها به بهترین شکل ممکن صورت پذیرد. آن ها تلاش های زیادی می‌کنند تا با گرفتن سالن های مجالس مجلل و زیبا و همچنین دعوت از مهمانان، بهترین شرایط را برای مراسم ازدواج خود مهیا کنند. آن چیزی که به یادگار می ماند، تنها عکس ها و تصاویری است که از این مراسم باشکوه گرفته شده اند. توجه زیاد خانواده ‌ها به خصوص عروس و داماد باعث اهمیت هرچه بیش تر رشته عکاسی عروس و داماد گردیده است. این رشته امروز یکی از پردرآمدترین و پرکاربردترین رشته های عکاسی تبدیل شده است. افرادی که این کار را به خوبی انجام می‌دهند، می‌توانند به درآمد بسیار مناسبی دست پیدا کنند. 

عکاسی عروس و داماد

در انجام عکاسی عروس و داماد، بسیاری از مولفه هایی که بر کیفیت عکس تاثیر دارند، مانند آرایش و گریم عروس و داماد و همچنین پشت زمینه هایی مانند سفره‌های عروسی و همچنین باغ و تالاری که عروسی در آن برگزار می‌شود، توسط فرد عکاس انتخاب نمی‌شوند و نیازمند این است ک÷ه عکاس خلاقیت های زیادی را به خرج داده تا بتواند عکسی مطلوب را از این مراسم مهم یادگار بگذارد. برای انجام بهترین این کار، باید از ابزارها و دوربین های مناسب و با کیفیتی استفاده شود؛ چرا که شب عروسی هر فردی، شبی خاص در زندگی او خواهد بود و ضبط صحنه زیبا و نشاط آور برای او بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر در عکس هایی که گرفته می شود نواقصی وجود داشته باشد یا ایرادی موجود باشد، باعث می شود که نارضایتی عروس و داماد برانگیخته شود.

عکاسی عروسی

با توجه به رویداد بسیار مهم عروسی و اهمیت خاصی که عکس‌های  عروسی برای عروس و داماد و خانواده‌های آن ها دارد، حساسیت این نوع عکاسی را نیز بسیار بالا برده است. فردی که می‌خواهد کار عکاسی عروس و داماد را انجام دهد، باید به انواع رشته‌های عکاسی مانند عکاسی طبیعت، عکاسی پرتره، عکاسی خانواده و غیره تسلط کافی داشته باشد. روز گرفتن عکس عروس و داماد اگرچه ممکن است روزی با استرس برای عکاس و برای عروس و داماد باشد، اما فرد عکاس با دیدن آموزش های حرفه ای این کار، می‌تواند این استرس را برای هم خود و هم برای عروس و داماد از بین ببرد. پس لازم است، فردی که قرار است این کار را انجام دهد، در بالاترین مهارت قرار بگیرد.

 

عکاسی عروسی


به طور قطع افرادی که می‌خواهند کار عکاسی عروس و داماد را انجام دهند، دارای تجربه ‌های فراوانی می باشند و حداقل این که مهارت کافی برای انجام این کار را دارند. ولی شاید شما بگویید بالاخره باید از جایی شروع شود. ما به شما می‌گوییم به دلیل حساسیت بالای این کار بهتر است برای اولین بار مسئولیت عکاسی عروس و داماد را در یک عروسی نا آشنا بر عهده نگیرید. کسانی که به طور کامل در این شغل به مهارت بالا نرسیده ‌اند، بهتر است به عنوان همیار و همراه عکاسانی که مراسم های عروسی عکس برداری می‌کنند، در کارهای عکاسی عروس و داماد شرکت کنند تا تجربه های لازم برای انجام این کار را به دست بیاورند یا این که در عروسی افراد آشنا و قوم و خویش، این کار را انجام بدهند تا به طور کامل راه بیفتند.
 

تنظیمات دوربین برای عکاسی عروسی

برای عکاسی از عروس و داماد، باید سعی کنیم دوربین های ما در بالاترین کیفیت ممکن باشد و معمولاً در میان عکاسان عروس و داماد رایج است که عکس ها را با فرمت های خام و بالاترین حجم ممکن، در زمان عروسی می گیرند و پس از آن و در استدیو عکاسی خود به ویرایش آن ها می پردازند. اما استفاده از فرمت هایی که به هنگام عکس گرفتن می تواند کیفیت و زیبایی عکس ها را تا حد زیادی بالاتر ببرد و دست ویرایشگر عکس باز می گذارد تا بتواند تغییراتی که به ذهنش می رسد را به راحتی بر روی عکس اعمال کند. یکی از فرمت ها که فرمت خام نام دارد، به خوبی این کار را انجام می دهد و شما می توانید با استفاده از آن در هنگام عکس برداری عکس های با کیفیت و بهتری بگیرید چون ماهیت نور به طور کامل بدون هیچ تغییر و افکت یا کم کردن حجم ثبت می شود.

 

تنظیمات دوربین برای عکاسی عروسی


البته نکته‌ ای که بهتر است به آن توجه شود و بیش تر عکاسان آن را رعایت نمی‌کنند، این است که وقتی عکس هایی می گیریم، ممکن است بگوییم بعضی از آن ها به درد نمی خورند یا خوب نیفتاده اند و آن ها را حذف کنیم. این کاری اشتباه است. عکس های به درد نخور که خوب نیافتاده اند نیز، می‌توانند به ما برای مراحل بعدی و مراسمات بعدی کمک کنند. این گونه که با توجه کردن به نقاط ضعف آن ها و برطرف کردن شان عکس های بعدی ما به شکلی مناسب باشند. نکته مهم دیگر که می‌تواند به هر چه بهتر گرفته شدن عکس ها کمک کند، تنظیم نوردهی می‌باشد. البته این را بیشتر عکاسان رعایت می‌کنند و نمی‌گذارد که نوردهی اشتباه از کیفبت کار آن بکاهد، اگر چه این سطح کیفیت برای افراد مختلف متفاوت است.
 

آموزش عکاسی عروس و داماد

همان طور که می‌دانیم، عکاسی عروس و داماد از حساسیت بالایی برخوردار است و باید از بهترین ابزار و تجهیزات خود استفاده نماییم. قبل از این که بخواهیم کار را شروع کنیم، بهتر است بدانید که قرار است در آن کار عکس برداری را انجام دهیم، بررسی کنیم و بتوانیم جلوه های ویژه در آن پیدا کنیم. زمانی که ما جلوه های ویژه را بیابیم و بتوانیم از آن ها به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم، عکس های بسیار بهتر از حالت عادی خواهیم داشت. همچنین باید به تنظیم بودن تجهیزات به خصوص تنظیم بودن دوربین ها دقت کافی را داشته باشیم؛ چرا که  بیش تر صحنه‌ها در مراسم عروسی دوباره رخ نمی‌دهند و زمانی که این صحنه‌ها رخ می‌دهند، باید فوری آن ها را شکار کرده و عکس های خوبی از آن ها بگیریم.

 

آموزش عکاسی عروس و داماد


نکته دیگری که بسیار اهمیت دارد داشتن یک برنامه کامل و جامع برای عکاسی از مراسم می باشد. ما باید دقیقاً زمان انجام اتفاق های مختلف در مراسم عروسی را بدانیم و متناسب با آن ها در صحنه حاضر بوده و عکس های مناسبی را از آن ها بگیریم. برخی از صحنه‌های کوتاه مانند لحظه ورود عروس و داماد، آتش‌بازی، پخش شیرینی و هدیه دادن می‌تواند به سرعت بگذرد و اگر غفلت کنیم، نمی‌توانیم عکس مناسبی از آن ها داشته باشیم. اما داشتن یک برنامه کلی و در دست داشتن زمان هر کدام از اتفاقات، می‌تواند آن را به ما یادآوری کند که در هر لحظه بر روی صحنه های حساس حاضر باشیم و آن ها را از دست ندهیم. این ها لزوم داشتن یک برنامه جامع برای کار را به ما یادآوری می کنند.
 

ژست عروس و داماد اسپرت

عکس های زیبا در زمان ازدواج و در مراسم عروسی، می تواند یادگار عاطفه و عشقی که در آن زمان حس عروس و داماد باشد و برای سال ها آن را به ما یادآوری کند. به‌خصوص عکس های اسپرت بیش تر و بهتر این کار را برای ما انجام می دهند و از حس صمیمیت و عاشقانه بیش تری برخوردار هستند. این مدل از عکس ها امروزه بسیار محبوب شده اند. معمولاً عکاسان ژست های فراوانی از این مدل  عکس می ‌شناسند و هنگامی که می‌خواهند از عروس و داماد ها عکس بگیرند، این ژست را به آن ها معرفی کرده و از آن ها می‌خواهند که در این حالت ها قرار بگیرند. عکس های اسپرت می توانند حسی کاملاً متفاوت با عکس های عادی را نشان دهند، پس عکاسان کاملاً باید به این نوع عکس ها اهمیت داده و از آن‌ها غافل نباشند.
 

ژست عروس و داماد اسپرت


بیش تر عکاسان حرفه ای و کسانی که تجربه های فراوانی دارند، به راحتی با ژست های عکاسی اسپرت آشنایی دارند. اما اگر افراد تازه کار قصد داشته باشند عکس های اسپرت از عروس و داماد ها بگیرند، می‌توانند با نمونه ‌های خارجی عکاسی اسپرت عروس و داماد آشنا شده و همین نمونه ‌ها را بر روی سوژه خود پیاده کنند. نمونه ‌های بسیار زیادی از عکاسی اسپرت در اینترنت وجود دارد که عکاسان تازه وارد یا افرادی که می‌خواهند با ژست های بیش تر و بهتر از عکاسی اسپرت عروس و داماد آشنا شوند، می‌توانند به آن ها مراجعه کنند. ژست های اسپرت عکاسی عروس و داماد، می توانند بسیار متفاوت باشند و در مکان‌های مختلفی انجام بگیرند و این بستگی به عکاس دارد که چه کسی را انتخاب نمایند.
 

ژست عروس و داماد در باغ

امروزه به این دلیل که بیش تر عروسی ها در باغ ها و تالارها انجام می‌گیرد، این نکته اهمیت پیدا می‌کند که عروس و داماد چه ژستی در باغ ها داشته باشند. زمانی که عروسی در باغ ها و تالارها  انجام میگیرد، عروس و داماد بیش تر زمان خود در مراسم عروسی را در این باغ می گذرانند؛ پس فردی که می‌خواهد کار عکاسی عروس و داماد را انجام دهد، باید آشنایی کامل با ژست های عروس و داماد که می‌توانند در باغ آن ها را بگیرند، داشته باشد. البته بیش تر باغ ها دارای محیطی بسیار زیبا هستند و عروس و داماد ها می توانند در این باغ ها ژست های بسیار زیبایی بگیرند، کافی است که فرد عکاس نیز با این ژست ها آشنایی داشته باشد و آن ها را به عروس و داماد یادآور شود تا در آن موقعیت قرار بگیرند.
 

ترفندهایی برای عکاسی عروس و داماد

در عکاسی عروس و داماد، باید تکنیک های خاصی را رعایت کنیم تا بتوانیم عکس هایی باکیفیت عالی را به آن ها تحویل دهیم. اولین کاری که یک عکاس باید انجام دهد استفاده از دوربین های عالی برای عکس برداری از مراسم ازدواج می باشد. در رشته‌های دیگر عکاسی مانند عکاسی کودک، عکاسی طبیعت، عکاسی پرتره و غیره شاید می‌شد از تلفن های همراه نیز برای این گونه عکس ها استفاده کرد اما برای عکاسی عروس و داماد به هیچ ونه قابل پذیرش نمی باشد. در رشته ‌های دیگر عکاسی برای خودمان عکس می گیریم و قصدمان آموزش و تقویت عکاسی خود می باشد اما در عکاسی عروس و داماد تنها یکبار اتفاق می‌افتد و در صورت ایجاد مشکل و ایراد در عکس ها، ما به طور کامل مسئول هستیم؛ پس باید از بهترین دوربین ها استفاده کنیم.

 

ترفندهایی برای عکاسی عروس و داماد


علاوه بر این باید اجزایی که مرتبط با دوربین و گرفتن عکس ها می باشند نیز از کیفیت و دقت بالا برخوردار باشند. یکی از این ابزار مموری ها هستند. وقتی ما می‌خواهیم عکس های با کیفیت داشته باشیم و از فرمت خام استفاده می‌کنیم، استفاده از فرمت های خام نیازمند داشتن مموری هایی با سرعت بالا می باشد که بتواند اطلاعات این دوربین ها را ذخیره کنند. علاوه بر داشتن سخت افزارها و تجهیزات مناسب عکاسی باید خودمان نیز تمام تلاشمان را در داشتن آرامش و تمرکز کافی داشته باشیم. شاید به خصوص برای بارهای اول، این کار برای ما استرس فراوانی داشته باشد اما با رعایت نکات لازم و استفاده از ابزار آلات مناسب، می توانیم به سرعت به شرایط مطلوب عکاسی برسیم.

جمع بندی :
مراسم عروسی از مهم ترین لحظات زندگی یک عروس و داماد می باشد و برای همین از عکاسان خوب و حرفه‌ای می‌خواهند که عکس های مراسم ازدواج آن ها را بگیرند. به دلیل حساسیت بالای این دسته از عکس ها، شاخه ای به نام عکاسی عروس و داماد به وجود آمده است و افراد خاصی به طور حرفه‌ ای، تنها در این رشته فعالیت می‌کنند. برای دستیابی به بهترین عکس ها و داشتن کیفیت مناسب، باید از ابزارهای با کیفیت و خوب از جمله دوربین‌ها و موموری های با سرعت بالا استفاده کنیم. ژست ها نیز در عکاسی عروس و داماد از اهمیت بالایی برخوردار هستند. فرد عکاس باید به تعداد زیادی از ژست های مختلف، مسلط بوده و از عروس و داماد بخواهد که در آن حالت ها قرار بگیرند تا بتواند به خوبی از آن ها عکس بگیرد.

 

 

نوشتن یک نظر

در صورت موافقت ip شما در سیستم ذخیره خواهد شد
افزودن نظر
1532 بازدید