عکاسی

عکاسی

جهت دریافت مشاوره خدمات عکاسی برروی لینک زیر کلیک بفرمائید.

عکاسی مدرن

ایران سایت قدیمی ترین شرکت طراحی سایت در ایران با استفاده از تیمی حرفه ای و با تجربه آماده ارائه خدمات طراحی سایت برای تمامی مشاغل و اهداف در جهت رفع نیاز های آن ها می باشد.جهت طراحی سایت با کلیک روی دکمه مشاوره با تیم فنی ایران سایت با ما در ارتباط باشید تا کارشناسان ما به طور رایگان راهنمایی های لازم را به شماره ارائه کنند.

عکاسی مدرن
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند عکاسی از پروژه ها و محصولات خود را به ما بسپارید

قیمت
عکاسی مدرن

روند عکاسی همواره برای بیشتر مردم در گذشته عجیب و باور کردنی نبود. نگاه به تصاویری که پیش چشمانشان وجود داشت بر بالای کاغذی که اوایل سفید جلوه می‌نمود، چیزی در حد سحر و جادویی غیر قابل باور و توصیف کردنی نبو د. بیشتر مردم معتقد بودند که حیله و فریبی در کار است.  واین آینه ها دارای حافظه هستند و افکار خرافی دیگری که خیلی به سرعت جای خود را به باورهایی غیرقابل انکار داد. امروزه عکاسی کاری عادی و روزمره در زندگی است. و با پیشرفت‌های زیادی روبرو شده است. اتاقک تاریک جای خود را به مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین دوربین‌های عکاسی داده و عکاسی از مناظر خیلی بزرگ و بسیار ریز نیز به سادگی امکان پذیر است. 
تحول تاریخچه عکاسی مدیون انسان‌های خلاق و توانمندی بوده است که به راحتی از همت و تلاش فراوان دست بر نداشتند. تولد عکاسی مدرن، یک تغییر زیباشناختی در تولید عکاسی و تغییر در، روش تولید، استفاده و قدردانی از عکاسی را به خود جلب نمود. عکاسی مدرن شامل روند در، رسانه از ابتدای 1900 تا به دهه 1960 بود. در ادامه این مطالب توجه شما عزیزان را به بررسی در مورد عکاسی مدرن جلب می‌نماییم.

عکاسی مدرن چیست؟ 

اگر چه عکاسی مدرن تا ابتدای قرن بیستم شروع نمی‌شود، اما نوآوری‌های عکاسی قبل از آن، چارچوب و پایه تکنولوژی و بستری را در جهت موفقیت‌های بعدی ارائه می‌دهند. و در درک تغییرات سبک از دوره‌ها اهمیت دارند. بعضی از رویکردهای کلیدی عکاسی مدرن برای رسانه‌ها منحصر به فرد می‌باشند، در صورتی که دیگران با حرکات هنری گسترده مثل سورئالیسم هماهنگ می‌شوند. در تعریف عکاسی مدرن باید گفت: که یک محیط بی نظم و نامرتب می‌باشد که یکسره در حال تغییرات است. تعریف عکاس هم درحال تغییر است. محدودیت و بستگی ورود به این عرصه در ضعیف‌ترین حالت خودش می‌باشد و سندرم تقلید در بیشترین و بالاترین میزان خودش است. 
  

ویژگی‌های عکاسی مدرن:

1- یک محیط بی نظم می‌باشد و مرتب در حال تغییر است 
2- محدودیت ورود به این عرصه در ضعیف‌ترین حالت خودش می‌باشد. و سندرم تقلید در بالاترین میزان خودش است
3- بهتر از شک و تردید را کنار بگذارید. زمان بیشتری صرف عکاسی و ادیت نمایید و کمتر در ذهن خود وقت بگذارید. حتماً توجه کرده اید که در اینستاگرام عکس‌های مدرن و فوق العاده زیبا وجود دارد. 
حتی از عکس‌هایی که شما به عنوان یک عکاس معمولی گرفته اید بهتر و زیباتر، حتی جوان‌تر دیده می‌شود. عکاس این تصاویر در کار خود ماهر و ثابت قدم هستند. و در این جا خواهید دید که حتی کار شما در مقابل این عکاس‌ها به نوعی ضعیف‌تر به نظر می‌رسد. در نظر بگیرید: استعداد و توانایی خام قسمت کوچکی از موفقیت یک عکاس است. که در تغییر و تبدیل شکل اولیه و ساده عکاسی به شکل امروزی (عکاسی مدرن) می‌تواند به پیشرفته‌های قابل توجه در زمینه عکاسی مدرن دست پیدا نماید.
 

ویژگی‌های عکاسی مدرن:

در عکاسی مدرن، عکاس حتی قراردادهای بیشتری در زمینه‌های تبلیغاتی می‌گیرد. به سراسر دنیا سفر می‌نماید. فالورهای آنها در مقابل یک عکاس ساده بیشتر و غیرقابل‌تصور است. و این نتیجه داشتن همان استعداد ذاتی می‌باشد.
2-فعال‌تر و پرتلاش‌تر باشید: و اما تفاوت‌های بسیاری بین یک عکاس موفق در کار با یک عکاس ضعیف و ناموفق در کار می‌باشد. در این جا اشتیاق و استعداد ذاتی بسیار مهم می‌باشد.
عکاسی که محکوم به شکست و عدم موفقیت است انتظار می‌کشد تا دانش و اطلاعات به او، رسانده شود. این عکاس ضعیف و بی ذوق می‌خواهد که پروسه عکاسی سریع و آسان باشد. و به کسب تجربه بیشتر و بکارگیری خلاقتقیت  ولی در مقابل عکاس موفق که می‌خواهد عکاسی مدرن انجام دهد عاشق پروسه مدرن می‌باشد. و از یادگیری مطالب و موضوعات جدید لذت می‌برد و به دنبال روش‌ها و تکنیک‌های جدید می‌رود. این عکاس زمانی که احتیاج به کمکی داشته باشد به دنبال افراد توانمند و حرفه ای می‌رود. و از منابع موجود بهره می‌برد. همچنین این فرد فرصت زمانی بیشتری را صرف عکاسی و، ویرایش عکس‌های خودش می‌نماید. و زمان کمتری صرف موضوعات بی نتیجه می‌کند. 
3-عکاسی مدرن یک نوع قصه گویی می‌باشد که برپایه اهداف واضح پیشرفت می‌کند. در جلسات نقد و بازخورد حضور داشته باشید. برای اینکه یک نفر تصاویر شما را ببیند، جزئیات آنها را بشکافد و به هر آنچه که فکر می‌کند توانایی موفقیت و پیشرفت دارد اشاره کند ذوق زده شوید. توجه کنید: عکاسی بر پایه علاقه ما به گرفتن بازخورد، درباره عیب و ایراد خودمان پیشرفت می‌کند.
4-مسیر خودتان را جستجو نمایید: قصه ای را که قرار هست آن را بازگو کنید را انتخاب و سپس اجازه دهید این قصه روی پروسه ویرایش اثر نماید. مثال: عروسی، غذا، منظره و ... هر یک از شاخه‌های عکاسی مدرن، روش‌های متفاوت‌تر برای عکاسی دارند. و بایستی از استایل‌ها و نظرات متفاوتی استفاده نمود.
5-نسبت معین خودتان را بشناسید: افزودن شفافیت احتیاج به شجاعت دارد، عکاسی باید دارای اهداف باشد تا ما به موفقیت دست پیدا کنیم.
6-مسیرخودتان را مشخص نمایید: حرفه عکاسی باید هدف دار باشد تا باعث پیشرفت و نتیجه مثبت در کار شود. درغیر این صورت باعث پیشرفت نخواهد شد. عکاسی مدرن، بدون ضرر نیست و پیامدهای زیادی را به همراه دارد.
7-اصول اخلاقی را درک نمایید: در بخش ویژگی عکاسی مدرن، باید به فواید و مضرات آن بیشتر از همه توجه کنیم. یک دوربین عکاسی مدرن برای گرفتن بعضی از عکس‌ها و تصاویر می‌تواند خوب عمل کند و تأثیر مثبت بر روی ذهن افراد بگذارد و می‌تواند مضر عمل کند و تأثیر منفی و بد در ذهن افراد به وجود آورد. مثلاً عکس و تصاویر خوب از مسافرت و منظر: خوب مسلماً تأثیر مثبتی بر مخاطب می‌گذارد. اما یک عکس از مثلاً: اعتراضات کارگران کارخانه، برای دیرکرد حقوق ماهانه تصویر بد و منفی و مخربی را بر ذهن مخاطب می‌تواند داشته باشد.
 

دوربین عکاسی مدرن

پیش نیازهای عکاسی مدرن

رایانه، یکی از وسایل مهم در زمان راه اندازی کسب و کار، عکاسی شما عزیزان به عنوان پیش نیاز در اولویت است. داشتن بعضی از وسایل مورد نیاز برای عکاسی مدرن ضروری هستند. ولی برخی از آنها را می‌توان در دفعات بعدی تهیه کرد.
به طور مثال: داشتن یک دوربین عکاسی با کیفیت مناسب برای نیازهای شما، انتخاب لنزهای خوب برای نوع عکاسی که انجام می‌دهید. یک کامپیوتر مناسب برای نگه داشتن رایانه در حال ویرایش و نورپردازی، و لوازم جانبی برای کمک به ثبت تصاویر ضرورت دارند.
 

آموزش عکاسی مدرن

 آموزش عکاسی بسیار مهم است. هر فردی می‌تواند عکس بگیرد و عکاسی کند. ولی اگر دنبال حضوری پر، رنگ در این عرصه می‌باشید، احتیاج به آموزش اصول در خصوص کار عکاسی مدرن، می‌باشید. به‌کارگیری روش‌هایی که می‌تواند در کیفیت عکس‌ها تأثیر بگذارد و خلقتان را از بقیه تصاویر متمایز نماید.
 

آموزش عکاسی مدرن

درباره دوره‌های آموزش عکاسی:

هنرجو، ابتدا بدون هیچ گونه اطلاعاتی و حتی پیش زمینه ای وارد کلاس عکاسی می‌شود و بعد از اتمام دوره قادر خواهد بود: 1- به صورت حرفه ای عکاسی کند .2- وارد بازار کار شود و در زمینه نورپردازی به شکل حرفه ای عمل نماید. 
در این دوره عکاسی مقدماتی روش‌های مختلف عکاسی و نورپردازی تدریس می‌شود. هنرجو قادر خواهد بود در تمام شاخه‌های عکاسی، صنعتی، تبلیغاتی، خبری، مستند، هنری، فعالیت خود را شروع نماید. لازمه همه این کارها دانستن: عبارت، عکاسی مدرن، ویژگی‌های عکاسی مدرن، پیش نیازهای عکاسی مدرن و بعد آن، آموزش عکاسی مقدماتی و بعد تکمیلی، حرفه ایی (مدرن) می‌باشد. 
کلاس‌های عکاسی به صورت دورة جامع (مقدماتی تا پیشرفته): 1- از، زمانی که هنرجو وارد این کلاس‌ها می‌شود تا پایان دوره، همه نکات و روش‌های مربوط به عکاسی، وپس از آن نورپردازی همه را فرا می‌گیرد.
2-از دیگر مزایای برگزاری این دوره‌های عکاسی، مدارک معتبر و قابل ترجمه می‌باشد که در پایان آموزشگاه‌های عکاسی به هنرجو می‌دهند.
3-برگزاری نمایشگاه‌های عکاسی، برای هنرجویان عکاسی در پایان دوره است. برگزاری کلاس‌ها هم می‌تواند هم حضوری و هم آنلاین (مجازی) باشد.
نحوه اجرا دوره‌ها و کلاس‌های عکاسی درآموزشگاه: بصورت تئوری و عملی می‌باشد. شروع ثبت نام بصورت آنلاین و مجازی.
آموزش عکاسی مدرن: به این صورت که ابتدا یک سرفصل به شکل تئوری تدریس می‌گردد. سپس عکس و تصاویر مربوط به آن موضوع که توسط استاد جمع آوری شده سر کلاس نمایش داده می‌شود و بعد آن هنرجو به کمک استاد همان مورد، را سر کلاس ودر حضور استاد، عکاسی می‌نماید. سپس برای فهم بیشتر آن موضوع به صورت تمرین در خانه هم توسط هنرجو انجام شده وجلسه بعد سرکلاس مورد بررسی قرار می‌گیرد. لازمة همه موارد یاد شده تعریف عکاسی مدرن، ویژگی عکاسی مدرن، پیش نیازهای عکاسی مدرن، و در پایان، آموزش عکاسی مدرن می‌باشد. 
 

درباره دوره‌های آموزش عکاسی

 

عکاسان مدرن معاصر

امروزه و با توجه به اعمال تکنولوژی‌های دیجیتال و همچنین ظهور و بهبود روز افزون فناوری‌های دنیای دیجیتال، ایجاد عکس‌های خلاقانه با تغییرات حیاتی مواجه شده است. عکاسان معاصر اغلب از این بهبود و پیشرفت برای خلق چشم اندازو ترکیب بندی تازه بر سوژه‌های سنتی استفاده می‌کنند. دنیای معاصر به هر چیزی گفته می‌شود که طی عصر 1970 اتفاق افتاد. بنابراین عکاسی معاصر: نقطة عطفیست در تاریخ عکاسی. بیشتر عکاسانی که طی 50 سال اخیر مورد توجه قرار گرفتند به عنوان عکاسان معاصر نام برده می‌شوند. عکاسان معاصر مرتبط با دنیای هنرهای زیبا می‌باشند. و همان گونه که مکاتب دوسلدورف و هلسینکی پیشنهاد کرده اند، داشتن پیام و جمله ای مستحکم و قابل دفاع برای هنرمند، در کار بسیاری از عکاسان معاصر نکته بسیار با اهمیت است. 
گورسکای: عکاس هنرهای زیبا (1955- تاکنون):عکاسی مشهور است، او دنیای مدرن را به شکلی زیبا و جذاب به نمایش می‌گذارد. عکس‌های وی جاهایی را نمایش می‌دهد که وجود خارجی ندارند. او با داشتن پیش نیازهای عکاسی مدرن و دانستن درباره، بحث آموزش عکاسی مدرن و اعمال فناوری دیجیتال، برای دستیابی و رسیدن به زیبایی شناسی شخصی و اعمال دیدگاهی خاص، بعضی از اماکن مشترک و عمومی را دستخوش تغییر کرده و پاک می‌نماید. او بیان می‌کند: به دلیل این که فکر می‌کنم آلمان‌ها و عناصر موجود در این اماکن من را ازرده خاطر کرده اند، به این کار می‌پردازم . (تصاویر به عنوان سبک نمادین وی می‌باشند.).

عکاسان مدرن معاصر

 
جمع بندی
عکاسی مدرن محیطی بی نظم می‌باشد. و پی درپی در حال تغییر و تحول است. زمانی که نام عکاسی را می‌شنوید، بدون تردید شما را یاد خاطره ایی شیرین یا تلخ می‌اندازد چون هر فردی در طول زندگی خود، لذت حاصل از هنر عکاسی را چشیده و لمس کرده است. از شروع اختراع قابی که لحظات آدم را در خود به بند می‌کشید و ثبت می‌نمود تاکنون که انواع گسترده ای از دستگاه‌های توقف زمان را ارائه می‌دهد، افراد عاشق ظاهر شدن مقابل این قاب جادویی بوده اند، چون که، کاغذیا تصویر حاصل از آن، همواره گویای گذرزمان ویاداور لحظه‌های شیرین به جا مانده از آن ثانیه بوده است. ودر پایان لازمه رسیدن به یک عکاسی مدرن، دانستن مطالب دربارة تعریف عکاسی مدرن، ویژگی‌های عکاسی مدرن، پیش نیازهای عکاسی مدرن، آموزش عکاسی مدرن و عکاسان مدرن معاصر می‌باشد.