عکاسی

عکاسی

جهت دریافت مشاوره خدمات عکاسی برروی لینک زیر کلیک بفرمائید.

عکاسی نوزاد

ایران سایت قدیمی ترین شرکت طراحی سایت در ایران با استفاده از تیمی حرفه ای و با تجربه آماده ارائه خدمات طراحی سایت برای تمامی مشاغل و اهداف در جهت رفع نیاز های آن ها می باشد.جهت طراحی سایت با کلیک روی دکمه مشاوره با تیم فنی ایران سایت با ما در ارتباط باشید تا کارشناسان ما به طور رایگان راهنمایی های لازم را به شماره ارائه کنند.

عکاسی نوزاد
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند عکاسی از پروژه ها و محصولات خود را به ما بسپارید

قیمت
عکاسی نوزاد

زمانی که یک خانواده صاحب نوزاد می‌شود، یکی از بهترین لحظات زندگی آن ها می باشد و می‌توان آن را جزو نقاط عطف زندگی انسان به حساب آورد. در این هنگام عشق شور و نشاط فراوانی در بین تمام اعضای خانواده وجود دارد. معمولاً عکس های زیبا می تواند خاطرات لحظات شادی را برای ما حفظ کرده و به یادگار بگذارد. نیاز به عکاسی نوزاد در این موقعیت احساس می شود و سعی در ثبت و ضبط این لحظات بسیار شیرین است. این رشته عکاسی، با حساسیت های زیادی رو به رو است، چرا که نوزادان از قدرت اختیار عمل خاصی برخوردار نیستند و باید با ظرافت و آرامش خاصی با آن ها رفتار کرد. همه این ها باعث شده است که عکاسان رشته عکاسی نوزاد لازم به رعایت نکات خاصی باشند. 

عکاسی نوزاد

عکاسی از نوزادان را می توان از زمان بارداری آغاز کرد و با تولد آن ها که در بیمارستان ادامه داشته باشد و تا زمانی که به سن کودکی وارد شوند انجام داد و داشتن عکس های خوب از تمام مراحل رشد نوزاد می تواند سرمایه ایی گرانقدر برای خود نوزاد و خانواده او یاشد. این بدین معنی است که زمانی که نوزادان متولد می شوند تا زمانی که آن ها وارد سن کودکی می شوند را می توان با عکاسی نوزاد ثبت کرد . شاید بتوان عکاسی نوزاد را در دسته عکاسی کودکان قرار داد، اما به دلیل پیشرفت تکنولوژی و استفاده از ابزار آلات و تجهیزات پیشرفته، روز به روز صنعت عکسی تخصصی تر شده و به بخش‌های مختلف و بیش تری تبدیل می گردد. این باعث می‌شود که در هر رشته عکاسی افرادی که می‌خواهند فعالیت انجام دهند، دارای تخصص و شرایط مخصوص به آن رشته باشند تا بتوانند در آن زمینه بهترین عکس ها را تولید نمایند.

شرایط عکاسی نوزاد

به دلیل حساسیت بالایی که در عکس گرفتن از نوزادان وجود دارد برای داشتن عکس های باکیفیت باید نکات خاصی را رعایت نماییم.  یکی از مهم ترین نکات، انتخاب زمانی است که می خواهیم عکاسی نوزاد را انجام دهیم. باید سعی کنیم بهترین زمان ممکن برای این کار را انتخاب کنیم. با توجه به شرایط نوزادان برای این که ظاهر اولیه را داشته باشند، بهتر است از هفته اول یا دو هفته اول انجام داد؛ به خصوص این که کودک پس از حدود ده روز یا دو هفته بعد از تولد دچار آکنه هایی می‌شود که  می توانند چهره او را تغییر دهند. پس بهترین زمان برای انجام عکاسی نوزاد، ده روز اول یا هفته پس از تولد آن می‌باشد. این گونه هم نوزاد از لحاظ ظاهری در وضعیت مناسبی است و هم خانواده‌ها شرایط لازم و آمادگی کافی را پیدا کرده اند

 

شرایط عکاسی نوزاد


نکته دیگر که می تواند بسیار کمک کننده باشد این است که قبل از شروع عکاسی اندک زمانی را با نوزاد گذرانده و با او ارتباط برقرار کنید. نوزادان نسبت به کودکان از حساسیت بسیار بالاتری برخوردارند. در ارتباط به آن ها باید توجه زیادی به ویژگی های نوزادانه آن ها شود. ارتباط با نوزاد باعث می‌شود که نوزاد نسبت به شما احساس شناخت پیدا کرده و به هنگام گرفتن عکس، بد اخلاقی ها و گریه و زاری را کنار می‌گذارد. این گونه دیگر لازم نیست زمان خود را صرف آرام کردن آن و به دست آوردن چهره مناسب برای گرفتن عکس کنید. چرا که به دلیل گریه و زاری هایی که نوزادان انجام می دهند، باید زمان زیادی صرف آرام کردن آن ها و تنظیم چهره آن ها شود.
 

بهترین زمان عکاسی نوزاد

همان طور که گفتیم به دلیل رعایت نکات تخصصی عکاسی نوزاد از عکاسی کودک جدا شده است و در یک شاخه مجزا انجام می‌شود. زمان مناسب برای گرفتن عکس از نوزادان می تواند از لحظه تولد آن ها شروع شده تا زمانی که احساس می‌کنیم وارد سن کودکی شده اند، ادامه یابد. در بازه سن نوزادی می توان عکس های منحصربفردی را گرفت چون تمام رفتار نوزاد طبیعی و عکاس تنها کاری می تواند انجام دهد ثبت همان حرکات طبیعی و غریزی نوزاد است که با بزرگ تر شدن نوزاد دیگر پیدا کردن چنین کادر هایی سخت خواهد بود. اما چیزی که بیش تر. با بزرگ تر شدن کودکان عکاسی از آن ها به کمک ژست دادن عکاس یا با استفاده از دکور هایی که برای همین کار طراحی شده پیش میرود ولی عکاسی از نوزادان در سن خیلی کم، هرچه ساده تر برنامه ریزی شود زیباتر می شود برای همین خیلی از عکس های نوازادان صحنه خوابیدن آن ها است. نوزادان باید در زمان عکاسی مشکلی برای کمبود خواب یا غذا نداشته باشد تا عکاس بتواند با حوصله عکاسی را انجام دهد. اگر نوزاد همیشه در حال گریه کردن باشد، نمی توان انتظار بالایی از جلسه عکاسی داشت.

 

بهترین زمان عکاسی نوزاد


 بیش تر افراد خبره در این رشته، بهترین سن ممکن برای انجام و گرفتن عکس از نوزاد را در بازه یک هفته تا ده روز پس از به دنیا آمدن آن می‌دانند. آن ها معتقدند که در این زمان، نوزاد از لحاظ ظاهری مناسب گرفتن عکس می باشد. همچنین خانواده ها نیز فرصت کافی برای آمادگی انجام این کار را خواهند داشت. موضوع دیگری که باید به آن توجه کرد این است که نوزادان پس از از مدتی یعنی حدود دو هفته پس از تولد خود، دچار آکنه هایی بر روی پوست خود می شوند که باعث می‌شود ظاهر آن ها تغییر کرده و شکل مناسب اولیه را از دست بدهد. با توجه به این دلایل ارائه شده، می‌توان بهترین زمان را برای انجام عکاسی نوزاد حدود یک هفته تا دو هفته پس از تولد آن دانست.
 

نکات عکاسی نوزاد

در گرفتن عکس از نوزادان باید نکات زیادی رعایت شود تا بتوانیم عکسی با بهترین حالت ممکن را از آن ها بگیریم. دلیل این نکات نیز این است که نوزادان از اختیار عمل خاصی برخوردار نبوده و توانایی تحلیل محیط و تفکر را ندارند. این باعث می‌شود که ما نتوانیم به آن ها بگوییم: چگونه و چه کاری باید انجام دهند؛ مانند زمانی که از افراد بزرگسال یا کودکان عکس می گیریم. یکی از نکات بسیار مهم در نوع ژست و حالتی است که کودک باید در آن حالت قرار داده شده و عکس گرفته شود. برای این کار می توانید همیشه فهرست آلبومی از بهترین ژست های موجود با خود به همراه داشته باشید و زمان انجام کار بتوانید آن ها را به والدین نوزاد نشان داده و آن ها هر کدام را که دوست داشته باشند، انتخاب نمایند.

 

نکات عکاسی نوزاد


نکته حائز اهمیت دیگر این است که می‌توانید به والدین نوزاد برای داشتن حالت مناسبشان و همچنین لباسی که می پوشند، مشورت داده و آن ها را راهنمایی کنید. برای هرچه زیباتر شدن عکس باید به والدین بگویید که بهتر است از چه لباس‌ها و پوشاکی و یا از چه ژست هایی استفاده نمایند. نکته دیگر این که رفتار کودکان را دنبال کنید و ببینید که در چه حالتی می تواند بهترین عکس از آن ها گرفته شود که در بهترین حالت ممکن و زیبا ترین حالت ممکن نمایش داده شوند. فرد عکاس با اندک ارتباطی با نوزادان خواهد فهمید که بهترین حالت ممکن برای عکس گرفتن از او چه حالتی می تواند باشد. مثلاً در برخی مواقع گرفتن عکس در زمان خواب می‌تواند بهتر و در برخی مواقع در زمان بیداری می‌تواند زیباتر باشد.
 

عکاسی نوزاد در بیمارستان

معمولاً عکاسی از نوزادان پس از چند روز از تولد آن ها انجام می گیرد و به صورت معمول در خانه ها انجام می شود. اما در برخی از مواقع افراد دوست دارند که از نوزادان آن ها در بدو تولد و در همان بیمارستان، کار عکس برداری انجام شود. برای این کار علاوه بر این که باید مجوزهای لازم را از مسئولان مربوطه بیمارستان تهیه کنیم، باید دقت فراوانی در بهداشت و ضدعفونی کردن ابزار آلات خود نیز داشته باشیم؛ چرا که مکانی که نوزادان در بدو تولد در آن نگه داری می شوند، بسیار حساس بوده و در صورت آلودگی می‌تواند به بیماری نوزادان دیگر یا آن نوزاد منجر بشود؛ پس باید اول نکات بهداشتی را به بهترین شکل ممکن رعایت کرده و سپس به این مکان ها وارد شد.

 

عکاسی نوزاد در بیمارستان


حال پس از ورود به مکان نگهداری نوزاد، امکان عکس گرفتن از نوزاد به تنهایی یا عکس گرفتن از نوزاد به همراه مادرش وجود دارد. شاید بتوان این چنین از عکس برداری از نوزادان، یعنی عکس برداری از نوزاد در بیمارستان را، سخت ترین و حساس ترین نوع عکس برداری از نوزاد دانست. با این که پیشنهاد می‌شود عکاسی نوزاد را در خانه ها انجام دهید، اما شما باید توانایی این کار را نیز در صورتی که والدین نوزاد اصرار به انجام آن دارند، داشته باشید. هنگام عکاسی از نوزاد در بیمارستان باید کادر بندی و ترکیب بندی ها را جوری انجام دهیم و با استفاده از ابزار آلات و وسایلی که اطراف نوزاد وجود دارد تصویر را برداریم که کاملاً مشخص باشد که نوزاد تازه به دنیا آمده است.
 

عکاسی از نوزاد در خانه

بهترین مکان ممکن برای عکاسی انجام این کار در خانه می باشد. زمانی که ما کار عکس برداری از نوزاد را در خانه انجام می‌دهیم، امکانات لازم برای انجام این کار برای ما فراهم است و مشکلات عکس گرفتن در بیمارستان دیگر موجود نیست. عکاسی از نوزاد در خانه بسیار می‌تواند با کیفیت و حالت های مختلف و خوبی انجام شود. چرا که والدین می توانند از هرگونه زمینه‌ای که دوست داشته باشند استفاده کنند و محیط خانه و در نتیجه عکس را به شکل دلخواه خود در آورند. این شکل عکاسی از نوزاد می تواند بهترین نوع عکاسی نوزاد در نظر گرفته شود، چراکه با توجه به سن و سال نوزاد خانه برای او ایمن می باشد و از لحاظ امکانات عکس برداری نیز، می‌تواند  همه چیز در خانه فراهم باشد.

 

عکاسی از نوزاد در خانه


زمانی که کار عکس برداری نوزاد در خانه انجام می‌شود، باید پدر و مادر ها نیز، لباس و پوشش مناسب برای این عکس را انتخاب کرده تا از آن ها به همراه نوزادشان عکس گرفته شود. علاوه بر والدین، خواهرها و برادرهای نوزاد می توانند در این عکس یادگاری شرکت کنند. فرد عکاس نیز باید سعی کند از همه امکانات استفاده کرده تا بتواند بهترین عکس ممکن را از آن ها بگیرد. اگر مشکلی نیز در طرز پوشش یا ژست های افراد درون عکس وجود دارد، آن ها را راهنمایی نماید تا بر کیفیت عکس افزوده شود. عکاسی نوزاد در خانه همچنین می تواند حس شور و شوق و همچنین محیط سرشار از محبت به خانه و خانواده را به هنگام تولد نوزاد در عکس داشته باشد و آن را نشان دهد.
 

آموزش عکاسی از نوزاد در منزل

هنگام گرفتن عکس نوزاد در خانه می توان از عکاسان حرفه ای استفاده کرد و یا این که هر یک از افراد خانواده با استفاده از تلفن‌های همراه خود این کار را انجام دهند. با توجه به این که امروزه این تلفن های همراه از دوربین های با کیفیت بسیار بالا برخوردارند. برای این که بتوانید ژست نوزاد را در بهترین حالت ممکن انتخاب کنید، می توانید نمونه های زیادی از آن را در اینترنت مشاهده کرده و آن را که بهتر می پسندید، انتخاب کنید؛ زمانی که می‌خواهید این کار را انجام دهید، بهتر است برای مدتی رفتار نوزاد را تحت نظر بگیرید و ببینید در چه حالتی بهترین شکل ممکن قرار گرفته و می تواند فرصت خوبی برای گرفتن عکس باشد، همان حالت را انتخاب کنید  و کار عکس برداری را انجام دهید.
 

آموزش عکاسی از نوزاد در منزل


جمع بندی:
زمانی که یک نوزاد به دنیا می‌آید، تمام خانه و خانواده سرشار از شور و شوق و شادی می شود. معمولاً خانواده ‌ها دوست دارند این لحظه حساس را ثبت و ضبط کرده و نگه دارند؛ به همین دلیل گرفتن عکس ‌های مناسب از این صحنه را انتخاب می‌کنند؛ البته حساسیت نوزادان در عکاسی، باعث این شده که رشته خاصی در عکاسی به نام عکاسی نوزاد، به وجود بیاید. معمولاً بهترین زمان برای گرفتن عکس از نوزادان دو هفته پس از تولد آن ها می باشد، زیرا در این زمان در شرایط مطلوبی از لحاظ ظاهری قرار دارند و همچنین زمان کافی برای آماده شدن انجام این عمل را دارند. افراد می‌توانند کار عکاسی نوزاد را در خانه و با استفاده از دوربین تلفن های هوشمند خود نیز انجام دهند.