02188886450
برآورد هزینه خدمات عکاسی پرسنلی
ثبت درخواست
عکاسی پرسنلی چیست و چه کاربردی دارد؟

عکاسی پرسنلی چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از موارد مهم که پیش از انجام کارهای اداری ذهن ما را درگیر می‌کند داشتن عکس‌های پرسنلی می‌باشد. از مهم‌ترین تفاوتی که، ما بین عکاسی پرسنلی و عکاسی معمولی می‌تواند وجود داشته باشد، منظره ایی در اطراف عکس وجود ندارد  و تنها چیزی که در این جا به چشم می‌آید فقط صورت ما است. عکاس حرفه ای می‌تواند، یک عکس پرسنلی خوب را برای شما عزیزان به وجود آورد.  به طوری که با استفاده از این عکس، بتوانید برای کارهای اداری تان از، آن استفاده مطلوب ببرید. عکاسی پرسنلی از شاخه‌های پرکاربرد، عکاسی چهره است. این عکس‌ها در اسناد شناسایی مثل، شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه تحصیلی و ... مورد استفاده قرار می‌گیرند. این عکس‌ها، خصوصیات کاربردی خاصی دارند که حتماً باید در عکاسی پرسنلی رعایت شوند.
در این مطلب قصد داریم توجه شما عزیزان را به توضیحات جامع‌تر درباره عکاسی پرسنلی جلب نماییم پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.درباره عکاسی؟ عکاسی از حرفه‌های مشهور در صنعت هنر است. عکاسی هنری است که با توجه به ذوق فردی که آن را عکاس می‌نامیم شکوفا می‌شود.در عصر حاضر، ثبت تصاویر برروی کاغذ حساس به ثبت لحظات ناب بر روی گیرنده‌های تصویر تبدیل شده است. در این بین تفاوت عکس خوب و عکس بد بر پایه اصول و قوانینی است که فرد هنرمند عکاس برای به وجود آوردن تصاویر هنری به کار می‌گیرد. در عکاسی می‌توان با آموزش صحیح عکس‌ها و تصاویری فوق العاده ثبت نمود.  

عکاسی پرسنلی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

 

عکاسی پرسنلی چیست؟ 

امروزه یکی از ملزومات کارهای اداری، عکاسی پرسنلی می‌باشد. در قدیم گرفتن عکس پرسنلی احتیاج به تخصص زیادی داشت. و عکاسی شغل خیلی دشواری بود. اما با پیشرفت و گسترش دنیای دیجیتال و، وجود دوربین‌های دارای حافظه پاک شونده این مورد آسان‌تر شد و شکل امروزی تری به خود گرفت. در دنیای امروز همه ما یک دوربین با کیفیت خوب، پشت تلفن همراه خودمان داریم که دست کمی از دوربین‌های دیجیتال کامپکت ندارد و همین کیفیت مطلوب و مهم فروش دوربین‌های جیبی را کاهش داده است. 
 

تعریف عکس پرسنلی 

به عکسی گفته می‌شود که استفاده و کاربرد آن برای احراز هویت شخص می‌باشد. و بر پایه و اساس قوانین بین المللی و ضوابط داخلی هر کشور تهیه و آماده می‌شود.
قوانین مهم عکس پرسنلی درفرایند: عکاسی پرسنلی در ایران عبارتند از 
1-تمام رخ بودن صورت در عکس 
2-نداشتن سایه در صورت 
3-نداشتن هرگونه حالتی که منجر به تغییر در چهره شود.
4-نداشتن عینک
5-پس زمینه سفید
6-رعایت شئونات اسلامی برای بانوان و آقایان  
در عکاسی پرسنلی تفاوتی که با عکاسی معمولی دارد این است که به مناظر و دور و بر توجه ای نمی‌شود و داخل عکس نباید مناظر دیده شود. و فقط چهره صورت مهم می‌باشد. عکاسی پرسنلی فقط برای ملزومات اداری، (اسناد شناسایی) مثل: شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه کاربرد، دارد.
 

تعریف عکس پرسنلی

تعریف عکس پرسنلی 

به عکس‌هایی گفته می‌شود که ابعاد و اندازه کوچک داشته و برای مراکز آموزشی و ارگان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. عکس‌های پرسنلی باید بر طبق اصول و قوانین درستی گرفته شوند. کیفیت و کمیت در عکاسی پرسنلی بسیار حائز اهمیت است. و اگر درست و صحیح انجام نشود ممکن است برای ارگان‌های مورد نظر قابل قبول نشود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم، حتماً برای گرفتن این گونه عکس‌ها، به آتلیه عکاسی پرسنلی معتبر مراجعه فرمایید. 
در تهران آتلیه‌های عکاسی پرسنلی متفاوت و زیادی وجود دارند، که می‌توانند بهترین و با کیفیت ترین عکس‌های پرسنلی خانم و آقا، را با، بالاترین کیفیت و در مدت زمان کوتاهی بگیرند. 
 

ژست عکس پرسنلی

ژست عکس پرسنلی با سایر عکس‌ها، متفاوت است. و برای این که عکس‌های مورد قبول و پسندی داشته باشین باید یکسری از اصول حتماً رعایت شود.
 

مشخصات عکس پرسنلی

1-پس زمینه سفید باشد
عکس‌ها ی پرسنلی بیشتر دارای زمینه سفید و یکدست می‌باشند. با فاصله دادن کمی از سوژه، از بخش پس زمینه، می‌توانید پس زمینه، را با برنامه ویرایشگر به آسانی تعویض نمایید.
گرفتن عکس پرسنلی برای امور خارجه و مهاجرت کلی متفاوت است، با گرفتن عکس پرسنلی برای ادارات دولتی داخل کشور.
 

مشخصات عکس پرسنلی

مشخصات عکس پرسنلی (توجه به نورپردازی مناسب)

در عکاسی پرسنلی چون فقط از تصویر، صورت فرد استفاده می‌شود طریقه ژست و نورپردازی اهمیت فراوانی دارد. در عکس پرسنلی هیچ گونه ژست خاصی انجام نمی‌شود.
و نور پردازی باید در این مدل از عکاسی از 2 سمت به تصویر خورده تا مشکلی ایجاد نشود. 
در عکاسی پرسنلی کار نورپردازی باید به موازات صورت فرد باشد تا بدون مشکل خاص، عکس پرسنلی با کیفیت انجام شود.
ولی اگرعمل نور پردازی از پایین انجام شود پیشانی شما بلندتر می‌افتد و نور کافی به موهایتان نمی‌رسد. و عکس پرسنلی در عکاسی پرسنلی، کاملاً بی کیفیت دیده می‌شود.
و در صورتی که نورپردازی از، زاویه بالا انجام شود بینی بزرگ‌تر نشان داده می‌شود. 
 

ژست عکس پرسنلی

برای گرفتن عکس پرسنلی، در عکاسی پرسنلی حتماً باید کمر صاف باشد، تا شانه‌ها با زاویه مناسب با بدنتان قرار گیرد. صورتتان باید به طور کامل روبروی دوربین باشد. اگر غبغب دارید صورت را کمی به سمت جلو خم نموده، و کمی به بالا متمایل کنید. تا خود را نشان ندهد.
درهنگام عکاسی پرسنلی  در ژست عکس پرسنلی، اصلا به منبع نور نگاه نکنید. اگر با دوربین حرفه ای عکاسی می‌کنید، به جای نزدیک شدن به سوژه، بر روی آن زوم کنید. تا عکس شما دفرمه نشود.
برای این که در هنگام عکاسی پرسنلی، هنگام عکس گرفتن حالت چشم‌هایتان خمار نیوفتد، قبل از عکاسی چشم‌هایتان را ببندید و باز نمایید.
 

ژست عکس پرسنلی

اشتباهات رایج در عکاسی پرسنلی

1-چون عکس‌های پرسنلی دارای زمینه، روشن هستند، در نتیجه پوشیدن لباس سفید کیفیت عکس‌های شما را کاهش می‌دهد. در نتیجه در هنگام گرفتن عکس پرسنلی توجه به رنگ پوست، مهم می‌باشد. که متناسب با آن باید لباس مناسبی بپوشید.
2-پوشیدن لباس در آقایان، برای گرفتن عکس پرسنلی مهم است و اینکه پوشیدن تیشرت، و در کل لباس‌هایی که یقه ندارند مناسب نیست. بهترین گزینه پوشیدن کت، در عکاسی پرسنلی، به آقایان توصیه می‌گردد.
3-آرایش‌های تند مناسب بانوان برای ژست عکس پرسنلی و گرفتن عکس، توصیه نمی‌شود و ممکن است توسط ارگان دولتی مورد نظر پذیرفته نشود.
4- از اخم و لبخند در عکاسی پرسنلی پرهیز کنید، حالت چهره باید معمولی باشد.
5- اگر به دنبال گرفتن عکس پرسنلی خوب و با کیفیت هستید به آتلیه‌های متخصص در عکاسی پرسنلی در قسمت‌های مختلف تهران، بروید و با اطمینان عکس بگیرید. 
 

آموزش گرفتن عکس پرسنلی در آتلیه

برای گرفتن عکس پرسنلی، نورپردازی و لوازم  مورد نیاز باید در مرحله نخست فراهم شود.
1-آموزش اصول نورپردازی و نحوه انداختن عکس پرسنلی
2- لوازم مورد نیاز برای گرفتن عکس پرسنلی مثلاً: شناسنامه و پاسپورت
1-یک دوربین دیجیتالی یا گوشی هوشمند با دوربین قوی
2-کامپیوتر یا لپتاب
3-چاپگر عکس یا یک چاپخانه عکس نزدیک: عکس در کامپیوتر خود ذخیره و عکس خود را به اندازه عکس پرسنلی چاپ کنید.
یکی از راه‌های آسان، برای آماده سازی فوری عکس پرسنلی بهره گرفتن از نرم افزار ساخت عکس پرسنلی می‌باشد.
نکته: اندازه عکس پرسنلی در ایران(3 در 4 و 6 در 4)می‌باشد.
4-آماده سازی دوربین و محل عکاسی
5-داشتن پوشش و ظاهری مناسب برای گرفتن عکس پرسنلی
6-شات، ویرایش و چاپ عکس پرسنلی  می‌باشد.
 

قیمت عکس پرسنلی

قیمت و یا نرخنامه ی عکس پرسنلی، کلیه واحدهای صنفی اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران تهران موظف به رعایت، نرخنامه عکس پرسنلی ذیل می‌باشند.
1-نرخنامه عکس پرسنلی درجه 1
برای عکس‌های 2 در 3 ، 3 در 4 ، و 6 بدون رتوش، نرخ مصوب 18000 تومان (درجه 1)
و برای عکس‌های  2 در 3، و 3 در 4 و 6 بدون رتوش، نرخ مصوب 13500 تومان  (درجه 2) می‌باشد.
قیمت عکس پرسنلی: برای افراد نیازمند، عضو سازمان بهزیستی، دارای بیماری‌های خاص، رایگان می‌باشد.
قیمت عکس پرسنلی، پس از چاپ عکس برروی کاغذ مات می‌باشد. جهت دریافت قیمت چاپ سیلک و چاپ متالیک از محاسبه گر آنلاین استفاده کنید. قیمت چاپ عکس پرسنلی با توجه به نرخ اتحادیه و سایز و اندازه عکس متفاوت می‌باشد. در ضمن برای چاپ عکس پرسنلی سفارش انلاین هم داریم.
 

قیمت عکس پرسنلی

عکس پرسنلی بانوان

شرایط عکس پرسنلی بانوان
1-برای گرفتن عکس پرسنلی برای ادارات مورد نظر، حتماً مقنعه بزنید.
2-گردی صورت باید در عکس به طور کامل مشخص باشد.
3-اصلا برای عکاسی پرسنلی آرایش نکنید. زیرا عکس شما مرجوعی می‌گردد.
4-صورت کاملا روبرو، و چشم‌ها معمولی باشد.
 

عکس پرسنلی فوری

اگر به صورت فوری، به عکس پرسنلی نیاز دارید یقین داشته باشید که برنامه‌های اینترنتی، مشکل شما را حل می‌نمایند. که بهترین راه نصب اپلیکیشن studio passport photo id روی گوشیتان می‌باشد. (برای زمانی که فوری عکس می‌خواهید و حوصله رفتن به آتلیه ندارید). به کمک این برنامه، در لحظه و بدون پرداخت هزینه می‌توانید عکس‌های پرسنلی مختلفی بگیرید و در اخر بعد از ویرایش یکی از آنها، را انتخاب و چاپ نمایید.
 

بهترین عکاسی پرسنلی در تهران

قطعاً، برای همه شما پیش آمده است که در خیابان یا در محله ای باشید که نیاز به عکس فوری داشته باشید. مثلاً: عکس فوری برای گواهینامه، و یا در جستجو هستید تا بهترین عکاسی پزسنلی در تهران را پیدا کنید. اگر در محدوده ایی از تهران هستید که شناختی راجع به بهترین عکاسی پرسنلی ندارید، در سایت آتلیه‌ها دات کام می‌توانید خیلی راحت در محدوده‌های شرق تهران، غرب تهران، شمال تهران، جنوب تهران، بهترین و راحترین مسیر ممکن از آتلیه مورد نظر پیدا کنید. همچنین به جز تهران، در شهرهای دیگر مثل: کرج، شیراز، اصفهان، مشهد و ... خیلی راحت در سایت و در بخش عکس پرسنلی جستجو کنید و بهترین آتلیه را بیابید.
در صفحات مختلف هر آتلیه، نظرات و امتیازات کاربران مختلف درج شده است. تلاش کنید در ابتدا، از پیشنهادات ویژه بهره ببرید. در غیر این صورت می‌توانید از لیست آتلیه عکس پرسنلی یکی را به دلخواه خود انتخاب نمایید. 
آتلیه‌ها دات کام با هدف جستجوی راحت و آسان آتلیه‌های عکاسی راه اندازی شده و آماده ارائه خدمات به عموم مردم و مدیران آتلیه‌های عکاسی می‌باشد.
 

بهترین عکاسی پرسنلی در تهران

جمع بندی
عکاسی پرسنلی، یکی از رشته‌ها و شاخه‌های پرکاربرد پر طرفدار، عکاسی می‌باشد. این نوع عکاسی، برای اسناد شناسایی، مانند: کارت ملی، گذرنامه و... استفاده می‌شود. در عکاسی پرسنلی، گرفتن عکس پرسنلی حائز اهمیت است. ژست عکس پرسنلی در عکاسی پرسنلی بسیار مهم است و بر اساس ضوابط خاص باید رعایت شود. به عنوان مثال: در عکاسی به هیچ عنوان به منبع نور نگاه نکنید. بعد آن، آموزش گرفتن عکس پرسنلی در آتلیه مطرح شد. که گفتیم در مرحله نخست باید نورپردازی و لوازم مورد احتباج فراهم شود و مراحل بعدی تا انتها انجام گردد. بعد راجع به قیمت عکس پرسنلی صحبت شد، که با توجه به نرخ اتحادیه صورت می‌گیرد. 
بعد آن عکس پرسنلی بانوان را بررسی نمودیم و رعایت کلیه مراحل اعم از داشتن پوشش کامل حجاب تا انتها مورد بررسی قرار گرفت. بعد عکس پرسنلی فوری مورد بحث قرار گرفت که با توجه به جستجو ونصب اپلیکیشن مخصوص مشکل حل می‌شد و در پایان بهترین عکاسی پرسنلی در تهران را با جستجو در سایت آتلیه دات کام می‌توانید پیدا نمایید.
 

نوشتن یک نظر

در صورت موافقت ip شما در سیستم ذخیره خواهد شد
افزودن نظر
7810 بازدید