02188886450

طراحی سایت ورزشی

ورزش و تناسب اندام از جمله اموری است که همواره مورد توجه انسان ها بوده است. کارشناسان سلامتی همواره در طول تاریخ به انسان ها یادآوری می کردند برای اینکه سالم باشند بهتر است ورزش کنند. با توجه به این موضوع که امروزه اینترنت به بخش بسیار مهمی از زندگی انسان ها تبدیل شده است، طراحی سایت ورزشی باعث می شود تا مردم و ورزشکاران بیشتر به سمت ورزش متمایل شوند. ساخت سایت ورزشی باید با توجه به نیازهای کاربران صورت گیرد تا بتواند به موفقیت هر چه بیشتر آنها کمک کند.

ساخت سایت ورزشی

یکی از سوالات پرتکراری که در زمان ساخت سایت ورزشی پرسیده می شود در این باره است که آیا طراحی سایت ورزشی ضروری است! بسیاری از افراد به این موضوع اشاره می کنند ورزش در باشگاه های ورزشی انجام می شود و ساخت سایت ورزشی نمی تواند دستاوردهای زیادی را برای آنها به همراه داشته باشد. بهتر است بدانید این حرف در دهه گذشته درست و به جا بود. 

اما امروزه، اینترنت به حدی رشد کرده است که بسیاری از کاربران برای اینکه باشگاه های ورزشی مورد نیاز خود را پیدا کنند از موتور جستجو گوگل کمک می گیرند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید موتور گوگل اعلام کرده است روزانه میلیاردها جستجو در فضای اینترنت انجام می شود و اگر کسب و کارها هوشمندانه در این فضا حضور داشته باشند به موفقیت می رسند.

طراحی سایت ورزشی آموزشی

پس از همه گیری بیماری کرونا تمامی افراد به این نتیجه رسیدند که می تواند از قدرتی که در فضای اینترنت وجود دارد بیشتر استفاده کرد. یکی از این موارد ایجاد فضاهای آنلاین برای انجام اموری مانند ورزش بود. کسانی که در حیطه آموزش ورزشی فعال هستند، باید به طراحی سایت ورزشی آموزشی توجه داشته باشند. اولا باید بدانید ساخت سایت ورزشی آموزشی نقش موثری در افزایش درآمد دارد. اگر می خواهید به درآمد بالایی برسید به نکات زیر در طراحی سایت ورزشی توجه داشته باشید:

  • طراحی ویدیوهای جذاب ورزشی: ویدیوهای آموزشی جذاب درست کنید و در سایت خود قرار دهید. این ویدیوها باید به گونه ای باشد که کاربران را برای خرید ترغیب کند.
  • ارتباط موثر با مربی: یکی از مواردی که افراد تمایل زیادی به آموزش های آنلاین ورزشی ندارند، ترس از عدم ارتباط با مربی است. این مورد باید به خوبی در سایت بازنمایی شود که تمامی افراد می توانند با مربی به طور مستقیم در تماس باشند. 
  • توجه به تحقیقات جدید ورزشی: یکی دیگر از مواردی که در زمان طراحی سایت باید به آن توجه شود ایجاد بخشی برای اعلام تحقیقات جدید ورزشی است. این امر باعث می شود تا اعتبار کسب و کارهای ورزشی در میان کاربران افزایش پیدا کند.

طراحی سایت فروشگاه ورزشی

اگر کسب و کار شما به گونه ای است که در زمینه فروش تجهیزات ورزشی فعالیت دارید، طراحی سایت فروشگاه ورزشی یکی از مواردی است که باید به آن توجه زیادی داشته باشید. نگاهی به جستجوهای انجام شده نشان می دهد کاربران زیادی به دنبال فروشگاه های ورزشی هستند و می خواهند تجهیزات مورد نیاز خود را به صورت آنلاین سفارش دهند. اگر می خواهید کار طراحی سایت فروشگاه ورزشی به خوبی پیش رود، بهتر است به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • استفاده از عکس های طبیعی: اگر می خواهید نظر کاربران را جلب کنید، بهتر است از عکس های طبیعی و تصاویر محصولات خود به صورت زنده استفاده کنید و تصاویر آرشیو را در سایت خود قرار ندهید. 
  • توضیحات کامل: یکی دیگر از مواردی که در زمان طراحی سایت فروشگاه ورزشی باید مد نظر قرار گیرد ایجاد توضیحات کامل است. کاربر باید شناخت کاملی به وسیله ای که می خواهد بخرد داشته باشد.
  • ایجاد صفحه کامنت: کاربران باید بتوانند پس از خرید کالا کامنت بگذارند. این موضوع باعث می شود تا تعامل کاربران با سایت شما افزایش پیدا کند و همین امر می تواند نرخ پرش را کاهش دهد. در واقع، کامنت گذاری باعث می شود تا سایت شما به یک سایت مرجع ورزشی تبدیل شود و این امر می تواند هدف نهایی تمامی افراد از ساخت سایت ورزشی باشد.

امکانات سایت های ورزشی 

به طور کلی، اگر می خواهید برای طراحی سایت ورزشی اقدام کنید، باید به امکانات سایت های ورزشی توجه داشته باشید. اگر کاربران نتوانند آنچه را که نیاز دارند در سایت شما پیدا کنند، آن را ترک می کنند و وارد سایت های دیگری می شوند. در ادامه به معرفی امکانات کلی می پردازیم که در طراحی سایت ورزشی باید مد نظر قرار گیرند.

قالب و گرافیک سایت

یکی از مهمترین مواردی که باعث می شود تعامل کاربران با سایت های ورزشی افزایش پیدا کند، ایجاد قالب و گرافیک مناسب در سایت است. رنگی که در سایت به کار برده می شود باید به گونه ای باشد که هیجان کاربران را افزایش دهد و باعث شود آنها انرژی زیادی پیدا کنند. همچنین، قالب سایت باید ورزشی باشد و به کاربران یادآوری کند که آنها وارد باشگاه ورزشی شده اند نه یک سایت اینترنتی!

خدمات سایت ورزشی

یکی دیگر از مواردی که در طراحی سایت بسیار مهم است خدماتی است که آن سایت ارائه می دهد. بهتر است کارفرما تمرکز بسیار زیادی را بر روی اینکار بگذارد و به این موضوع فکر کند کدام خدمات قرار است در سایت های ورزشی ارائه شوند. آیا شما می خواهید تمرکز کاریتان بیشتر بر روی فروش تجهیزات باشد و یا تمایل دارید فیلم های آموزشی خود را به فروش برسانید! پاسخ دقیق به این سوالات باعث می شوند تا تیم طراحی سایت خدمات را به خوبی در سایت بازنمایی کند و کاربر دیگر در زمان ورود به سایت سردرگم نمی شود.

ویژگی های طراحی سایت ورزش

ویژگی های طراحی سایت ورزش بسیار مهم هستند. زیرا این ویژگی ها می توانند به افزایش تعامل کاربر با سایت کمک کنند. برخی از موارد دیگری که در طراحی سایت ورزش باید به آن توجه شود به شرح زیر هستند:

  • ایجاد بلاگ برای افزایش دانش ورزشی ورزشکاران و ورزش دوستان 
  • ایجاد راه های ارتباطی گسترده با کاربران 

نمونه طراحی سایت ورزشی

اکنون ممکن است اغوا شده باشید هر چه زودتر سایت ورزشی خود را راه اندازی کنید. برای این کار بهتر است ابتدا چند نمونه طراحی سایت ورزشی نگاه کنید تا بتوانید به درک کاملی از سایت های ورزشی برسید. توصیه می شود به سایت های ورزشی بزرگ و بین المللی سر بزنید و به المان هایی که در آن سایت ها به کار رفته اند توجه کنید. این امر باعث می شود تا دید شما برای طراحی سایت باز شود و همین امر به موفقیت شما کمک می کند. 

نمونه سایت ورزشی

 پس از آنکه نمونه سایت ورزشی را مشاهده کنید، بهتر است اهداف خود را از طراحی سایت مشخص کنید. پس از آن باید با تیم طراحی سایت در تماس باشید و کار خود را به آنها بسپارید. رعایت این مراحل بسیار مهم است و به موفقیت هر چه بیشتر سایت های ورزشی کمک می کند.

قیمت طراحی سایت ورزشی

یکی از مهمترین موارد که در زمان طراحی سایت پرسیده می شود در مورد قیمت طراحی سایت ورزشی است. همانطور که می دانید فاکتورهای مهمی بر قیمت طراحی سایت اثر می گذارند. اما در این مسیر باید شما مشخص کنید می خواهید برای طراحی سایت اختصاصی اقدام کنید و یا سایت معمولی!

هزینه طراحی سایت ورزشی

برای استعلام هزینه طراحی سایت ورزشی و دریافت مشاوره های تخصصی می توانید با تیم کارشناسان ایران سایت در تماس باشید.

نوشتن یک نظر

در صورت موافقت ip شما در سیستم ذخیره خواهد شد
افزودن نظر
66 بازدید