روانشناسی در طراحی سایت

موفقیت یک سایت هدف اصلی شکل گیری هر سایتی می باشد همگی ما بعد از بازدید از یک سایت، به طور طبیعی درباره خوب یا بد بودن آن طراحی سایت به نتیجه ای خواهیم رسید

روانشناسی در طراحی سایت
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  روانشناسی در طراحی سایت


  موفقیت یک سایت هدف اصلی شکل گیری هر سایتی می باشد. همگی ما بعد از بازدید از یک سایت، به طور طبیعی درباره خوب یا بد بودن آن طراحی سایت به نتیجه ای خواهیم رسید. برخی از سایت ها برای ما بسیار زیبا و جذاب هستند و باعث بازگشتن چند باره ما به آن سایت در مرورهای بعدی در اینترنت می شود ولی بعضی دیگر از سایت ها را برای اولین و آخرین بار است که مشاهده می نماییم و رغبت چندانی برای مراجعه مجدد به آن نداریم. اما چه عاملی تعیین کننده این می باشد که یک سایت از نظر ما خوب است یا نه؟
  برای همه ی افراد به صورت شخصی عامل هایی وجود دارند که با نیازها و سلایق آن فرد رتبه دهی خوب یا بد بودن یک سایت را تعیین می کند و به همین دلیل ما نمی توانیم به صورت قطعی خوب یا بد بودن یک سایت را تشخیص بدهیم اما بسیاری از ما بر اساس عامل های متشابهی به این نتیجه خواهیم رسید. در ادامه ما 7 دلیل را که فکر می کنیم بیشترین نفوذ را در این تصمیم گیری ها دارند بیان می نماییم.

   

  مهم ترین عامل موفقیت یک سایت


  هر سایتی باید به صورت کاملا دقیق هدف خود را مشخص کند. مدیران سایت و بلاگرها باید به درک قوی از آنچه می خواهند به مخاطب خود القا نمایند داشته باشند تا بتوانند برای رسیدن به آن هدف برنامه ریزی کنند که چگونه سایت را مدیریت نمایند، چه محتوا هایی آماده نمایند، چه پیامی را به بازدید کننده ارسال می کند و تمام آن چیزی که به عهده یک مدیر سایت است.
  متاسفانه بسیاری از مدیران سایت ها با عجله و حتی بدون فکر کردن درباره هدف ایجاد سایت خود کار را شروع می کنند و به صورت مقطعی در دسته های متفاوتی شروع به فعالیت می کنند که با توجه به نداشتن ثبات و هدف گیری مناسب، توان سایت در جهت های متفاوتی تقسیم می شود و این پراکندگی ها باعث عدم کسب موفقیت می شود.

  طراحی سایت
  غایت کار باید نسبتا خاص بوده، به عنوان مثال هدفی مانند این که “من می خواهم به بزرگترین کسب و کار اینترنتی در کشور برسم” هدف مناسبی نبوده و به صورت کامل بیان کننده آن چیزی که شما می خواهید انجام بدهید نمی باشد. به جای این شما می توانید بگویید ” من می خواهم از طریق سایت خود مرجع اصلی معرفی خدمات خود و ارائه دهنده خدمات پشتیبانی به مشتریان خود باشم”.
  این هدف گذاشتن حتی باید قبل از طراحی سایت هم باشد، طراحی سایت شما نیز باید به صورتی باشد که بتواند هدف شما را سریع تر و به مخاطب خود القا نماید. اینکه جای گذاری عنوان ها، المان ها چگونه باشد، رنگ بندی سایت و حتی نحوه نمایش چگونه تعریف شود کاملا به هم مرتبط با این هدف می باشد.
  هرچه شما بتوانید سریعتر، روانتر و با بیان هنرمندانه این هدف را به مخاطب القا کنید، شانس بیشتری در طراحی سایت کسب موفقیت و القای حس رضایت به بازدیدکننده خواهید داشت.

  وضوح راهی برای کشف موفقیت طراحی سایت


  امکان دارد طراحی سایت شما هدفی مناسب هم در برداشته باشد، اما آیا این هدف به روشنی برای مشاهده کنندگان قابل فهم و درک می باشد ؟ در بعضی از طراحی سایت پیچیدگی ها و عامل های گرافیکی و افکت های تصویری باعث به حاشیه کشانده شدن و سردرگمی بازدید کنندگان خواهد شد به صورتی که بیشترین توان بازدید کننده به درگیر شدن درباره ی چگونگی کارکرد طراحی سایت می شود و یا یک پیام که بدون ارزش کافی برای بازدید کنندگان است بارها در قسمت های مختلف سایت باز پخش می شود.


  همواره باید در طول طراحی سایت باید در نظر بگیرید که به صورت کاملا واضح هدف سایت به بازدید کنندگان منتقل کند. این وضوح با توجه به دسته بندی های محتلف سایت ها می تواند مختلف باشد، برای یک سایت فروشگاهی، اطلاع رسانی دقیق در قبال محصولات، نحوه ارسال، تفاوت های فروشگاه و این مورد ها باید کاملا روشن و واضح برای بازدید کنندگان روش شود. برای طراحی سایت یک سایت خبری تنوع هدف گرفتن ها و دسته بندی خبر ها یا مطلب که در سایت قرار می گیرد باید روشن کرد تا به تصمیم مخاطب برای مخاطب سایت شدن و استفاده دوباره از این سایت را آسان نماید. هم چنین سایت های خدمات دهنده هم با توجه به خدماتی که ارائه می نمایند باید توضیحات کامل و پر واضحی از فعالیت و روند کاری خود ارائه نمایند.

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر