طراحی سایت آموزشی

همانطور که می‌دانید وب سایت آموزشی نیز مانند سایر وب سایت‌ها متناسب با امکانات و آپشن‌هایی که دارند دارای هزینه متفاوتی هستند. از این‌رو قصد داریم در این مقاله به برخی از امکانات و عواملی که در برآورد هزینه طراحی سایت آموزشی نقش دارند، اشاره کنیم. 

طراحی سایت آموزشی
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  تمامی آموزشگاه‌های معتبر از آموزشگاه‌های زبان گرفته تا آموزشگاه‌های دروس مدرسه، دانشگاه و موسیقی دارای وب سایت هستند. چراکه برای معرفی خود، آموزش دروسی که به آن می‌پردازند، ارائه آموزش‌های تکمیلی، برگذاری آزمون‌های آنلاین، معرفی اساتید، ثبت نام در کلاس‌ها، اعلام ساعت‌ و تعداد جلسات هر یک از کلاس‌ها، قرار دادن اخبار آموزشی و ... به وب سایت نیاز دارند. همانطور که می‌دانید وب سایت آموزشی نیز مانند سایر وب سایت‌ها متناسب با امکانات و آپشن‌هایی که دارند دارای هزینه متفاوتی هستند. از این‌رو قصد داریم در این مقاله به برخی از امکانات و عواملی که در برآورد هزینه طراحی سایت آموزشی نقش دارند، اشاره کنیم. 

   

  Image

   

  عوامل تاثیرگذار در برآورد هزینه طراحی سایت آموزشی

  جدا از اینکه استانداردهای عمومی مانند طراحی ریسپانسیو یا واکنش‌‌گرا وب سایت، تجربه کاری یا UX، رابط کاربری یا UI و ... در برآورد هزینه طراحی سایت آموزشی نقش بسزایی دارند یکسری امکانات و آپشن‌های اختصاصی هستند که قرار دادن آن‌ها در وب سایت آموزشی نه تنها موجب افزایش تعداد بازدیدکنندگان وب سایت می‌شود بلکه رتبه سئو یا بهینه‌سازی وب سایت را در موتورهای جستجو به ویژه موتور جستجو گوگل افزایش می‌دهد. البته قرار دادن این امکانات و آپشن‌های اختصاصی در وب سایت آموزشی در کنار استانداردهای عمومی طراحی سایت نقش بسزایی در برآورد هزینه طراحی سایت آموزشی دارد. در ادامه به برخی از این امکانات و آپشن‌های اختصاصی در طراحی وب سایت آموزشی اشاره خواهیم کرد. 

   

  کتابخانه مجازی

  یکی از بهترین آپشن‌هایی که می‌توانید در وب سایت آموزشی خود قرار دهید، کتابخانه مجازی است. این آپشن در کنار اینکه می‌تواند کاربران و بازدیدکنندگان زیادی را به وب سایت شما روانه کند می‌تواند آن‌ها را برای مدت زمان بیشتری در وب سایت شما نگه دارد و درنتیجه موجب افزایش رتبه سئو سایت شما در موتورهای جستجو شود. البته برای اینکه بتوانید بازدیدکنندگان زیادی را به وب سایت آموزشی خود جذب کنید باید از این آپشن برای قرار دادن کتاب‌های زیادی در هر حیطه استفاده کنید. درواقع اگر وب سایت شما در زمینه آموزش دروس دانشگاهی است علاوه‌بر قرار دادن کتاب‌های آموزشی در زمینه دروس دانشگاهی باید کتاب‌های دیگری هم در این بخش قرار دهید تا کاربران شما تنها دانشجویان نباشند بلکه کاربران شما شامل همه کاربران دنیای وب شوند. از این طریق می‌توانید بازدیدکنندگان وب سایت خود را افزایش دهید. 

  علاوه‌بر این با استفاده از این آپشن می‌توانید از طریق وب سایت آموزشی خود کسب درآمد کنید به گونه‌ای که برخی از کتاب‌ها را برای فروش قرار دهید. البته در این صورت وب سایت آموزشی شما از حالت یک وب سایت معرفی به وب سایتی که بخشی از آن فروشگاه اینترنتی است تبدیل می‌شود و نیاز به امکانات ویژه‌ای در این بخش مانند جستجوی سریع، نمایش سریع اطلاعات، چندین درگاه پرداخت و ... دارد. بنابراین یکی از متدها و آپشن‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید در دنیای وب دیده شوید و حتی کسب درآمد کنید، کتابخانه مجازی است. از این‌رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که از این آپشن در وب سایت آموزشی خود استفاده کنید. 

   

  آزمون‌های مجازی

  خیلی از وب سایت‌های آموزشی پیشرفته دارای آپشن آزمون‌های مجازی هستند. همانطور که از نام این آپشن مشخص است این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بتوانید از طریق وب سایت آموزشی خود از محصلینی که در کلاس‌های آموزشی موسسه شما شرکت می‌کنند به صورت آنلاین امتحان بگیرید. درنهایت پاسخ‌های دانش‌آموزان یا دانشجویانی که در آزمون‌های مجازی شرکت کرده‌اند در پنل کاربری اساتید قرار می‌گیرد تا آن‌ها آزمون‌ها را تصحیح کنند و نمرات هر یک از افراد را ثبت کنند تا دانش‌آموزان و دانشجویان قادر باشند نمره آزمون آنلاینی که در آن شرکت کرده‌اند را در پروفایل خود مشاهده کنند. البته اگر وب سایت آموزشی شما خیلی پیشرفته باشد به صورت خودکار آزمون‌های مجازی را تصحیح می‌کند و نتیجه آن را به همراه پاسخ‌های درست در اختیار شرکت‌کنندگان در آزمون‌ها قرار می‌دهد. 

   

  Image

   

  فراموش نکنید که قرار دادن این آپشن در وب سایت آموزشی، دانش‌آموزان یا دانشجویان را مستلزم شرکت در آزمون‌های آنلاین می‌کند از این‌رو آن‌ها برای پاسخ به هر یک از سوالات آزمون‌ها باید مدتی فکر می‌کنند و سپس پاسخ خود را ثبت کنند بنابراین می‌توان گفت که هر شخص، شرکت‌کننده در آزمون باید مدت زمان طولانی را در وب سایت شما بگذراند از این‌رو رتبه سئو وب سایت شما به صورت چشم‌گیری افزایش پیدا می‌کند. اگر شما هم تمایل دارید که وب سایت شما در صدر لینک‌های وب سایت‌های آموزشی قرار داشته باشد حتما از این آپشن در وب سایت خود استفاده کنید. 

   

  پرسش و پاسخ

  مهم‌ترین آپشنی که هر وب سایت آموزشی باید داشته باشد، آپشن پرسش و پاسخ است چراکه یکی از ایرادات کلاس‌های عمومی آموزشگاه‌ها این است که به دلیل وجود محدودیت در زمان کلاس، فرصت کافی وجود ندارد تا استاد به سوالات هر یک از افراد حاضر در کلاس پاسخ دهد یا اینکه ایرادات و اشکالات هر یک از آن‌ها را برطرف کند از این‌رو دانش‌آموزان یا دانشجویان می‌توانند از طریق آپشن پرسش و پاسخ در وب سایت تمامی سوالات و ایرادات خود را با اساتید خود در میان بگذارند و اساتید نیز به تک تک آن‌ها با استفاده از همین آپشن پاسخ دهند. این آپشن، بیشترین کاربرد خود را در مواقع ضروری مانند شب‌های امتحان نشان می‌دهد چراکه معمولا اساتید شماره تلفن همراه خود را در اختیار دانش‌آموزان یا دانشجویان خود قرار نمی‌دهند و تنها به دادن یک آدرس ایمیل از خود اکتفا می‌کنند که گاهی‌اوقات ایمیل خود را چک می‌کنند اما آپشن پرسش و پاسخ در وب سایت این امکان را برای دانش‌آموزان و دانشجویان فراهم می‌کند تا هیچ محدودیتی برای مطرح کردن سوالات خود با اساتید نداشته باشند و حتی در مواقع ضروری نیز مانند شب‌های امتحان بتوانند سوالات خود را از اساتید بپرسند. 


  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر