طراحی سایت با HTML

همه ی کدهای صفحه  از طرف سرور و هم از طرف مشتری در نهايت به کد های HTML تبديل می شوند و توسط مرورگر ترجمه و به نمايش داده می شوند

طراحی سایت با HTML
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  عبارت HTML اچ تی ام ال  مخفف Hyper Text Markup Language به معنای زبان نشانه گذاری فرا متن است Html زبان استاندارد طراحی صفحات سایت است و همه ی کدهای صفحه  از طرف سرور و هم از طرف مشتری در نهايت به کد های HTML تبديل می شوند و توسط مرورگر ترجمه و به نمايش داده می شوند.

  به بیان دیگر مرورگر ها هیچ کدام از کد ها و کنترل های طرف سرور مثل کد های asp  و php را نمی شناسند و کد قابل فهم برای آن ها اچ تی ام ال می باشد.

  کامپایلرها یا همان مترجم های زبان های برنامه نویسی سروری در انتها کد های خود را برای نمایش به کد اچ تی ام ال تبدیل می نمایند و برای مرورگر می فرستند تا به کاربران نمایش داده بشود.

  HTML  یک زبان نشانه گذاری فرا متن است ، به اين معنا که بخش های مختلف آن توسط اجزايی به نام تگ از هم جدا می شوند ، که هر کدام از آن ها دارای کاربرد و خواص مربوط به خود هستند . اين تگ ها به مرورگر وب اعلام می نمایند که هر بخش از صفحه چه نوع از انواع عنصری است و بايد به چه حالتی نمايش داده شود .
  ساخت سایت اچ دی ام ال
  در مطلب  تگ های اچ تی ام ال به این موضوع به طور مفصل پرداخته شده است.
  در يک صفحه اچ تی ام ال می توان انواع عناصر از قبيل متن ، تيتر ، عکس  و ... را قرار دهید ، که برای هر کدام ازعنصر ها بايد از تگ مربوطه به آن استفاده کرد . صفحات HTML فقط از کد ها که آن هم به صورت متن هستند تشکيل شده اند. به این  معنا که برای تصویر کد مربوط به تمایش تصویر و ... کدهای اچ تی ام ال مربوط به هر یک را می بایست نوشت و مرورگر با رسیدن به این کد ها و این تگ ها ، المنت های آن را نمایش می دهد.

   هر یک از کد های اچ تی ام ال ، معنا و مفهوم خاصی دارند و تأثیر خاص و مشخصی بر محتوا می‌گذارند. به عنوان مثال برچسب‌ هایی برای تغییر شکل ظاهری متن وجود دارد، مانند درشت و ضخیم کردن یک کلمه یا برقراری لینک به صفحات دیگر در زبان اچ‌تی‌ام‌ال تعریف شده‌اند.
  Html  چیست؟

  طراحی سایت HTML
  یک سند اچ‌تی‌ام‌ال، یک پروندهٔ بر پایه بر متن (Text–based) است که عموما با پسوند .htm  یا .html نام‌گذاری شده و محتویات آن از تگ ها و برچسب‌ های اچ ‌تی ‌ام ‌ال تشکیل می‌شود. مرورگرهای وب، که قادر به درک و تفسیر برچسب‌ های اچ‌تی‌ام‌ال می باشند، تک ‌تک آن‌ ها را از داخل سند اچ ‌تی ‌ام ‌ال خوانده می شود و سپس محتوای آن صفحه را نمایان‌ سازی (Render) می‌کنند.

  اچ ‌تی ‌ام ‌ال زبان برنامه‌نویسی نیست، در حقیقت زبانی برای نشانه ‌گذاری ابرمتن است و اساساً برای ساخت ‌دار کردن اطلاعات و جدایش اجزای منطقی یک نوشتار مثل عناوین ، تصاویر ، فهرست‌ها ، بندها به کار می‌رود. از طرف دیگر، اچ تی ام ال را نباید به عنوان زبانی برای صفحه ‌آرایی یا طراحی نقاشی صفحات وب به کار برد؛ این وظیفه اکنون بر دوش فناوری‌هایی دیگری همانند سی اس اس ( Css ) است که در بخش آموزش Css به طور کامل به آن خواهیم رسید.

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر