5 نکته که اگردر طراحی سایت رعایت کنید سایتی جذاب خواهید داشت

5 راز و توصیه ای در این مقاله وجود دارد که می توانید برای موفق شدن در این زمینه از آن ها بهره ببرید

5 نکته که اگردر طراحی سایت رعایت کنید سایتی جذاب خواهید داشت
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  چه شما دارای یک تجارت کوچک باشید و یا صاحب یک شرکت بزرگ باشید، فرقی ندارد، میزان مخاطبین یک طراحی سایت بسیار اهیمت دارد. اگر بتوانید عملکردهایی که باعث جذب مخاطبین وب سایت می شود را به خوبی اجرا کنید، در مسیر درستی قرار خواهید گرفت، اما این امر کافی نیست. شما شاید باز هم در این شرایط از کمبود میران مخاطبین وب سایت خود رنج ببرید، زیرا نمی توانید آن ها را ترغیب به ادامه فعالیت های خود در طراحی سایت کنید.

  5 راز و توصیه ای در این مقاله وجود دارد که می توانید برای موفق شدن در این زمینه از آن ها بهره ببرید.

   

  1.هرچه موارد کمتری در وب سایت باشد، بهتر عمل می کند

  زمانی که بحث طراحی وب سایت می شود، باید طراحی را ساده بسازید. برخی سیستم عامل های طراحی سایت، قرار دادن تعداد زیادی تصاویر، دکمه های دعوت به عمل، تب های جستجو و فرم ها را تا جایی که امکان دارد برای تان ساده می سازند، اما داشتن موارد بسیار نمی تواند مخاطبین سایت را به مشتریان وب سایت آینده تان تبدیل کند. مردم وب سایت ها را بازدید می کنند تا بتوانند هدف سایت را به سرعت درک کنند و به راحتی بتوانند در محتوای طراحی سایت جستجو کنند، اما اگر طراحی سایت شما مملو از موارد گوناگون باشد، این امر برای آن ها بسیار سخت می شود.

   

  2. قرار دادن یک دکمه دعوت به عمل در هر صفحه از وب سایت

  دکمه های دعوت به عمل بسیار برای بازدیدکنندگان سایت اهمیت دارند تا بتوانند از این طریق مشتری سایت شما شوند، از این رو باید دکمه های دعوت به عمل فراوانی در صفحات سایت قرار دهیم؟ اشتباه است. قرار دادن تعداد زیادی از این دکمه ها باعث می شود تا مشتری سایت سردرگم شود. یک دکمه دعوت به عمل در هر صفحه از وب سایت می تواند بهترین راه ترغیب کاربران سایت به انجام عملکردی هایی در طراحی سایت باشد.

   طراحی سایت

  3.انجام تست هایی برای بررسی کاربردی بودن طراحی وب سایت

  بر اساس Darryl Stevens، رئیس شرکت طراحی سایت Digitech، شما باید هر چیزی را در طراحی سایت مورد آزمایش قرار دهید و در این امر نباید تست A/B را فراموش کنید. او تاکید می کند که "تست 5 ثانیه ای" را برای بررسی طراحی کلی سایت تان نیز باید اجرا کنید. از صفحه سایت خود اسکرین شات تهیه کنید تا بتوانید به ارزیابی سایت خود بپردازید. در این زمینه می توانید از افراد دیگری نیز بخواهید تا نظرشان را درباره طراحی و یا عوامل موجود در وب سایت ارائه دهند.

   

  4. تصویر و ویدئو

  بیشتر کاربران از طریق نمای بصری جذب یک وب سایت می شوند. آن ها عاشق تصویر و فیلم می باشند که این امر باعث می شود تا در زمان خود صرفه جویی کنند، زیرا بدین وسیله در کوتاه ترین زمان محصولات و سرویس های سایت را درک می کنند و می شناسند. تصاویر و ویدئوها در طراحی سایت باعث می شوند تا کاربر در طراحی سایت احساس راحتی کند و بیشتر تمایل به خرید از سایت داشته باشد.

  کاربران سایت ترجیح می دهند تا قبل از اینکه وارد مرحله پرداخت وب سایت شوند، به طور بصری مواردی از محصول یا سرویس را ببینند و گوش دهند. تا جایی که می شود طراحی سایت را برای آن ها فراهم سازید تا کاربران بتوانند تجربه شگرفی از محصولات و سرویس های شما به دست بیاورند و درباره این تجربه با دوستان و اطرافیان خود صحبت کنند.

   

  5. استفاده از موارد و اسناد اجتماعی

  زمانی که یک شخص به دنبال یک محصول و یا سرویس جدید می باشد، اولین کاری که می کنند این است که از دوستان و منابع مورد اعتمادی درخواست می کنند که اگر توصیه یا پیشنهادی در این زمینه دارند به آن ها ارائه دهند. شما می توانید از این موضوع به نفع خود استفاده کنید تا بتوانید میزان مخاطبین سایت خود را ارتقاء دهید.

  بهترین فرم اسناد اجتماعی این است که گفته ها و تجربیات مشتریان، لایک ها و به اشتراک گذاری ها را در وب سایت خود در معرض نمایش بگذارید. این موارد باید در زمان های صحیحی در وب سایت قرار بگیرد تا کاربران و مخاطبین سایت بتوانند به راحتی آن ها را مشاهده کنند. قرار دادن چنین موارد و اسنادی در برابر کاربران وب سایت تان، یکی از بهترین مواردی است که می توانید برای جلب نظر کاربران سایت و تبدیل آن ها به مشتریان وب سایت خود به کار ببرید.

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر