02188886450
برآورد هزینه خدمات آتلیه عکاسی
ثبت درخواست
تجهیزات تولید محتوا

تجهیزات تولید محتوا

تولید محتوای اصولی و صحیح قواعد خاصی دارد که رعایت کردن آن ها، منجر به موفقیت شما در حوزه کسب و کار یا بیزینس تان خواهد شد. فاکتورهای مختلفی مانند هدف، مخاطبین، محتوا و فرمت تولید محتوا بر روی پروسه نهایی تاثیرگذار بوده و توجه به آن ها از اهمیت بسزایی برخوردار است. در ادامه این مطلب درباره تجهیزات تولید محتوا بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 • پیش‌نیاز های تجهیزات تولید محتوا
 • هدف تولید محتوا چیست؟
 • مخاطبان چه کسانی هستند؟
 • محتوا چه فرمتی دارد؟
 • کجا منتشر می‌شود؟
 • و…

سوالات بالا بخش کوچکی از سوالاتی است که شما حتما باید قبل از تولید محتوا به آن ها پاسخ دهید. فرمت محتوا اعم از اینکه متنی، صوتی یا تصویری باشد نیز اهمیت دارد.

تجهیزات تولید محتوا تصویری

تجهیزات تولید محتوا تصویری

به یاد داشته باشید که محتوا از اهمیت بالایی برخوردار بوده و جایگاه ویژه ای دارد.
امروزه ویدئوهای حرفه ای تولید محتوا  گزینه عالی برای رقابت و کسب درآمد در دنیای تجارت هستند. برای ساخت این ویدئو ها به تجهیزات تولید محتوای حرفه ای نیاز دارید. اما این نکته مهم را به یاد داشته باشید اگر ویدئوهای شما حرفی برای گفتن نداشته باشند، بهترین تجهیزات هم به موفقیت شما کمک نخواهد کرد.
اگر فهمیدید که چگونه می‌ توانید یک پیام عالی را با ویدیوهای خود به اشتراک بگذارید، وقت آن است که تولید محتوای ویدئویی را به صورت حرفه‌ای آغاز کنید. این تجهیزات تولید محتوا به شما در دستیابی به ویدئوهای زیبا و هدف اصلی که کسب درآمد است، کمک می‌ کنند.


برای اینکه بتوانید تولید محتوا را به شکل بی ‌نقص استارت بزنید، نه به نورپردازی ‌های فوق حرفه‌ ای نیاز دارید، نه دوربین گران‌ قیمت. در واقع پیش نیازهای تولید محتوا اصلا شامل چنین چیزهایی نمی‌ شود. در قدم اول، شما به ابزارها و روش‌های ایده‌ یابی، تحقیق و برنامه‌ ریزی نیاز دارید.

استارت و ایده‌یابی

اگر می‌خواهید از صفر شروع کنید، می‌توانید با موضوعات (کلمات) کلیدی حوزه فعالیت‌ تان شروع کنید. در چنین مراحلی، بسیاری از افراد معتقدند که اول محتوای ابتدایی را تولید کرده و سپس در راستای بهبود آن تلاش کنید.

البته هر ویدئو،‌ مقاله و… باید در جهت اهداف کاری شما باشد.  همچنین اهداف شما باید واضح،‌ مرتبط و قابل اندازه ‌گیری باشد. ضمنا، هر محتوایی که تولید می ‌کنید، باید مشکل مخاطبان را حل کند.
دسترسی به یک منبع بی ‌نهایت یکی از وسایل حیاتی برای تولید محتوا ست. همیشه موضوع داشتن و انتشار مرتب محتوا یک چالش جدی در تولید محتواست. در ادامه چند پیشنهاد داریم که هیچوقت نمی‌گذارند ایده و موضوع کم بیاورید:

 • محتوای فعلی ‌تان را آنالیز کنید و ببینید از چه موضوعاتی استقبال شده است.
 • نظرسنجی کنید و از مخاطبان ‌تان بپرسید چه محتوایی می ‌خواهند.
 • سری به انجمن ‌ها و سایت ‌های پرسش و پاسخ بزنید.
 • به محتوای محبوب توجه کنید.
 • رقیبان ‌تان را زیر نظر بگیرید.
 • فرمت‌های جدید محتوا را امتحان کنید (لیست‌ها، اشتباهات رایج و…)

تجهیزات تولید محتوا تصویری

افزودن محتوای نوشتار به ویدئو

افزودن متن به ویدیوی شما راهی مهم برای افزایش تعامل است. مهم نیست که ویدئو را کجا ارسال خواهید کرد. ویدئوها در شبکه های اجتماعی اغلب بدون صدا مشاهده می شوند، بنابراین اگر زیرنویس نداشته باشید تعداد زیادی از بینندگان را از دست خواهید داد. همچنین این زیرنویس ها برای دنبال کننده ها با مشکل شنوایی نیز بسیار مفید خواهد بود.

تجهیزات صدابرداری برای تولید محتوا

اگرچه برخی از دوربین های فیلمبرداری و تلفن ها از میکروفون های داخلی بسیار خوبی برخوردار هستند، اما هنوز تا صدای مطلوب و با کیفیت فاصله دارند. این دستگاه ها برای ضبط صدای با کیفیت بالا طراحی نشده اند. میکروفون ‌های خارجی کیفیت صدای شما را به طور قابل توجهی بهبود می‌بخشند. این امر به ویژه هنگامی که در حال فیلمبرداری از یک مصاحبه ها یا هر چیز دیگری هستید که حاوی سخنرانی باشد بسیار مهم است.
سطح صدا نیز باید در کل ویدیو یکنواخت باشد. یک فرد حرفه‌ای باید به تغییرات شدید صدا با دقت گوش دهد و سعی کند آنها را در مرحله پس از تولید یکنواخت کند.
اگر موسیقی زمینه با صدای اصلی ویدئو مخلوط شود، موسیقی متن باید آن اندازه کم باشه که شنیده شود بدون اینکه حواس مخاطب پرت شود. وقتی صحبت تمام می‌شود، موسیقی به تدریج اما سریع برمی‌گردد. در واقع موسیقی پس زمینه باید در زمان های مناسب کم و زیاد شود.

رینگ لایت

امروزه، گزینه های زیادی برای انتخاب تجهیزات نورپردازی مناسب برای تولید محتوا وجود دارد. داشتن یک رینگ لایت برای روشن شدن فضای اتاق تا حدی به دوربین کمک می کند تا تصویری واضح تر ثبت کند، به این معنی که فیلم روشنتر به نظر می رسد و کیفیت تصویر بهتر است. برای داشتن نور بیشتر در صحنه، می توانید فلاش های نوری به همراه پایه را خریداری کنید.
رینگ لایت ها محبوب ترین نور برای مبتدیان یا آرایشگران هستند. رینگ لایت ها، نور نرم و یکنواخت ایجاد می‌کنند و برای بسیاری از سازندگان محتوای ویدئویی بسیار مقرون به صرفه است. ویژگی های رینگ لایت عبارتند‌از: از بین بردن بیشتر سایه ها در فیلم، ایجاد هاله نور در چشم، تنوع در اندازه و ابعاد، قابلیت تنظیم دمای نور، راه اندازی سریع و آسان.
 
جمع بندی
از مهم ترین تجهیزات تولید محتوا برای افرادی که به دنبال تولید محتوای ویدئویی هستند، دوربین مناسب، ایده پردازی درست و صحیح، رینگ لایت و تجهیزات صدابرداری می باشد. توجه داشته باشید که مبتدیان لازم نیست در شروع راه بهترین تجهیزات تولید محتوا را تهیه کنند. بلکه استفاده از تجهیزات متوسط یا دست دوم در حدی که نیاز شما را برآورده کند کافی است.
 

نوشتن یک نظر

در صورت موافقت ip شما در سیستم ذخیره خواهد شد
افزودن نظر
732 بازدید