02188886450
برآورد هزینه خدمات آتلیه عکاسی
ثبت درخواست
عکاسی محصول

عکاسی محصول

با توجه ‌به پیشرفت وسایل ارتباطی و اضافه ‌شدن دوربین ‌های باکیفیت به این وسایل ارتباطی عکاسی به امری رایج و غیرحرفه‌ای نیز تبدیل شده است منظور از غیرحرفه ‌ای؛ یعنی نیازی نیست شما حتماً عکاس آتلیه باشید یا رشته عکاسی را خوانده باشید با در دست ‌داشتن یک گوشی هوشمند به ‌راحتی می‌توانید عکاسی کنید. عکاسی محصول یکی از انواع عکس ‌هایی محسوب می‌شود که افراد برای به نمایش در آوردن محصولات فروشگاه اینترنتی خود استفاده می‌کنند. با توجه ‌به بالا بودن تعرفه عکاسی از محصولات در سال ‌های اخیر عکاسی از محصول برای به نمایش درآوردن فروشگاه اینترنتی بسیار رایج شده است؛ به همین دلیل این موضوع؛ به‌ عنوان دغدغه فروشندگان اینترنتی تبدیل شده است و از آنجایی‌که، هر چه عکس جذاب‌تر و با کیفیت ‌تر باشد محصول بهتر دیده می‌شود، دغدغه فروشندگان بی‌دلیل نیست.

عکاسی حرفه‌ای از محصولات

لوازم نورپردازی عکاسی چه چیزهایی هستند؟


برای عکاسی بسیار کم پیش می‌آید که فلش دوربین نور کافی برای عکاسی داشته باشد. برای اینکه بدون هزینه خاصی برای عکاسی محصول و استفاده از لوازم نورپردازی عکس مناسبی تهیه کنید، می‌توانید از نور طبیعی در خارج از محیط ساختمان استفاده کنید، اما برای کسانی که برای عکاسی محصول نگران تأمین لوازم نیستند، لازم است تا درباره لوازم نورپردازی موردنیاز اطلاع کافی داشته باشند، لوازمی مثل نورافکن ثابت یا چرخان با قابلیت تنظیم و اصلاح‌ کننده ‌های مختلف از جمله سافت باکس، چتر، بیوتی دیش، صفحات فلزی، زنبوری و اسنوت و ژل.

عکاسی حرفه‌ای از محصولات


اگر برای عکاسی محصول، مجهز به دوربین و امکانات مختلف عکاسی هستید و برای عکاسی آموزش ‌دیده‌اید عکس شما عکس باکیفیت خواهد بود؛ اما اگر به دنبال روشی برای عکاسی از محصول با موبایل به‌ صورت حرفه‌ای هستید می‌توانید با آموزش دیدن برخی نکات به هدف مد نظر خود برسید؛ از جمله این نکات به این‌گونه است:

سه‌پایه

استفاده از سه‌ پایه برای این موضوع که امکان دارد هنگام عکس ‌برداری دست فرد تکان بخورد یا نیاز دارید کار عکاسی محصول یک موقعیت و کادر ثابت داشته باشد مورداستفاده است.

پس ‌زمینه سفید

از آنجایی‌که رنگ سفید مکمل هر رنگی است؛ بنابراین محصول شما به هر رنگی که باشد با قرار گرفتن روی پس‌زمینه سفید بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد اما این موضوع دلیل بر این نیست که پس‌زمینه‌های دیگر در عکاسی بد به نظر بیاید.

نور طبیعی

همان‌طور که می‌دانید در صورت نبود امکانات نوردهی استفاده از نور طبیعی در عکاسی باعث بهتر دیده‌شدن محصول می‌شود؛ بنابراین اگر به امکانات حرفه‌ای عکاسی مجهز نیستید، می‌توانید با استفاده از نور طبیعی عکس‌های خوبی تهیه کنید.

تعرفه عکاسی از محصول به چه صورت می‌باشد؟

ابزار ادیت عکس

بعد از این که عکاسی محصول انجام شد با استفاده از ابزارهای مختلفی که در گوشی‌های هوشمند قرار دارند می‌توانید طراحی عکس محصول را تغییر دهید مانند تنظیم نور تنظیم رنگ اضافه‌کردن مارک و غیره، ابزارهایی مانند فتوشاپ قابلیت ‌های حرفه ‌ای ‌تری دارند؛ اما ابزارهای دیگری مانند، پیکس آرت، اسنپ سید و غیره نیز وجود دارد.

تعرفه عکاسی از محصول به چه صورت می‌باشد؟

عکاسی محصول در شاخه عکاسی تبلیغاتی و صنعتی قرار گرفته است برای اینکه هزینه عکاسی از محصولات برای سایت را بدانید عوامل متعدد و مؤثر را نیز باید بشناسید باتوجه‌به اهمیت دنیای وب و فضای مجازی اشتراک‌گذاری تصویر به عکاسی نیز اهمیت بسیار زیادی داده می‌شود بنابراین با توجه ‌به تغییر قیمت تعرفه عکاسی از محصول نیز متغیر است برای اینکه تعرفه عکاسی محصول را بدانی باید به مواردی مثل شرایط فنی عکاس و حرفه‌ای بودن فرد نیز توجه داشته باشید البته ممکن است عکاسی باشد که بدون در اختیار داشتن تجهیزات و امکانات عکس بسیار خوبی ارائه دهد تعداد فریم مدت‌زمان تحویل عکس فضاسازی و تجهیزات تجربه عکاس و نوع محصول و غیره دلایلی برای تغییر قیمت هستند

عکاسی محصول چه اهمیتی دارد؟

تصاویری که در فروشگاه‌ های اینترنتی استفاده می‌شود مانند ویترین فروشگاه است بنابراین هر چه این ویترین بهتر دیده شود تأثیر بیشتری برای جذب مخاطب دارد مورد دیگر تنوع محصول در ویترین فروشگاه است یعنی هرچه محصولات بیشتری در فروشگاه قرار بگیرد مشتری برای خرید گزینه‌های متفاوت‌تری خواهد داشت از هرچه تصاویر محصولات بیشتر و جذاب‌تر باشد مشتری بیشتری نیز به خود جذب می‌کند
انسان‌ ها به چیزهایی که می‌بینند بیشتر از آن‌هایی که می‌خوانند توجه می‌کنند بنابراین هرچه محصول بهتر دیده شود مشتری را برای خرید محصول مشتاق‌تر خواهد کرد، عکاسی محصول باید به‌گونه‌ای باشد که واقعیت محصول را نشان دهد یعنی سایز رنگ حجم و غیره در این صورت باعث اعتماد افراد در هنگام تهیه محصولات می‌شود، اگر تصاویر از فاصله مناسبی تهیه نشود محصول موردنظر کوچک و یا بزرگ‌ تر از سایز اصلی خود دیده می‌شود، هرچه دقت بیشتری برای عکاسی محصولات داشته باشید عکس بهتری دریافت خواهید کرد.

عکاسی محصول چه اهمیتی دارد؟


عکاسی از محصولات یکی از روش ‌های مهم برای جذب مشتری است؛ همان‌طور که می‌دانید عکاسی یک حرفه است و آموزش عکاسی با شرکت در کلاس‌های آموزشی و گذراندن کلاس ‌های دانشگاهی انجام می‌شود؛ اما مواقعی وجود دارد که افراد به کلاس‌های آموزشی یا دانشگاهی دسترسی ندارند اما برای عکاسی از محصول خود نیازمند عکس‌های زیبا هستند. مهم‌ترین عامل برای عکاسی حرفه مهارت و سلیقه فرد عکاس است و دومین مورد مهم دسترسی به دوربین عکاسی یا دوربین گوش همراه است. از آنجایی‌که تصاویر در جذابیت فروشگاه اینترنتی مؤثر هستند؛ بنابراین لازم است تا شما با استفاده از افراد ماهر در این زمینه یا با استفاده از گوشی عکس ‌های جذاب و با کیفیتی تولید کنید تا مشتری مایل به خرید محصول شما باشد. عوامل زیادی در عکاسی خوب تاثیر دارد؛ مانند: دوربین، نور، پس‌زمینه (بک‌گراند)، سه‌پایه، ابزار ادیت عکس و خلاقیت عکاس و غیره اگر شما مایل به پرداخت هزینه ‌های زیاد برای عکاسی نیستید، می‌توانید از دوربین گوشی برای عکاسی محصول استفاده کنید، برای نور نیز می‌توانید از نور طبیعی استفاده کنید. کیفیت عکس محصولات فروشگاه شما می‌توانید نشانه ارزش‌گذاری به مخاطبین و مشتریان باشد.

نوشتن یک نظر

در صورت موافقت ip شما در سیستم ذخیره خواهد شد
افزودن نظر
295 بازدید