همه چیز درباره سئو سایت

سئو سایت  از عبارت Search Engine Optimization برگرفته شده است که کلمات مانند چون SEO یا بهینه سازی از نظر موتور جستجو دارد 

همه چیز درباره سئو سایت
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت خود را به ما بسپارید

درخواست مشاوره رایگان
سرفصل مطالب:

  سئو سایت  از عبارت Search Engine Optimization برگرفته شده است که کلمات مانند چون SEO یا بهینه سازی از نظر موتور جستجو دارد که همه ی آن ها به یک معنی بوده و می توان آن را به صورت ذیل تعریف نمود:

  سئو سایت

  سئو سایت یا بهينه‌سازي از نطر موتور جستجو به معناي فريب و يا دست کاري موتور‌ جستجو با روش‌هاي خلاف نيست بلکه آن‌ها براي کمک نمودن به بهبود دید و ارتباط وب سايت‌ در نتیجه های جستجوي طبيعي با هدف دست یافتن رتبه‌بندي بالا ايجاد و درست شده‌اند.

  سئو سایت را مي‌شود مجموعه‌ اي از روش‌ ها براي تغيير هوشمندانه انواع وب سايت‌ ها در نظر گرفت. اين پروسه به بيان مهم ترين عواملی که به صفحه ارتباط دارند و افزايش توجه و اهمیت آن در صفحه نتیجه های جستجو مي‌پردازد.

  سئو سایت

  سئو سایت پروسه ساده‌ و پیش و پا افتاده ایی نيست که به راحتي اجرا شود زيرا نياز مند دانش فراوان و علم پيش زمينه‌ و صبر بسیار است. موتور‌هاي جستجوگر با تغيير دائمی الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي خود غير قابل پيش‌بيني بوده و بنابراين وظيفه مهندسين سئو سایت به روز نگه داشتن اطلاعات در اين زمينه است.

  سئو سایت یا بهینه سازی سایت از نظر موتور های جستجوگر یکی از فعالیت هایی است که توسط سئو کار انجام می شود.

  الگوريتم رتبه‌ دهی گوگل داراي بيش از 200 معيار جهت رتبه‌بندي يک وب سايت است. از اين رو مهندسين سئو سایت باید مهمترين اين معيار‌ها را بداند به این جهت که پياده‌سازي موفق سئو را به خوبی انجام دهند.

   

  تاریخچه سئو سایت

   

  در اوايل سال 1990 اولين موتور‌هاي جستجوگر  کار خود را شروع  کردند بعضي از محبوب‌ترين آن‌ها Alta Vista و Yahoo بودند.در آن زمان مردم موتورهاي جستجوگر را به ديد يک ليست نگاه مي‌کرده که همانند صفحه زرد سئو اوليه در ابتدا بر اساس حروف الفبا انجام مي‌شدند. در اين ليست صفحاتي همچون AAA در بالاي بالا اين ليست وجود داشتند.

  سئو سایت

  با رشد فزاینده مداوم اينترنت موتورهاي جستجوگری جديد‌تر ظاهر مي‌شدند که از الگوريتم‌هاي رتبه‌ دهی پيچيده ‌تري استفاده مي‌کردند. اين الگوريتم‌ها با معيار سنگینی کلمه کليدي یا تعداد دفعاتي که يک کلمه کليدي و يک عبارت در يک صفحه استفاده شده تقسيم بر تعداد کل کلمات درون صفحه و برچسب‌ هاي شبيه keywords براي فهم بهتر محتويات وب سايت‌ها استفاده مي‌کردند. به دنبال اين رشد سئو براي بيشتر ديده شدن سايت‌ها فعاليت خود را با قدرت شروع کرد. با توسعه رتبه‌ دهی صفحات توسط موتور‌هاي جستجوگر، مهندسين سئو سایت به دنبال پيدا کردن راه‌هايي جهت تاثيرپذيري و تاثیرگذاری در رتبه دهی اين موتورهای جستجوگر چه با استفاده از روش‌هاي اخلاقي و چه غير اخلاقي وارد شدند.

  يک مطلب که توسط مجله نيويورک تايمز در نوامبر سال 1996 چاپ شده و راجع به توسعه‌ دهندگان وب صحبت می کند که براي قرار گرفتن در بالاي صفحه نتیجه های جستجو از روش‌هاي غير عرفی سئو سایت استفاده مي‌کردند. اين مطلب توضيح مي‌دهد که چگونه توسعه ‌دهندگان وب به آسانی يک سايت را به همراه کلماتی ويژه که معمولا در پشت گرافيک سايت پنهان شده بارگذاري کرده که در نتيجه موتورهاي جستجوگر اين کلمات کليدي را شمارش کرده و رتبه دهی سايت را افزايش مي‌دهند.

  همان گونه که گفته شد بدست آوردن رتبه‌ بندي بالا براي کلمات ویژه و خاص در اوايل کار خيلي آسان نسبت به امروزه بوده است. با به کار گيري روش‌هاي غير اخلاقي و غیر عرفی در آن زمان قرار گرفتن در بالاي ليست نتايج جستجو صد در صدی شده بود. اما امروزه الگوريتم‌ موتورهاي جستجو پيچيده‌ تر شده‌اند و خيلي هم سخت است که مهندسين سئو سایت بهينه‌سازي بتوانند موتور هاي جستجو  را دست کاري کنند، البته اين بازي موش و گربه بين مهندسين سئو سایت و موتورهاي جستجو امروزه نيز وجود دارد و ادامه پيدا خواهد کرد.

   

  نوشتن یک نظر
  نظرتان را با ما در میان بگذارید

  شما در پاسخ به

  نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

  لطفا نام خود را وارد کنید
  لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
  لطفا یک نظری بنویسید
  شما باید این قوانین را بخوانید و بپذیرید.
  افزودن نظر