عکاسی

عکاسی

جهت دریافت مشاوره خدمات عکاسی برروی لینک زیر کلیک بفرمائید.

عكاسي هنری

ایران سایت قدیمی ترین شرکت طراحی سایت در ایران با استفاده از تیمی حرفه ای و با تجربه آماده ارائه خدمات طراحی سایت برای تمامی مشاغل و اهداف در جهت رفع نیاز های آن ها می باشد.جهت طراحی سایت با کلیک روی دکمه مشاوره با تیم فنی ایران سایت با ما در ارتباط باشید تا کارشناسان ما به طور رایگان راهنمایی های لازم را به شماره ارائه کنند.

عكاسي هنری
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند عکاسی از پروژه ها و محصولات خود را به ما بسپارید

قیمت
عكاسي هنری

عکاسی یکی از شغل هایی که بیش تر افراد جامعه به آن علاقه ‌مند هستند. با پیشرفت تکنولوژی و امکاناتی که امروزه وجود دارد، کسانی که علاقه مند به یادگیری عکاسی هستند می توانند با تمرین زیاد و کسب تجربه به یک عکاس ماهر تبدیل شود و عکس های بسیار زیبا از پروژه‌های مختلف عكاسی بگیرد. حتی اگر توانایی خرید دوربین های عکاسی را ندارید، می توانید از دوربین موبایل خود برای گرفتن عکس های با کیفیت و زیبا استفاده کنید. امروزه همه گوشی های هوشمند نسبت به گذشته  از دوربین مناسبتری برخوردارند، به خصوص گوشی‌هایی که مارک های معتبر جهانی می باشند و حتی بعضی از  این موبایل ها در حد دوربین های عکاسی ابتدایی قدرت دارند. در عکاسی هنری نگاه متفاوت عکاس به دنیای پیرامون خود بارز ترین مولفه این روش عکاسی می باشد. شاید یک سوژه عکاسی در یک محیط سال های سال وجود داشته باشد و وقتی یک عکاس هنری از کنار آن رد می شود توجهش را جلب می کند به طوری که گویی عکاسان هنری عینکی بروی چشمشان دارند که صحنه هایی را میبینند که افراد عادی هرگز به ذهنشان خطور نمی کند.

عكاسي هنري


 چیزی که در عکاسی هنری بسیار اهمیت دارد، ذوق و استعداد این نوع عکاسی می باشد. البته عکاسی در همه رشته‌های آن ذوق و استعداد بسیار حائز اهمیت است اما در رشته عکاسی هنری بسیار بالاتر از بقیه رشته ها می باشد. شاید در بقیه رشته‌ های عكاسی بتوان با آموزش هایی، به سرعت به جايگاه بالایی در آن رشته دست يافت. در عکاسی هنری اگر چه آموزش ها مهم هستند، اما چیزی که از آن مهم تر می باشد، اين است که فردی که می‌خواهد کار عکاسی هنری را انجام دهد، از استعداد و ذوق کافی برای این کار برخوردار باشد.  چرا که عکس های هنری زمانی گرفته می‌شود که فرد عکاس بتواند، صحنه های هنری را به بهترین شکل ممکن تشخیص دهد و از آن ها عکاسی کند.شاید بتوان عکاسی هنری را جزو خاص ترین نوع رشته‌ها در نظر گرفت و آن نیز هم به خاطر حساسیت زیادی که در آن وجود دارد، خلاقیت و طرز فکر هنرمندانه بارزترین مولفه می باشد. زمانی که ما می‌خواهیم عكس هنری بگیریم، باید خودمان نیز هنرمندانه فکر کنیم. اگرچه این یک استعداد در بسیاری از افراد می باشد که توانایی تشخیص صحنه های هنرمندانه را دارند، اما با شرکت در کلاس های آموزش عکاسی نیز می‌توان تا حدی به آن دست یافت، چرا که اساتید قدرتمندی وجود دارند و می‌توانند با تحلیل، عکس‌هایی که ما می گیریم و یادآوری نقاط ضعف و قوت ما، مسیر پیشرفت ما را هموار کنند. پس اگر علاقه به این نوع خاص عکاسی وجود داشته باشد و می تواند به راحتی ادامه داده و عکس های زیبایی از سوژه های مختلف در کارنامه هنری خود داشته باشد.

انواع عکاسی هنری

عکاسی هنری که یک سبک زیبا ازشاخه عکاسی می باشد، می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد. کسی که بخواهد در زمینه عکاسی هنری فعالیت داشته باشد و عکس های هنری زیبایی به یادگار بگذارد، باید این توانایی را داشته باشد که در محیط های مختلف در فضاهای مختلف و در شرایط مختلف بتواند این کار را انجام دهد. هر صحنه و هر محیطی می‌تواند تشکیل یک سوژه زیبا برای عکاسی هنری بدهد. کسانی که واقعا استعداد این کار را داشته باشند، می‌توانند به راحتی آن را تشخیص داده و صحنه مناسب را برای خود را ضبط کنند. در عکاسی هنری باید فرد عکاس، توانایی انجام كار در انواع مختلف محیط انواع مختلف شرایط و فضاهای گوناگون را داشته باشد و بتواند در هر کدام به بهترین شکل ممکن عمل كند.

 

انواع عکاسی هنری


عکاسی هنری، می تواند در هر جایی و در هر مکانی که صحنه هنری زیبای وجود داشته باشد رخ دهد و انجام بگیرد. پس به طور واضح نمی توان عکاسی هنری را به چند نوع مختلف تبدیل کرد، چرا که در همه جای دنیا شرایط و محیط این امکان وجود دارد که صحنه مناسب برای گرفتن عکس هنری ایجاد شود و تنها باید فرد عكاس از این موقعیت ‌‌نهایت استفاده را ببرد. البته باید توجه داشته باشیم که عکس هنری می‌تواند از اشیا و مکان ها، موجودات و یا اشخاص و انسان ها گرفته شود؛ به خصوص زمانی که آن ها در حالت زیبا و رويایی قرار گرفته باشند که بتوانند چشمان بیننده را مجذوب خود کنند؛ هیچ محدودیتی در انتخاب سوژه وجود ندارد، فقط کافیست بتوانیم از چیزهایی که انتخاب می‌کنید، نهایت هنرمندانه بودن را برسانيم. 

عکاسی هنری چهره

عکس گرفتن از صورت و چهره انسان که عکاسی پرتره نامیده می‌شود، یکی از سبک های زیبای عکاسی امروزه است که افراد زیادی به  این نوع عکاسی علاقه مند هستند و در این راه تلاش هایی برای گرفتن عکس های فوق العاده انجام می‌دهند. در عکاسی چهره همان طور که از نام آن پیداست، بیش تر با چهره مخاطب سر و کار دارد و بقیه اندام در این عکس یا قرار نمی گیرند یا نقش کم تری دارند و تمرکز اصلی بر روی چهره فرد قرار می‌گیرد. زمانی که ما می‌خواهیم یک نوع عکاسی هنری چهره انجام دهیم، باید سوژه خود را به بهترین حالت ممکن انتخاب کنیم. فرقی نمی کند میانسال، پیر، جوان یا اصلاً یک کودک باشد، مهم این است که ما می‌خواهیم چه شخصیت و داستانی را پشت آن چهره به مخاطب نشان دهیم.

 

عکاسی هنری چهره


عکاسی چهره می‌تواند در محیط های مختلف انجام گیرد و زمان زیبایی بیش تری خواهد داشت که از فردی که می‌خواهیم از او عکس بگیریم، در فضایی که در آن احساس آرامش بیشتری دارد. مثلاً اگر می‌خواهیم یک عکس هنری چهره از یک فرد کشاورزی بگیریم، زمانی آن عکس زیبا تر خواهد بود که آن کشاورز در روی زمین کشاورزی خود قرار داشته باشد و آن زمین عنوان پشت زمینه عکس ما استفاده شود. به همین ترتیب هر چه به جزئیات توجه بیش تری داشته باشیم و نکات مهم رعایت کنیم، می‌توانیم عکس های هنری زیباتری بگیریم. همان طور که گفتیم عکاسی چهره امروزه بسیار مشهور شده است و در عکاسی هنری چهره باید نکات لازم را به شدت رعایت کنیم تا بتوانیم عکس های خوبی را از سوژه‌ های خود داشته باشیم.

عکاسی هنری در خانه

تقریبا می‌توان گفت خانه محل آرامش برای همه انسان‌ها می‌باشد. افراد در خانه می توانند هر جور که دوست داشته باشند رفتار کرده و نیاز به ادا هایی که در برخی مواقع در جامعه و در خارج از خانه مجبور به انجام آن ها می باشند، ندارند. خانه محیطی است که در آن افراد به شدت به یک دیگر توجه داشته و به هم محبت و علاقه می ورزند. این محبت را می‌توان به عنوان سوژه مناسب برای عکاسی استفاده کرد. همان طور که گفتیم عکاسی هنری را می توان در هر محیطی انجام داد؛ عکاسی هنری در خانه نیز می‌تواند بسیار جالب باشد و از این طریق گرفته شود که بسیار مورد توجه مخاطبان قرار گیرد. البته در خانه نیز لازم است که صحنه های هنری که به وجود می آید، به شکلی هنرمندانه تشخیص داده شود.

 

عکاسی هنری در خانه


زمانی که ما می‌خواهیم در محیط خانه خود هنری بپردازیم، سوژه های زیادی برای ما وجود دارد؛ از پدر و مادر گرفته تا خواهر و برادر کوچک یا پدربزرگ و مادربزرگ. همه این ها می توانند با رفتارهایی که در خانه دارند به عنوان گزینه ‌های انتخاب شوند و عکس های بی نظیر از آن ها بیرون می‌آید. علاوه بر این، محیط خانه خود نیز می‌تواند سوژه هایی داشته باشد. مثلاً فردی که در خانه‌اش گل هایی دارد، می‌تواند از گل‌های خود استفاده کرده و عکس های هنری زیبایی بگیرد. همان طور که گفتیم در عکاسی هنری بحث مهمف تشخیص دادن سوژه های هنرمندانه می باشد. مهم نیست در چه مکانی قرار است کار عکس برداری انجام شود، چه قرار باشد در طبیعت صورت گیرد و چه قرار باشد در محیط های دیگر مانند خانه انجام شود.

ع

کاسی هنری با گوشی

زمانی که تلفن ‌های همراه تازه شکل گرفته بودند، تنها از آن ها برای ارتباط با دیگران به شکل صوتی استفاده می‌شد؛ یعنی از آن ها برای تماس صوتی با دیگران و یا ارسال پیام استفاده می شد. اما کم‌کم با پیشرفته تر شدن این گوشی‌ها امکانات فراوان و زیادی بر روی این گوشی ها قرار گرفت. یکی از مهم ترین امکاناتی که بر روی موبایل ها قرار گرفت، وجود دوربین‌های بود که می شد از آن ها برای گرفتن  عکس و فیلم استفاده کرد. با پیشرفت تکنولوژی، روز به روز بر کیفیت این دوربین ها نیز افزوده شد تا این که امروزه کیفیت برخی از این دوربین ها به قدری بالاست که توان برابری با دوربین های عکاسی را دارند. پس اکنون می‌توان به بهترین شکل ممکن از موبایل ها برای گرفتن عکس‌های زیبا و جذاب استفاده کرد.

 

عکاسی هنری با گوشی


حال که این دوربین‌های موبایل به این کیفیت بالا رسیده اند، بهترین زمان ممکن برای افرادی است که دوربین عکاسی ندارند و علاقه زیادی به رشته عکاسی و به خصوص گرفتن عکس های هنری دارند. این افراد می‌توانند با استفاده از دوربین های گوشی، عکس هایی بسیار زیبا و هنری از صحنه‌های مختلف بگیرند. البته همان طور که در پاراگراف های قبل گفتیم، شرط لازم برای گرفتن عکس های هنری زیبا، داشتن سلیقه و ذوق کافی می باشد که بتوان صحنه های هنری را به بهترین شکل ممکن تشخیص داده و تصویر آن ها را ضبط کرد. مزيت استفاده از گوشي هاي موبايل براي عكس برداري در اين است كه ابزاري سبك و هميشه با ما همراه است. در صورت مشاهده صحنه اي زيبا، به سرعت مي توان از آن عكس گرفت.

عکاسی هنرهای زیبا

امروز ما شاهد تعداد زیادی از افراد هستیم که عکس های بسیار زیبایی را گرفته و در فضای مجازی به اشتراک می‌گذارند. بیش تر این عکس ها بسیار زیبا هستند و می توانند مخاطبان زیادی را به خود جذب کنند اما برای این که بدانیم چه عکس هایی در گروه هنرهای زیبا قرار می‌گیرد یا به عبارتی جزو هنرهای زیبا دسته بندی می شود، باید به نکات خاصی توجه کنیم. در عکاسی هنرهای زیبا، معمولاً عکس هایی که گرفته می‌شود بسیاری از افراد را به خود جذب می‌کند که دارای سلیقه نسبتا مشابهی با یکدیگر می باشند. این عکس‌ها با ظرافت و دقت زیادی گرفته شده‌ اند و معمولاً نمی توان در یک جلسه یک عکس هنرهای زیبا را تهیه کرد و وقت بیش تری برای تهیه همچین عکسی لازم است.در عکاسی هنرهای زیبا، معمولاً عکس هایی که گرفته می‌شود دقت زیادی بر روی آن ها انجام می‌گیرد. حتی می‌توان گفت، دقتی که در عکاسی هنرهای زیبا لازم است با دقتی که برای کشیدن یک نقاشی عالی لازم می‌باشد، برابری می‌کند. در عکاسی هنرهای زیبا به جزئیات و ترکیب بندی توجه فراوانی شود. این عکس‌ها قرار است معنایی را به مخاطبان برساند که عکاس آن را در ذهن خود تصور می‌کند و تجسمی از آن موضوع دارد. نمی توان تعریف ثابت و دقیقی از عکاسی هنرهای زیبا بیان کرد، زیرا این نوع عکاسی و به عبارتی مفهوم هنرهای زیبا هر روزه در حال تغییر و تنوع می باشد و به دنبال آن عکس‌هایی که در زمره عکس های هنرهای زیبا قرار می‌گیرند نیز تغییر می‌کنند.

 

عکاسی هنرهای زیبا


جمع بندي
عکاسی حرفه‌ای است که بسیاری از افراد جامعه به آن علاقه مند می باشند. برخی از کسانی که دوست دارند به تازگی عکاسی را شروع کنند یا زمانی برای آن وقت گذاشته اند، اما هنوز در رده مقدماتی هستند و بخواهند در این مسیر پیشرفت کنن، شاید در ابتدا فکر کنند که بدون داشتن یک دوربین عکاسی حرفه ای، نمي توانند اين كار را انجام دهند؛ اما امروزه دوربین های گوشی ها نیز به شدت  پیشرفت کرده و از کیفیت بالایی برخوردار هستند. برای شروع عکاسی و حتی در مراحل ابتدایی، می توان عکس های هنری خوبی از طریق گوشی های موبایل گرفت و در ادامه اگر تمایل به رشته عکاسی به شکل حرفه‌ای داشتند، می‌توانند برای خرید دوربین های حرفه ای تر، اقدام نمایند.