عکاسی

عکاسی

جهت دریافت مشاوره خدمات عکاسی برروی لینک زیر کلیک بفرمائید.

عکاسی کودک

ایران سایت قدیمی ترین شرکت طراحی سایت در ایران با استفاده از تیمی حرفه ای و با تجربه آماده ارائه خدمات طراحی سایت برای تمامی مشاغل و اهداف در جهت رفع نیاز های آن ها می باشد.جهت طراحی سایت با کلیک روی دکمه مشاوره با تیم فنی ایران سایت با ما در ارتباط باشید تا کارشناسان ما به طور رایگان راهنمایی های لازم را به شماره ارائه کنند.

عکاسی کودک
قبل از هر تصمیمی با شما هستیم

مشاوره رایگان و هدفمند عکاسی از پروژه ها و محصولات خود را به ما بسپارید

قیمت
عکاسی کودک

کودکی یکی از شیرین ترین دوران های زندگی می‌باشد. در این زمان، کودکان نیازمند مهر و محبت والدین خود می باشند و هر چه بیش تر به آن ها محبت و صمیمیت شود، آن ها در آینده و در ایام بزرگسالی، احساس امنیت و عزت نفس بیش تری خواهند داشت. البته در این ایام، پدر و مادرها نیز بیشتر از هر زمانی شاید برای فرزندان خود وقت بگذارند و دلشان می‌خواهد هر کاری که می توانند، برای شادی و ایجاد لبخند بر روی لب آن ها انجام دهند. یعنی پدر و مادرها برای شادی فرزندانشان از هیچ کاری دریغ نمی کنند. در ادامه، رابطه این احساس صمیمانه پدر و مادرها با عکاسی کودک را بیش تر توضیح خواهیم داد و به شکل مفصل در مورد آن ها صحبت خواهیم کرد.

 

عکاسی کودک

 


کودکی یکی از شیرین ‌ترین زمان‌ها، هم برای کودکان و هم برای پدر مادرهای آن ها است. آن ها نمی‌خواهند این لحظات کودکانه فرزندانشان به پایان برسد؛ دوست دارند همیشه در این زمان بمانند و این حس کودکانه فرزندان دلبندشان را نزد داشته باشند؛ اگرچه این امر میسر نیست. آن ها حداقل برای داشتن خاطره های این زمان، اقدام به عکس برداری از کودکان دلبند خود می کنند. عکس هایی که همیشه نگاه کردن به آن ها حس خوشایندی را درون پدر و مادرها ایجاد می‌کند. این چنین است که رابطه محکمی بین حس پدر و مادرها نسبت به کودکانشان و عکاسی کودک است. آن ها می‌خواهند بهترین تصویر را از کودک خود داشته باشند تا در آینده بتوانند این خاطرات را مرور کرده و این لحظه های شاد را به خود یادآوری کنند.علاوه بر این که پدر و مادرها می‌خواهند لحظات شاد کودکان خود و لحظاتی که با کودکان خود می‌گذرانند را ثبت و ضبط کنند و در آینده به مرور خاطرات به وسیله این تصاویر بپردازند، همه افراد زمانی که بزرگ می‌شوند، دوست دارند عکس ها و تصاویر کودکی خود را ببینند و شکل و شمایل آن دوران خود را تماشا کنند. زمانی که بچه ها در سنین بالاتر می‌بینند که والدین آن ها، تصاویر آن ها و خاطره هایشان را ثبت و ضبط کرده اند، خوشنودی و رضایت نسبت به پدر و مادر خود پیدا می‌کنند. آن ها نزد خود می‌اندیشند که پدر و مادر ما چقدر ما را دوست داشته که از ایام کودکی ما عکسهایی گرفته و نگهداری کرده‌اند.

 

تعریف عکاسی کودک

ما به بیان این پرداختیم که عکس گرفتن و ثبت تصاویر از کودکانمان و لحظات شادی، خنده و گریه آن ها می‌تواند بعد ها به یادآوری خاطرات برای خودمان و فرزندانمان منجر شود. با یادآوری این خاطرات حتماً همه ما حس خوبی خواهیم داشت. اما اکنون می خواهیم به بررسی عکاسی کودک بپردازیم که دقیقاً به چه شکل انجام می شود. اگر بخواهیم به صورت کلی بحث عکاسی کودک را مورد بررسی قرار دهیم، در آن کودکان به چند دسته تقسیم می‌شوند؛ نوزادان، کودکان نوپا، خردسالان و کودکانی که در سن دبستان می باشند. این افراد همگی در عکاسی کودکان جزو دسته کودک محسوب می‌شوند با این که در سن و سال های مختلفی هستند و رفتارهای مختلفی را هنگام عکاسی از خود نشان می‌دهند.
 

تعریف عکاسی کودک


با توجه به سن کودک، عکاسی از کودکان را به دسته نوزاد، کودک نوپا، خردسال و در حدود سن دبستانی می توانیم تقسیم کنیم، شیوه های عکس برداری از آن ها نیز با هم تفاوت دارد. بدین ترتیب هر کدام از آن ها برای عکس برداری باید در مکانی متفاوت و دارای شرایط متفاوت قرار بگیرند. البته عکس برداری از کودکان می‌تواند در آتلیه، منزل، طبیعت و یا جاهای دیگر بسته به اینکه چه کسی می‌خواهد کار عکس برداری از کودکان را انجام دهد، شکل پذیرد. هنگام عکس برداری از کودکان و در کل در رشته عکاسی کودک باید صبر و حوصله زیادی داشته باشیم و با توجه به روحیات کودک، به شکلی آرام و مهربانانه با کودکان رفتار نماییم. همچنین باید سعی کنیم که بتوانیم رفتار های شیرین آن ها را تحریک کرده و از آن ها عکس برداری نماییم.
 

ژست عکاسی کودک

کودکان معمولاً رفتارهای شیرین از خود به نمایش می‌گذارند و زمانی که به آن ها نگاه می کنیم، حس صمیمیت را از آن ها دریافت می‌کنیم و دوست داریم که آن ها را در آغوش گرفته و ببوسیم. این حس توسط پدر و مادران این کودکان بسیار بیش تر احساس می‌شود. معمولاً کودکان رفتارهای با مزه ‌ای دارند و هر کودک حالت خاصی دارد و زمانی که در آن حالت هستند، این شیرینی و با مزگي به بیش ترین حد ممکن می‌رسد. معمولاً پدر و مادرها این حالت را درک می کنند و زمانی که می‌خواهند از او عکس برداری نمایند، این موضوع را با عکاس در میان می‌گذارند و می‌خواهند کودکشان به این حالت بایستد. این به این دلیل است که پدر و مادرها شبانه‌ روز با فرزندشان در ارتباط هستند و به بهترین شکل او را مشاهده کرده اند و بهترین ژست آن را می‌دانند.

 

ژست عکاسی کودک


اما در برخی موارد که پدر و مادرها ژست مناسبی برای فرزندانشان سراغ ندارند یا دوست دارند از تجربه‌ های عکاسان کودک برای فرزندشان استفاده کنند، این تصمیم را به آن ها می سپارند. این افراد که تجربه فراوانی در حوزه عکاسی کودک دارند و تصویر کودکان زیادی را ثبت کرده‌اند، با ژست های فراوانی که به بهترین شکل می توانند کودکان داشته باشند، آشنا هستند. آن ها تقریباً با بررسی چشمی کودکان می توانند بفهمند که چه ژستي می‌تواند عکس زیباتری از کودکان نمایش بگذارد و معمولاً به همین شکل کودکان را راهنمایی می‌کنند كه ژست مورد نظر را گرفته و عکاسی از آن ها را انجام دهند. به هر حال بحث ژست عکس کودک نیز بسیار اهمیت دارد، زیرا این عکس قرار است سال ها به یادگار بماند و در سال‌های بزرگسالی با این عکس‌ها به کودکی خود بازگردند. 
 

عکاسی کودک در طبیعت

همان طور که در پاراگراف های قبل بیان کردیم، عکاسی کودک می تواند در مکان های مختلفی مانند خانه، استودیو، آتلیه و طبیعت انجام بگیرد. یکی از بهترین مکان هایی که می توان عکاسی از کودکان را انجام داد، در دامن طبیعت است. وقتی که کودکان به طبیعت می روند، حس شادی و نشاط فراوانی در آن ها ایجاد می‌شود. این حس باعث می‌شود که چهره آن ها جذاب تر و دوست داشتنی تر به نظر بیاید و همچنین روحیه آن ها نیز بهتر می‌شود و در نتیجه عکسی که قرار است از آن ها گرفته شود، در بهترین حالت ممکن خواهد بود. پس این می‌تواند یک ایده بسیار عالی باشد که کودکان خود را به دامان طبیعت برده و از آن ها عکس بگیریم؛ یا این که یادمان باشد، زمانی که به طبیعت می رویم، می توانیم از کودکانمان عکس بگیریم.

 

عکاسی کودک در طبیعت


علاوه بر این که کودکان در طبیعت احساس شادی و نشاط بیش تری می‌کند و روحیه بهتری دارند، به دلیل زیبایی فراوانی که در طبیعت وجود دارد، می‌توانیم صحنه های بسیار زیبایی برای عکاسی پیدا کنیم. به همین دلیل است که می‌گوییم طبیعت می‌تواند یکی از بهترین مناظر و مکان ها برای عکاسی کودک باشد. مناظر زیبایی مانند کوه، دریا، دریاچه، رودخانه، جنگل، چمن ‌ها، سبزه زارها و غیره می توانند عکس های بسیار زیبایی را برای ما به یادگار بگذارند و به خصوص زمانی که کودکان ما در حال تفریح و قدم زدن در این فضاها می‌باشند. این گونه عکس ها در آینده علاوه بر این که کودکی را یادآوری می‌کنند، خاطرات سفرها و گردش ها را نیز یادآوری کرده و احساس خوبی در کودک ایجاد می‌کنند.
 

عکاسی کودک در منزل

در مورد عکاسی کودک، در طبیعت صحبت کردیم و به مزایای زیاد آن اشاره کردیم. اما اکنون می‌خواهیم درباره عکاسی در خانه از کودکان کوچک و بزرگ یا نوزاد خود صحبت کنیم. گفتیم که می‌توانیم عکاسی کودکان را در هر مکانی که دوست داشته باشیم، انجام دهیم و هر کدام از مکان‌های مختلف می‌تواند نشان گر شرایط و مشخصات متفاوتی باشد. خانه نیز یکی از مکان هایی است که می توانیم عکس های بسیار زیبایی از کودکانمان بگیریم و به یادگار  بگذاریم. اگرچه می توانیم در خانه نیز از عکاسان بخواهیم که از فرزندان ما عکس بگیرند، خودمان نیز توانایی عکس گرفتن از کودکانمان در خانه را داریم. زمان‌ هایی که حالتی جذاب و دوست داشتنی از کودکان ما می‌بینیم، می‌توانیم فوری با گوشی خود این صحنه را ثبت نماییم.

 

عکاسی کودک در منزل


باید توجه داشت عکاسی در خانه را یکی از بهترین مکان ها برای گرفتن عکس از کودکانمان لحاظ نماییم. خانه جایی است که کودک ما تمام وقت خود را در آن می گذراند و تمام رفتارها و حرکات شیرینی که انجام می‌دهد، در این مکان صورت می‌گیرد. ما می‌توانیم عکس های زیاد و متفاوتی با ژست های گوناگون از کودک خود برداشته و آن ها را به یادگار باقی بگذاریم. اگرچه ما خود می‌توانیم در زمان‌های مختلف با دوربین گوشی خود از کودکمان در خانه عکس بگیریم، برای گرفتن عکس های حرفه ای در خانه نیز نیازمند این هستیم که با عکاسان حرفه‌ای صحبت کرده تا به منزل ما آمده و از کودک ما عکس بگیرند؛ زیرا آن ها با تجهیزات و وسایل قوی و حرفه ای که دارند، می‌توانند عکسی بسیار زیبا و با کیفیت را از کودک ما بردارند.
 

استودیو عکاسی کودک

در مورد محیط هایی مانند طبیعت و خانه که می توانیم عکس های خوبی در این مکان ها از کودکانمان برداریم، صحبت کردیم. اما اکنون می خواهیم به بحث در مورد محیط اصلی که بهترین و با کیفیت ترین عکس ها از کودکان ما در آن گرفته می‌شود و مکان اصلی عکاسی کودک می باشد، یعنی استودیو عکاسی کودک صحبت کنیم. استودیو ها جایی هستند که تجهیزات و ابزارآلات کامل برای این کار مهیا می باشد و نور کافی موجود است. همچنین فضاهای زیبا و متفاوت وجود دارد که می‌تواند به عنوان پشت زمینه برای عکس کودک ما قرار بگیرد. علاوه بر این، کار عکاسی کودک ما به دست افرادی انجام می‌شود که تجربه زیادی در گرفتن عکاسی کودک داشته و می‌توانند این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

 

استودیو عکاسی کودک


معمولاً بیش تر عکس هایی که از کودکان گرفته می‌شود، در استودیو های مخصوص عکاسی کودک صورت می پذیرد؛ زیرا همان طور که گفتیم، همه امکانات در این استودیو ها فراهم است و عکسی که ما در این استودیو ها می گیریم، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و همان عکسی است که ما می‌توانیم آن را به دیوار خانه مان آویزان کنیم؛ یا امروزه که در اینترنت و فضای مجازی استفاده های بسیار زیادی دارد، عکس های آتلیه ای می تواند به عنوان پروفایل ها و در برنامه های اجتماعی ما استفاده شود، زیرا معمولاً این عکس ها کاملاً شیک و زیبا هستند و مانند عکس هایی که به صورت عادی گرفته می شود، اشکالات و نواقص خاصی ندارند.

جمع بندی :
سن کودکی یکی از شیرین ترین صحنه ها، هم برای کودکان و هم برای پدر و مادر آن ها می باشد. معمولاً پدر و مادرها دوست دارند در این سن خاطرات فرزندان خود را ضبط کرده و از طریق عکس این خاطرات را به عنوان یادگاری نگه می‌دارند. بهترین راه برای گرفتن عکس های با کیفیت و زیبا، استفاده از استودیوهای عکاسی است که کار عکاسی کودک را به خوبی انجام می‌دهند. ما می‌توانیم در محیط هایی مثل خانه و طبیعت نیز عکس برداری را انجام دهیم و اگر بخواهیم عکس حرفه‌ای داشته باشیم، می توانیم از عکاسان حرفه‌ای درخواست کنیم که در محیط های دیگر به جز استودیو کار عکس برداری را برای ما انجام دهند.